Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 56

Thread: Clubul Gamecube

  1. #21 SP
    Member Dark Wadder's Avatar

    imi place

    am ps3, wii, ps2, psp, n64, si.... GAMECUBE. de cand l-am luat il "torturez" cu prioritate. cine are chef prin bucururesti si imprejurimi sa joace o sesiune de cube? ar fi impresionant zelda 4 swords in patru. am jucat mario kart in 4 si am ramas uimit. asadar cine vrea sa joace in gasca sa dea un semn. si pe pm astept oferte de schimburi de jocuri pe aceasta platforma...

  2. #22 SP
    Junior Member DANI2000's Avatar
    man nu imi inchirezi mario sunshaine si un memori card de cuebe? ce zici?

  3. #23 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Buna consola. Personal consider Resident Evil 4 cel mai bun pe Cube si cel mai slab pe PC (ma refer in special la grafica), asta in conditiile in care nu am jucat versiunea Wii.

    Dintre Xbox, PS2 si Cube am ales intotdeauna Cubul, probabil din cauza seriei Mario prezente aici. Dar niciuna dintre cele 3 nu se lasa mai prejos, fiecare avand atuurile sale.

    Detin un Cube PAL cu 3 controlere si card original. Jocurile sunt prezente si ele: Mario Kart, Mario Sunshine, Mario Party 4 si 6, Zelda (cam toate pe cube), Metroid 1 si 2, Resident Evil, Resident Evil 4, Luigi's Mansion. Vor mai urma si altele.

    Ce apreciez/nu apreciez la aceasta consola:

    + controlerul
    + impactul vizual
    + gameboy player
    + grafica (cel putin mie mi se pare ok inca pentru o consola ce are atatia ani in spate)
    + rezistenta (cel putin la mine nu a picat niciuna, avand 2 buc. ce le-am folosit la greu)
    + compatibilitatea cablului AV cu SNES si N64 (poate unora nu li se pare cine stie ce, dar eu apreciez asta)
    + s-a pastrat compatibilitatea jocurilor cu Wii (asta ar trebuie sa fie un + pentru Wii, dar cum nu detin, punctam aici)


    - alimentator extern
    - Nintendo nu a reusit sa asigure longevitatea consolei ca cealalta parte a baricadei (Sony), ma cam oftic un pic aici, se mai putea stoarce ceva din consola
    - lipsa anumitor titluri (Castlevania de exemplu)
    - lipsa suport Light Gun


    Per total este preferata mea din generatia ei. Voi fi un fan fidel in continuare, asta chiar si dupa ce voi achizitiona Wii Cubul nu il voi uita niciodata, la fel ca si predecesorii sai: NES, SNES, N64. Nu stiu ce face Nintendo, dar aproape mereu cade in extrema buna, cel putin pentru mine.

  4. #24 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Am intrat si eu in clubul Ninteno Gamecube .
    Am gasit in targ un GameCube editia Metroid , acum sa gasesc cabluri / maneta

  5. #25 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Am intrat si eu in clubul Ninteno Gamecube .
    Am gasit in targ un GameCube editia Metroid , acum sa gasesc cabluri / maneta
    pozee , poze te rog . Cat te-a costat ?
    Si eu am fost intr-un targ cu vechituri si am vazut un Sega mega drive , da din pacate tot era acoperit de var , era crapat in doua locuri si sigur nu mai mergea . Damn gypsies , nu stiu sa aibe grija de nimic

  6. #26 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Astazi...daca aveam mai multi bani luam asa din targ...
    Sega Dreamcast (50 lei- consola+ controller cu VMU)
    N64 - 30 Lei doar consola , cablu alimentare si un controller.
    Saturn -30 lei - doar consola , cablu video si un controller
    Xbox classic cristal 100 lei doar bestia si atata...
    si un iMac albastru 200 Lei,arata frumos dar era cam scump pentru bugetul meu de astazi...

    Pe gamecube am dat 25 de lei doar cubul in sine...atata...dar arata cam 7/10...pun poza mai tarziu. In orice caz arata ca cel din attachements.
    Ma duc duminica din nou la vanatoare

    PS: imi cer scuze de calitatea pozelor...e DSi-ul...
    Attached Images Attached Images nintendocamecubemedroid2.jpg 36873_131109043584082_100000549602361_253126_532015_n.jpg 36873_131109153584071_100000549602361_253127_344100_n.jpg 36873_131109236917396_100000549602361_253128_2434081_n.jpg

  7. #27 SP
    Junior Member mmariang54's Avatar

    Cool

    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Astazi...daca aveam mai multi bani luam asa din targ...
    Sega Dreamcast (50 lei- consola+ controller cu VMU)
    N64 - 30 Lei doar consola , cablu alimentare si un controller.
    Saturn -30 lei - doar consola , cablu video si un controller
    Xbox classic cristal 100 lei doar bestia si atata...
    si un iMac albastru 200 Lei,arata frumos dar era cam scump pentru bugetul meu de astazi...

    Pe gamecube am dat 25 de lei doar cubul in sine...atata...dar arata cam 7/10...pun poza mai tarziu. In orice caz arata ca cel din attachements.
    Ma duc duminica din nou la vanatoare

    PS: imi cer scuze de calitatea pozelor...e DSi-ul...
    Mai dar unde sunt targurile astea ca eu umblu de doua saptamani si nu am gasit un targ.As vrea sa imi spuneti cateva care le stiti poate gasesc si eu un ps1 si un xbox classic.

  8. #28 SP
    Junior Member soldat44's Avatar
    Ieri am achizitionat si eu un cub , primul meu cub si mi se pare fantastic .. suntem in 2013 stiu , dar pentru mine este fantastic si inca nu am pus mana pe vreun metroid sau resident evil , turok . momentan tre sa cumpar un card memorie pentru ca ma joc just for fun . Ce titluri sunt interesante pe aceasta consola ?

  9. #29 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  10. #30 SP
    Junior Member soldat44's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Am facut asta deja , ma refeream la titluri interesante jucate de consolistii de aici

  11. #31 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Sunt ceva titluri bune ce merita jucate pe aceasta consola, acestea fiind in special titluri exclusive gamecube: seria resident evil, in special resident evil 4 (a fost exclusiv o perioada pe gamecube, apoi a aparut si pe ps2 si pe pc insa varianta originala gamecube ramane cea mai buna versiune a jocului), seria metroid (metroid prime si metroid prime 2 echoes), the legend of zelda: the wind waker si twilight princess, super mario sunshine, mario kart double dash, super smash bros. melee, eternal darkness sanity's requiem, seria pikmin, daca iti place genul, animal crossing, daca iti place genul, soulcalibur 2, beyond good and evil, wave race blue strom, f-zero gx, time spiltters 2.
    Ce mai recomand posesorilor de gamecube este cablul video RGB (cod DOL-013 EUR), ce ofera o calitate mai buna a imaginii fata de cablul standard composite, facand posibil modul 60Hz. (o spun din proprie experienta, insa nu va asteptati la cine stie ce diferenta, o spun in special pentru pasionati, pentru care orice mica imbunatatire conteaza, mai ales in cazul unei console mai vechi cum e gamecube, mai ales daca se joaca pe un televizor cu diagonala mare-in general consolele din generatiile trecute isi arata varsta mai ales cand sunt conectate la televizoare full hd cu diagonala mare, in acest caz cablul RGB aducand o imbunatatire a imaginii considerabila. Atentie insa, se pare ca la un moment dat, din cauza unor modificari aduse de nintendo consolei, unele cabluri RGB 3rd party, neoficiale, nu au putut transmite semnal RGB. Nu stiu cum mai e situatia acum.
    Attached Images Attached Images rgb.jpg

  12. #32 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Quote Originally Posted by codra View Post
    The legend of zelda: the wind waker si twilight princess
    Din cate stiu eu TP e destul de rar pe Gamecube, deci foarte probabil sa nu il gaseasca la un pret rezonabil si mai ales la noi.

  13. #33 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Intr-adevar, TP e rar pe gamecube si foarte scump. La noi sanse minime sa-l gasesti. Chiar acum m-am uitat si cel mai ieftin buy it now pe ebay uk e 42 de lire, second. Nou e 89 de lire. Insa intotdeauna jocurile de colectie mai ales rare vor avea un pret ridicat, mai ales dintr-o serie atat de cunoscuta.

  14. #34 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Citisem zilele trecute că au sărit prețurile la Zelda: Wind Waker, după ce a renăscut interesul pentru acest joc. Asta ca reacție la anunțul remake-ului pe Wii U.
    Și în general tot ce e vechi are preț de colecție, de aia sunt așa scumpe.
    Am rugat un prieten din UK să-mi caute un Wind Waker acolo, nou sau folosit (nu foarte), și a găsit nou la 14 lire, față de 39-40.
    Dar are de mers 200 km după el
    O zis să aștept...că mă rezolvă cumva

  15. #35 SP
    Junior Member soldat44's Avatar
    mersi Codra , momentan o sa ma rezum la Mario Sunshine pe care il am , dar nu am card memorie momentan in fine, o sa fie o investie grea toata treaba asta pentru ca m-am cam indragostit de gamecube sper sa dau de Res Evil 0 , 4 l-am batut pe pc si mi s-a parut un joc foarte bun imi imaginez cum e pe cub ...

  16. #36 SP
    Junior Member coszmin88's Avatar
    sa tineti deschisa "flama" Gamecube. in 2 saptamani imi ajunge si mie din UK ,un Gamecube indigo cu Resident Evil 4 si tot tacamu ! urmeaza un sir de cautari la jocuri, poate facem si schimburi ne mai ajutam intre noi si eu sunt inebunit de consola asta, si desi pot juca crysis 3 sau ultimele *****uri pe pc-ul personal,nimic nu ma incanta ca un Resident Evil 1 remake,zelda twilight princess sau alte exclusivitati de pe cube pe care nu le-am jucat pana acum

  17. #37 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  18. #38 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    I have six inputs in the back of my TV. I do not have a permanent space for my Xbox One. I do have one for my GameCube. That says a lot about Nintendo's little system that could, which is now temporarily back in stock at GameStop, with refurbished consoles selling for $20 (thanks nrvalleytime).

  19. #39 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Exista de mult o modalitate de a te juca online jocuri Multiplayer in mod LAN folosind XLink Kai: Evolution VII. Global Network Gaming. instalat pe un calculator. De acum poti folosii si un Raspberri Pi pe post de server, nemai avand nevoie de calculator, detalii aici: http://www.consolegames.ro/forum/f29...i/#post1169096

  20. #40 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Gamecube By divayo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 160 Last Post: 07-01-2021, 20:55
  2. Vand Nintendo Gamecube By Andrei.Canto in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 08-12-2018, 19:54
  3. GameCube ModChip... ? By 80T in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 9 Last Post: 20-02-2012, 12:38
  4. Top 10 Gamecube games By rodarkone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 13 Last Post: 01-11-2009, 22:06
  5. GameCube Linux? By sonic in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 5 Last Post: 09-03-2009, 03:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts