Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 153 of 246 FirstFirst ... 53 103 143 151 152 153 154 155 163 203 ... LastLast
Results 3,041 to 3,060 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #3041 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Dupa nickname cred ca e ovibota

  2. #3042 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Dupa nickname cred ca e ovibota


    Mai jucam si noi ceva ?

  3. #3043 SP
    Member gpaul's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Dupa nickname cred ca e ovibota
    L-a suparat careva intr-o pagina anterioara, l-a acuzat ca tamponeaza intentionat.Joaca Gran turismo din 97, urmareste motorsport frecvent.Nu joaca cat jucam noi pt ca dupa 2 joburi nu iti ramane mult timp de online, iar in single player stim toti cum se comporta AI-ul.

    ---------- Post added 10-01-2011 at 09:53 PM ----------


  4. #3044 SP
    Junior Member petreperieteanu's Avatar
    am sh eu o intrebare: aveti ideea daca as putea umbla in setarile unei masini ca sa nu mai supravireze atat de mult? in orice curba iese spatele ingrozitor. shtiu ash ptea schimba mashina dar m-ar interes asha si pentru general.
    mersi

  5. #3045 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ce masina si ce anvelope ai?

  6. #3046 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Banuiesc ca are tractiune spate daca iti supravireaza. Probabil ca ai incercat deja sa pui niste cauciucuri mai soft pe ea, Racing soft preferabil daca masina are peste 300cp. Daca nu rezolva problema, pune-i un diferential blocant spate. Il gasesti la Drivetrain, e 7500. Apoi, in functie de puterea masinii, incearca sa pui la initial torque valori intre 8-15 , la accel in jur de 30-35, iar la brake undeva intre acestea - 18-20. Vezi daca rezolvi problema asa. Urmatoarea solutie ar fi sa umbli la setarile de suspensie, deci iti trebuie o fully custom suspension. E vreo 15 000 parca. Acolo la setari, depinde mult de ce masina ai. Daca ne spui, te ajutam cu ceva setari.
    Un alt mod de a face masina mai stabila, e sa ii adaugi modificari aerodinamice.. In general un eleron este suficient, apoi setezi downforce-ul pe spate cat mai mare.

    Multe masini supravireaza chiar si dupa toate setarile (BMW 2002 Turbo de exemplu). O solutie e sa o controlezi cat mai fin din acceleratie si sa nu accelerezi maxim decat cand ai toate rotile drepte si nu mai exista riscul sa o ia la stanga sau la dreapta. Bafta

  7. #3047 SP
    Member playgame's Avatar
    Am observat ca la B spec intra automat la boxe ca sa realimenteze, dar poti sa-i dai sa renunte.
    Exista posibilitatea (in A, B spec) sa ramai fara combustibil si sa se opreasca masina? lol

  8. #3048 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Exista posibilitatea (in A, B spec) sa ramai fara combustibil si sa se opreasca masina? lol
    Cel putin la A-Spec (Endurance), am observat ca DA.

  9. #3049 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Lounge deschis, intrat la mine si va rog nu dati start race.

  10. #3050 SP
    Member BatsBike's Avatar
    am jocul de doua saptamani ... inceputul a fost acceptabil spre bun(nu sunt conducator auto),am ajuns la level 10 in A-spec ... am trecut la alt nivel de dificultate&acum ies cu masina de pe circuit in aproape toate curbele ... am un Nissan Skyline cu ceva schimbari la drivetrain,anvelope sport medium ... adica,de la un nivel de dificultate la altul circuitul trebuie privit altfel sau masina trebuie sa fie conforma cu levelul concursului(Nissan era de level 2,cand am luat`o) ... ?repet,primul GT&nu sunt conducator auto in realitate ... a,joc cu un volan compatibil("Trust")care se descurca bine ...

  11. #3051 SP
    Member adin33's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Exista posibilitatea (in A, B spec) sa ramai fara combustibil si sa se opreasca masina? lol
    Am patit eu in A-spec la Endurance si am ramas fara benzina, nu se opreste masina de tot dar merge ca un melc.

  12. #3052 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Mai da nu v-ati saturat inca de single playerul ala ca vad ca nu se inghesuie deloc lumea la online,am 50 de friends in lista care au jocul da slabut rau pe partea de online,7-8 asa mai frecventaza ca restul...Eu unul am incepul sa ma satur deja de sp,si daca lumea n-o sa-l mai joace online,bye bye GT5.

  13. #3053 SP
    Junior Member petreperieteanu's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Banuiesc ca are tractiune spate daca iti supravireaza. Probabil ca ai incercat deja sa pui niste cauciucuri mai soft pe ea, Racing soft preferabil daca masina are peste 300cp. Daca nu rezolva problema, pune-i un diferential blocant spate. Il gasesti la Drivetrain, e 7500. Apoi, in functie de puterea masinii, incearca sa pui la initial torque valori intre 8-15 , la accel in jur de 30-35, iar la brake undeva intre acestea - 18-20. Vezi daca rezolvi problema asa. Urmatoarea solutie ar fi sa umbli la setarile de suspensie, deci iti trebuie o fully custom suspension. E vreo 15 000 parca. Acolo la setari, depinde mult de ce masina ai. Daca ne spui, te ajutam cu ceva setari.
    Un alt mod de a face masina mai stabila, e sa ii adaugi modificari aerodinamice.. In general un eleron este suficient, apoi setezi downforce-ul pe spate cat mai mare.

    Multe masini supravireaza chiar si dupa toate setarile (BMW 2002 Turbo de exemplu). O solutie e sa o controlezi cat mai fin din acceleratie si sa nu accelerezi maxim decat cand ai toate rotile drepte si nu mai exista riscul sa o ia la stanga sau la dreapta. Bafta
    mersi mult

  14. #3054 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Mai da nu v-ati saturat inca de single playerul ala ca vad ca nu se inghesuie deloc lumea la online,am 50 de friends in lista care au jocul da slabut rau pe partea de online,7-8 asa mai frecventaza ca restul...Eu unul am incepul sa ma satur deja de sp,si daca lumea n-o sa-l mai joace online,bye bye GT5.
    Astazi intrasem si eu putin, tot in sp petrect majoritatea timpului pt ca as vrea sa-l termin... Dar am mai intrat de cateva ori si nu era niciun lounge facut asa ca am mai rarit-o.

  15. #3055 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Eu am incercat sa fac putin level pt . ca ramasesem in spate dupa pauza de sarbatori.Am si eu level 30 si am incercat sa fac special event-ul cu Red Bull X1...Intrebarea mea este urmatoare : a reusit cineva sa obtina rezultate bune cu DualShock 3-ul sau trebuie volan ca sa speri la timpi buni ?

  16. #3056 SP
    Member gpaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Imperatore View Post
    Eu am incercat sa fac putin level pt . ca ramasesem in spate dupa pauza de sarbatori.Am si eu level 30 si am incercat sa fac special event-ul cu Red Bull X1...Intrebarea mea este urmatoare : a reusit cineva sa obtina rezultate bune cu DualShock 3-ul sau trebuie volan ca sa speri la timpi buni ?
    Joc si eu cu padu, nu am facut eventul insa am primit un X1 de la cineva si merge decent si cu padu.Nu-l pot impinge la max asa cum as vrea eu, insa dupa vreo 3 ture de practice te obisnuiesti cu masina pe orice track.Iti trebuie finetze cu stick-ul si musai sa stapanesti accel progresiva pe X, presupunand ca ai config default.

  17. #3057 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar

  18. #3058 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Mai da nu v-ati saturat inca de single playerul ala ca vad ca nu se inghesuie deloc lumea la online,am 50 de friends in lista care au jocul da slabut rau pe partea de online,7-8 asa mai frecventaza ca restul...Eu unul am incepul sa ma satur deja de sp,si daca lumea n-o sa-l mai joace online,bye bye GT5.
    Stai linistit koba ca oricat ai scrie si ai face lounge-uri, lumea tot de single player o sa-si vada.

  19. #3059 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Fratilor ce jucati atat in single player , este chiar atat de fun si nu stiu eu ? ...mama lor de trofee. Nici pe cei care ruleaza B-spec toata ziua nu pot sa ii inteleg , pentru ce , credite?

  20. #3060 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Intrasem cu grey si walky aseara dar astia am fost toti pentru o cursa...
    Eu de obicei sunt disponibil cand ma vedeti in gt5. Doar sa imi dati un mesaj ca s-a facut server.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 153 of 246 FirstFirst ... 53 103 143 151 152 153 154 155 163 203 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts