Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 26 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 520

Thread: Clubul Retro - Arcade

  1. #241 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Era un joc cu o masina neagra si trebuia sa lovesti alte masini... Parca erai politist.... Stie careva?

  2. #242 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Era un joc cu o masina neagra si trebuia sa lovesti alte masini... Parca erai politist.... Stie careva?
    Chase HQ

  3. #243 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Chase HQ

    Da!



  4. #244 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Există și pe 360 dacă vrei. Chiar mai multe versiuni.

  5. #245 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Link? La arcade si indie games nu l-am vazut.... Sper ca nu e prea scump, mai am 240 .....

  6. #246 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Link? La arcade si indie games nu l-am vazut.... Sper ca nu e prea scump, mai am 240 .....
    Nu e arcade si nici Indie. E joc, ma rog...sunt jocuri retail. Vorbim cand ajung acasa.

    ---------- Post added at 04:51 PM ---------- Previous post was at 12:12 PM ----------

    Asta e seria.

    Nu pot să-ți spun multe despre ea. Eu am jucat doar Alarm for Cobra 11: Crash Time (DEMO) și era fix ca Chase HQ.

  7. #247 SP
    Junior Member kimiko's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Primul meu joc a fost box tailandez pe o clona Atari, probabil cunoscuta, si anume "Rambo".

    Dupa aia a venit perioada arcade cu jocurile renumite gen Terminator, un simulator de elicoptere cu tot cu "cockpit" pe care-l caut disperat ca ma gandesc poate in viitor imi fac o casa a mea si sa am o camera dedicata gaming-ului de unde n-ar trebui sa lipseasca
    Tot in perioada aia am jucat foarte mult arcade pe Neo Geo.
    Imi amintesc acum de World Heroes Perfect la care eram cel mai bun din cartier in special pentru ca am fost singurul care a reusit sa termine cu toate personajele. Se adunau cate 10 in jurul meu doar sa ma vada terminand jocul cu 1 fisa, alegandu-mi jucatorul la intamplare. In perioada aia luam din casa 2 sticle de ulei goale (150 lei sticla) si le spalam bine ca sa para sticle de bere, si le vindeam la o bodega care cumpara sticle pentru ca era 300 lei o fisa la aparat Ce vremuri...

    A urmat perioada NES (mai degraba Terminator pentru ca eu am avut Famicom adus de taicamio si se vedea alb negru pe televizorul meu ) Acum regret enorm ca a fost aruncat pe undeva, imi dau seama ca ar fi fost un item de colectie (Junnkie tin sa multumesc ca mi-ai adus aminte de James Bond JR pe care l-am rejucat acum vreo saptamana) si perioada SNES/Sega Mega Drive in care cel mai mult am jucat TMNT Turtles in Time, Asterix, Killer Instinct si Goof'n Troop - un joc genial pe SNES - si respectiv Duck's Tale pe Mega Drive.

    De atunci am intrat pe PC si pana la PSP/DS/Xbox 360 n-am mai vazut consola.
    Eu unul nu voi trece niciodata peste aceasta perioada... Joc cate ceva vechi ori de cate ori am ocazia. Cu ele am crescut, ele mi-au deschis portile catre aceasta lume magica, lumea jocurilor video.

  8. #248 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  9. #249 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #250 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar



  11. #251 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ce tare e consola aia . Din cate zicea tipul de pe youtube, el o va da gratis celui care va castiga nu stiu ce concurs de-al lui (nu m-am uitat sa vad despre ce e vorba pentru ca sigur e US only sau in cel mai "bun" caz e si alteceva inafara de US dar Romania nu e pe lista)

  12. #252 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ---------- Post added 27-09-2011 at 12:07 AM ----------


  13. #253 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  14. #254 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  15. #255 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #256 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  17. #257 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quick refresh:

  18. #258 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    cat de tare . imi plac si ideile de la sfarsit: multiplayer, level editor, slow mo . genial! Vreau sa se lanseze un astfel de joc

  19. #259 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #260 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    haha! <3

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 26 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57
  2. Replies: 5 Last Post: 30-07-2013, 21:14
  3. Replies: 12 Last Post: 13-04-2012, 13:47
  4. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 14:20
  5. User Retro review: World Heroes Perfect (Neo-Geo Arcade) By Khan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2010, 23:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts