Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 161 of 246 FirstFirst ... 61 111 151 159 160 161 162 163 171 211 ... LastLast
Results 3,201 to 3,220 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #3201 SP
    Junior Member petreperieteanu's Avatar
    Quote Originally Posted by radu_robert98r View Post
    dude 458 e la ferrari ...poate sa cumpere oricine(are bani)
    are dreptate.sh nu costa ft mult.dupa care o treci in gt shop sh ii faci facelift pt prizele alea de aer de pe capota

  2. #3202 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    azi a mers super GT 5, nu am avut decat o singura blocare. Aseara era de nejucat. Azi am jucat vreo 5 ore online si a mers f bine.

    Intrebare: merita cumparata masina de JTSGT500 Honda Arta NSX 2008 parca? arata foarte fain, dar nu stiu cum se comporta. Mai am XANAVI gtr nismo 08 si Xanavi Nismo Z 2006, amandoua foarte manevrabile dar as mai vrea una.
    Cu privire la Cusco Dunlop Subaru impreza merita banii (am luat-o deja dar nu am testat-o).

    Raman la concluzia ca M3 Gtr Race Car, la 640cp e o bestie, face multe masini. La fel si Amuse S2000 Gt1 de 633 cp. Foarte manevrabile.

  3. #3203 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Eu cumpar tot ce'mi place, nu conteaza ca probabil se controleaza nasol. De cand cu seasonals, banii chiar nu mai sunt mare lucru. Acel NSX il am si eu in colectie, dar inca necondus.
    PArerea mea, faci seasonals si o cumperi. Sau strangi pentru ceva mai scump?

  4. #3204 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Nu e aia problema, eu joc si pe us si uk, pacat de seasonal sa nu profitam dublu de bani.

    O sa o iau oricum. Strang de un Ferrari 20 mil.

    Au aparut seasonal 5

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  5. #3205 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Imi permit sa recomand, celor care sunt interesati, patru masini care au o manevrabilitate si precizie in conducere, de exceptie. Asta insa, dupa echiparea cu pneuri soft racing si marirea la maxim a fortei de apasare aerodinamica (la spoiler fata si eleron spate):
    Premium car - Lexus Weds Sport IS350 SUPERGT '08 - se gaseste la NEW CAR DEALERSHIP - sectiunea Lexus (pret acceptabil)
    Premium car - Subaru CUSCO Dunlop Impreza SUPERGT '08 - se gaseste la NEW CAR DEALERSHIP - sectiunea Subaru (pret acceptabil)
    Standard car - Mercedes Benz CLK Touring Car '00 - se gaseste aleatoriu la USED CAR DEALERSHP (pret acceptabil)
    Standard car - Alfa Romeo 155 2.5 V6 TI '93 - se gaseste aleatoriu la USED CAR DEALERSHIP (pret acceptabil)
    Cand spun pret acceptabil, ma refer la faptul ca nu este foarte mare, insa acum, chiar nu stiu exact fiecare cat costa.
    Nu sustin ca acestea sunt singurele masin ,,foarte bine controlabile" din joc. Eu mi le-am achizitionat, si am descoperit ca sunt minunate si isi merita banii cu varf si indesat.

  6. #3206 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Cam slab Seasonal 5-ul. Prima cursa de pe Cape Ring cu Volkswaggen Schwimmwagen typo166 mi se pare cea mai grea si cea mai "scumpa" la partea de investitii pt locul 1.
    S-au updatat si masinile de la Onlien Dealership, unde sunt multe turing car-uri.

  7. #3207 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Da, o groaza de touring cars. Sper sa am timp sa fac Cr. si sa le iau pe toate. Am inceput deja mica mea colectie, de acum cumpar orice imi place si gasesc. Ieri seara am facut Like The Wind de cateva ori si am cumparat un RUF CTR "Yellow Bird", RUF RGT, MB SL500, MB SL65 AMG si un Volvo S60. Sunt inutile (sunt masini bune, dar am deja masini mult mai performante, si mai am foarte putine curse de facut), insa imi plac din diverse puncte de vedere.

  8. #3208 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu am luat azi Takata Dome Nsx 06, Arta Garaya, Astra touring CAR, high end performance G37 sema awards.
    Toate, setate corespunzator, se condyc impecabil. Preferata mea e arta garaya. Acopar cu ea segmentul. 340 - 422 hp.

  9. #3209 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Imi place ce a scris cosminbad cu segmentul xxx - xxx hp. Poate cineva sa faca o micuta lista, 4-5 linii, cu cele mai bune masini pentru segmentul 100-250hp, 250-400hp, etc...?

  10. #3210 SP
    Member BatsBike's Avatar
    ca fapt divers,doar ... am incercat,pentru prima oara,b-spec in aceasta seara ... sa stai sa vezi cum se deplaseaza masina pe circuit,sa mai dai o comanda ... trebuie sa fii pasionat precum cei de mai sus(bravo lor!) ... prin urmare,dupa cateva curse online,m`am hotarat sa mai adaug ceva la semnatura ...

  11. #3211 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Baieti, asa informativ, vreau sa va spun ca eu mi-am completat ieri toata colectia de touring cars, mai putin Mercedesul 190. Am echipat toate masinile cu pneuri soft racing, le-am tunat la maxim, le-am facut reglajele pe care consider eu ca se impun si le-am bagat in probe. Probele le fac aproape intodeauna pe Nurburgring nordschlafe, pentru ca e un circuit complex, unde poti sa-ti dai foarte bine seama cum se comporta o masina, in orice situatie.
    Ei bine, toate touring carurile merg foarte bine, insa unele sunt mai rapide, altele mai lente, in functie de echipamentele cu care a putut fi dotata suplimentar la sectia tuning. Daca ar fi sa fac un clasament, pe prima linie ar fi BMW M3, Mercedes CLK si Audi A4, apoi Audi TT, Alfa Romeo, Opel Vectra, si la urma, Opel Calibra.
    Pentru cei care vor dori sa-si cumpere touring caruri, trebuie stiut ca Vauxhall Calibra si Opel Calibra este acelasi lucru, la fel ca si Vauxhall Astra cu Opel Astra. La Calibra exista o mica diferenta intre cele doua variante, legata de caii putere si de greutatea masinii, insa este destul de nesemnificativa. Vauxhall Calibra e mai puternica insa mai grea, pe cand Opel Calibra e mai slaba dar mai usoara.
    Vreau sa mai completez faptul ca la sectia touring car, mai exista si masini japoneze, printre care Lexus IS F Racing Concept '08 (care poate fi cumparata de la new cars dealerships-sectiunea Lexus). Masina este splendida si merge de asemenea foarte bine. Singura problema, daca poate fi numita problema, este ca nu poate fi obtinurta decat in varianta monocolor. A fost una dintre primele masini pe care mi-am cumparat-o in joc, si poate castiga fara probleme Campionatul DTM, de la sectiunea EXTREME MODE.

  12. #3212 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Si ce zici intre ISF RC '08 si M3 GTR?

  13. #3213 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    Si ce zici intre ISF RC '08 si M3 GTR?
    Cred ca totusi BMW-ul M3 este mai bun!

  14. #3214 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Baieti, asa informativ, vreau sa va spun ca eu mi-am completat ieri toata colectia de touring cars, mai putin Mercedesul 190.
    Alfa 155 2.5 V6 TI Touring Car '93
    Audi A4 Touring Car '04
    Audi TT-R Abt Touring Car '02
    BMW 320i Touring Car '03
    BMW M3 GTR Race Car '01
    Lexus IS-F Racing Concept '08
    Mazda 6 Touring Car '02
    Mazda Atenza Touring Car '02
    Mercedes 190E 2.5-16 Evolution II DTM '92
    Mercedes CLK DTM '00
    FTO Super Touring Car '97
    Opel Astra Team Phoenix Touring Car '00
    Opel Calibra Touring Car '94
    Subaru Impreza Super Touring Car '01
    Toyota Altezza Touring Car '01
    Vauxhall Astra Super Touring Car '00
    Vauxhall Calibra Super Touring Car '94

    Asta e lista completa a masinilor de touring(dtm) , le ai pe toate ?
    Te pot ajuta eu cu 190E 2.5-16 Evolution II DTM '92 (am 2)

  15. #3215 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Imi lipsesc:
    BMW 320
    Mitsubishi FTO
    cele doua Mazda
    Subaru
    Toyota
    si Mercedesul190
    Cele doua Vauxhall nu-mi trebuiesc, pentru ca sunt sinonime cu cele doua Opel.
    Daca vrei sa ma pui in lista ta de friend's de pe PSN,.....emeric-eugen este ID-ul meu. Am sa-ti scriu apoi, sa vedem ce iti dau la schimb pentru Mercedes 190.
    Mersi anticipat pentru oferta!!!

  16. #3216 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Mda..vad ca deja mulriplayeru s-a dus nu cred ca a mai vorbit cineva ceva sa ne mai strangem de 2 sapt.

  17. #3217 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by 573ph4n View Post
    Mda..vad ca deja mulriplayeru s-a dus nu cred ca a mai vorbit cineva ceva sa ne mai strangem de 2 sapt.
    Incearca sa vorbesti tu, vrei sa vorbeasca altii pentru tine ?

  18. #3218 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu toata saptamana am jucat online, dar doar pe Minimize l-am mai intalnit.

  19. #3219 SP
    Member gpaul's Avatar
    Vad ca e in voga DTM-ul pe pagina asta.Am liber sambata.Ne strangem seara la un DTM ~500HP pe vreo 3 circuite din campionat?Masinile sunt usor de procurat sapt asta.Daca nu se ofera nimeni sa hosteze, o fac eu.Ciuss

  20. #3220 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Si eu am jucat saptamana asta aproape in fiecare seara 2-3 ore online,am dat intr-o seara invite la vreo 3-4 romani ca eram cu makiaveli in loby,dar n-a mai venit niciunul...asta e.Dupaia nu mi-am mai batut capul si am jucat numai pe servere straine.oricum f putini romani joaca online asta e clar.Astept si eu Killzone-ul deja,ceea ce nici nu ma gandeam ca va fi cazul cu GT5 in consola.Macar e fun si cu strainii sa joci cand dai peste un loby unde intr-adevar se joaca nu se sta la povesti

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 161 of 246 FirstFirst ... 61 111 151 159 160 161 162 163 171 211 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts