Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 129

Thread: Clubul Xbox

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Lightbulb Clubul Xbox

    E timpul sa creem un thread dedicat si pentru Microsoft Xbox. Consola pe care Microsoft a lansat-o ca vrand sa fie "PS2 killer". Daca a fost sau nu, ramane de discutat. Oricum al meu Xbox functioneaza si in ziua de azi... si cu un XBMC pus pe el, e mana cereasca
    Attached Images Attached Images xbox_retro.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    eu sincer nu cred ca a fost ps2 killer...sony au avut multe atuuri in maneca pt ps2...

  3. #3 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    ce este XBMC? si la ce ajuta consola?

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    ce este XBMC? si la ce ajuta consola?
    Ai raspunsul aici: http://www.consolegames.ro/forum/f2-...-media-center/

  5. #5 SP
    Member dogdan's Avatar
    xbox era mult mai performanta din toate punctele de vedere ca ps2 doar ca nu a fost la fel de populara , nu a prins la publicul larg nu stiu dece . oricum are un prieten si vreau sa zic ca e incredibila , are emulator pentru jocurile classice,grafica este buna la unele jocuri fiind chiar la fel ca xbox 360(spliner cell,just cause . etc). daca era mai populara si avea mai mute jocuri exclusive chiar era o legenda.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    xbox era mult mai performanta din toate punctele de vedere ca ps2 doar ca nu a fost la fel de populara , nu a prins la publicul larg nu stiu dece . oricum are un prieten si vreau sa zic ca e incredibila , are emulator pentru jocurile classice,grafica este buna la unele jocuri fiind chiar la fel ca xbox 360(spliner cell,just cause . etc). daca era mai populara si avea mai mute jocuri exclusive chiar era o legenda.
    Pai, e si normal. Practic Xbox a aparut la mai bine de un an dupa PS2 (Noiembrie 2001). Mai grav este ca desi a fost mai "performanta" din punct de vedere hardware, a fost declarata "dead" in 2006, pe cand PS2-uri Sony inca mai scoate pe banda rulanta, si asta in 2009. Talk about longevity

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Si Xbox-ul mai avea potential de scos bani dar s-au grabit Microsoft cu 360 pe piata. Oricum, cel putin din punctul meu de vedere... nu era loc de Xbox si Xbox 360 pe piata simultan.
    La PS2 exclusivele (Shadow of the Collosus, God of War) au tinut PS2-ul in viata.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  9. #9 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Si Xbox-ul mai avea potential de scos bani dar s-au grabit Microsoft cu 360 pe piata. Oricum, cel putin din punctul meu de vedere... nu era loc de Xbox si Xbox 360 pe piata simultan.
    La PS2 exclusivele (Shadow of the Collosus, God of War) au tinut PS2-ul in viata.
    Shadow of Collosus a venit tarziu, la God of war ai dreptate dar as adauga FF, MGS, Armored Core, Ace Combat,sa nu pomenim de restu JRPG-urilor cum ar fi the Tales series, printre exclusivele care au tinut PS2 in viata. Ce era interesant ii ca dintre toate consolele pe PS2 erau cel mai greu de codat jocuriile si totusi PS2 se poate spune ca a avut cel mai bun suport al game developer-ilor.

    Dar si mie mia placut Xbox enorm mama cat am jucat cu un amic DOA 2 Ultimate era super jocu ala, iara FORZA excelent joc si acela. Si sa nu uitam de ninja gaiden, + ca ii buna ca media station.

  10. #10 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Hello.
    Tocmai am reusit sa imi achizitionez un xbox , asa ca o sa incerc sa ma integrez si pe sectiunea asta.
    Xbox Live (classic) mai exista inca?...as fi tentat sa ma joc pe live

  11. #11 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Am si eu o intrebare, acum cativa ani, prin 2004, am avut un xbox, imprumut de la un prieten de-al tatalui meu si tin minte ca m-am jucat un demo la un joc care mi-a placut foarte mult. Era in genul party daca tin eu bine minte si avea mai multe mini-joculete, puteai sa iti alegi dintre mai multe caractere, toti oameni si se putea juca in 4 player. Are cineva idee despre ce vorbesc?

    ---------- Post added at 01:33 AM ---------- Previous post was at 12:55 AM ----------

    Nu mai merge sa dau edit, are grafica asa mai cartoonish, e top down si nu e "Whacked!". Tin minte ca intr-un nivel, toti cei 4 jucatori erau pusi in niste "bile" mari si trebuiau sa se ciocneasca in afara unei arene.

    ---------- Post added at 01:37 AM ---------- Previous post was at 01:33 AM ----------

    L-am gasit, Fuzion Frenzy se numeste si am jucat demo din Halo.

  12. #12 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Vezi ca exista pe Xbox 360 Fuzion Frenzy 2, in cazul in care vrei sa retraiesti jocul

  13. #13 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Xbox a picat datorita managementului prost al licentelor pentru jocuri. Aceasta consola a ratat nume mari pe care le-ar fi putut pune in valoare mai bine ca PS2. Cat despre partea multimedia nu mai vorbim.

    Subscriu la club cu: Xbox crystal clear, 4 controlere originale, LightGun, telecomanda DVD. Cat de curand va primi un HDD IDE de 500 Gb

    La partea de joace stau mai prost, am avut peste 50. Le-am vandut o mare parte si vand si restul, nu mai vreau decat titluri unul si unul.

  14. #14 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Am si eu o curiozitate...
    Daca o sa conectez xbox-ul la net (LIVE) o sa reusesc sa joc Halo 2(original desigur)?
    Sau nu?

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Am si eu o curiozitate...
    Daca o sa conectez xbox-ul la net (LIVE) o sa reusesc sa joc Halo 2(original desigur)?
    Da.

  16. #16 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Si cum tot ziceam mai sus de titluri unul si unul, am incept cu Black. Il rejoc cu o mare placere pe al meu nou achizitionat controler fara fir Logitech.

    Cateva cuvinte despre controler. La partea de ergonomie nu sta in mana la fel de bine ca un original. In schimb la precizie bate lejer controlerul celor de la Microsoft.

  17. #17 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Da.
    Eu ma refer sa joc direct de pe xbox classic pe Live , online.
    Or merge?

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Eu ma refer sa joc direct de pe xbox classic pe Live , online.
    Or merge?
    Da.

  19. #19 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Ati vazut cumva prin magazine in ultima vreme Splinter Cell Chaos Theory ?
    Caut versiunea de Xbox si nu prea se gaseste. Am gasit doar varianta de PC si cea de PS2.

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Ati vazut cumva prin magazine in ultima vreme Splinter Cell Chaos Theory ?
    Caut versiunea de Xbox si nu prea se gaseste. Am gasit doar varianta de PC si cea de PS2.
    Mă uit zilele astea prin Cluj. Te anunț pe dacă găsesc ceva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series X By Dant3 in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1298 Last Post: Today, 11:10
  2. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  3. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  4. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts