Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Sugestii de cumparare PS3 modata sau nu?

  1. #1 SP
    Junior Member little4ce's Avatar

    Sugestii de cumparare PS3 modata sau nu?

    Salutare tuturor!
    M-am decis sa cumpar un PS3 de Craciun si am nevoie de sfaturile voastre:
    pentru a intelege de ce scriu acest mesaj, sa va descriu situatia mea: am un wii modat cu HDD extern si vreau sa merg putin mai sus, am vazut pe net ca PS3 se poate moda (eu am modat wii-ul, sunt destul de sigur ca pot sa modez si PS3-ul). Nu am avut niciodata PS3...


    Intrebarile:
    1. ce tip de PS3 ar trebui sa cumpar (am vazut tot felul de specificatii cu firmware mai mic de 3.55, cod 1A sau mai putin, etc.). Daca cumpar o consola cu 160 GB HDD, jocurile trebuiesc toate instalate pe HDD intern sau pot sa adaug un HDD extern de 1TB? Se poate schimba HDD intern cu unul de 1Tb usor?
    2. sa o cumpar deja modata sau nu, evident as dori sa fie cat mai ieftina, nu ma deranjeaza sa citesc si sa petrec 1-2 zile pentru a face procesul respective, dar daca trebuie umblat in ea sau e foarte greu as dori sa imi spuneti?
    3. daca raspunsul este sa nu fie deja modata (evident pretul este intotdeauna un factor), ce versiune de modare sa folosesc (am gasit vreo 3)
    4. de unde pot achizitiona o a doua maneta daca consola va veni cu o singura maneta
    5. exista vre-un site cu jocuri sau se folosesc torentele ca la Wii?


    Va multumesc pentru sfaturi,
    Little

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Salutare. Eu iti recomand sa-l iei nemodat si sa cumperi jocuri. Deja le gasesti si noi, in magazin, la sub 50 ron. Daca le cauti pe olx sau aici pe forum, cu 50-100 ron, iti iei 3-4-5 jocuri.

    Deja modarea unei console este rea vointa si nu mai este vorba de bani sau negasirea jocurilor.

    Si ai grija cu discutiile despre modare/piraterie aici - http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts