Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Clubul Nokia N-Gage

  1. #1 SP
    Junior Member TheRat's Avatar

    Clubul Nokia N-Gage

    Putini il folosesc dar sunt si fani pe-aici, nu?

    Eu sunt posesor de Nokia N-Gage clasic, de acum o saptamana.Am cumparat si-un joc original (THPS2) de pe Ebay UK cu 35ron.
    Acum caut si-un card mmc ca sa imi downloadez niste jocuri pentru a vedea cum sunt.

    Grafica mi se pare foarte tare! Chiar mai buna decat cea de la Gameboy (am avut THPS2 doar pe GBA).

    P.S: e voie sa postezi linkuri catre jocuri de N-gage care se pot downloada?

  2. #2 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    /reggae accent.
    No piracy here , Man .

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Daca imi ziceai puteam sa-ti dau eu THP .. sub 35 ron pentru ca il am dublura

    Oricum este ilegal si imoral sa vorbim despre jocuri piratate (mai ales cu linkuri)

    Cat despre jocurile de ngage - in afara de cateva (vreo 10 asa) - toate costa sub 50 RON - pe ebay - sa nu mai vorbim de faptul ca ngage are doar 60 jocuri - deci extrem de putine -

    Daca esti interesat in continuare de jocuri originale iti pot oferi eu 7 jocuri la 200 ron (Tomb Raider, Red Faction, Tiger Woods 2004, Colin McRae Rally 2005, Splinter Cell, Tony Hawks Proskater si SSX Out of Bounds)

    Atentie la cardul de memorie - pentru ca daca o sa cumperi un card mare (ca cele care se gasesc acum pe piata) vei avea probleme la citirea acestuia (timpi de incarcare lungi) - si nu e vorba de jocuri aici - ci pur si simplu de lista de mp3 uri, poze sau filme - de jocuri nici nu mai zic - eu am un card de 1 GB si iti pot garanta ca mi-a facut numai necazuri (atat in ngage cat si in ngage qd) - si nu e vorba de calitatea cardului ci de timpii de acces la informatia stocata pe acesta.

    Eu iti recomand sa cauti MMC uri de maxim 64 MB (se pare ca sunt optime ca si marime pentru ngage) - in caz ca esti norocos si gasesti asa ceva - de la baietii care vand telefoane (si vor sa faca un ban pe cardurile cu care au venit acestea) de preferat cele Nokia originale.

  4. #4 SP
    Junior Member TheRat's Avatar
    Mersi de informatii.O sa cumpar SSX-ul sigur.

    Eu am un MMC de 32mb dar cand l-am bagat in cititorul de carduri, nu mi l-a citit...

  5. #5 SP
    Banned pufosu's Avatar
    salut
    am si eu un nokia n gage qd si am o problema.....nu merg mp 3 pe el....numai cu player.....pe card am folder cu muzica dar nu il arata..nush dc????

  6. #6 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    M-ati facut curios!
    Maine o sa primesc unu' pentru o proba 3 zile. O sa ii aflu toate detaliile , apoi posibil o sa il cumpar...doar pentru a il folosi drept telefon , probabil si emulator de NES .

  7. #7 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by pufosu View Post
    salut
    am si eu un nokia n gage qd si am o problema.....nu merg mp 3 pe el....numai cu player.....pe card am folder cu muzica dar nu il arata..nush dc????
    Ngage QD nu mai are player de mp3 integrat (cum avea Ngage clasicul) - trebuie sa cauti pe net un player de mp3 si sa-l instalezi (parca ultra mp3 se numea - dar nu mai imi amintesc exact) - sunetul insa va fi MONO (pentru ca atat poate telefonul).

    Cu alte cuvinte Ngage QD este mai prost de partea de multimedia decat ngage clasic.

  8. #8 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    E in mainile mele
    acum incerc sa ii aflu toate detaliile...desi tot butonez la el de azi dimineata...nu sunt prea incantat...decat pentru symbian ...si ca telefon...arata wacky :X
    Am primit Tomb Rider...vrea cineva?...Conectorii sunt impecabili insa stickerul este putin uzat.
    Poate schimb?..

  9. #9 SP
    Banned pufosu's Avatar
    poze....cv????

  10. #10 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    sorry...
    Nu imi merge card-readerul , asa ca folosesc DSi-ul si Facebook
    Am dat un Sony Ericson W200i impecabil pe el.
    Attached Images Attached Images 11465_100967623264891_100000549602361_25832_7841291_n.jpg 11465_100967716598215_100000549602361_25834_7429552_n.jpg

  11. #11 SP
    Banned pufosu's Avatar
    la ce pret l ai luat???

  12. #12 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sa-l stapanesti sanatos - daca vrei jocuri originale la preturi mici da-mi un semn

  13. #13 SP
    Member i.gamer's Avatar
    n-am un nokia ngage...dar thread-ul asta mi-a starnit interesul...
    nu arata prea grozav... doar 60 de jocuri,super putzin,da majoritatea sunt de calitate...
    jocuri originale cred ca mai mult second hand gasesti...
    probabil in viitor,daca voi lua in serios colectionarea consolelor voi cumpara unul,dar sunt multeconsole prioritare p lista...

    oricum,sa-l stapanesti sanatos,iar cei la care le place si si-l doresc,go on and buy one,nimeni nu va tine sau obliga,chiar daca e retro, a fost totusi cv:telefon si consola in acelasi timp,are symbian ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts