Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 99 of 99

Thread: XBMC - Xbox Media Center

  1. #81 SP
    Junior Member opTikaL's Avatar
    Nu mai prea foloseste lumea xbox1

  2. #82 SP
    Junior Member marius3d's Avatar
    da... pacat, pentru ca este o platforma foarte puternica, chiar si acum dupa aproape 10 ani...,
    "burnout revenge" inca arata bine, si "black" arata foarte bine.. eu personal inca ma joc "halo 2" pe xlink-kay. ca sa nu mai vorbim de puternicul XBMC impreuna cu suportul foarte larg de formate audio/video/foto. + nenumaratele pluginuri:
    http://www.xbmc4xbox.org/forum/viewt...hp?f=15&t=1680 cu acesta se pot vedea filme pe net dintr-o librarie care cuprinde cam 77.000 de filme
    (RELEASE) LiveStreams • XBMC4Xbox cu acesta se pot urmarii transmisiuni ale multor canale cum ar fi discovery, national geographic, chiar si cateva posturi romanesti.

  3. #83 SP
    Junior Member alamicx's Avatar
    da........cine incerca sa activeze 720 sau 1080 full hd nu o sa reuseasca daca sunt in modul pal, trebuie ntsc
    sper ca cine activeaza 1080 are si cablu special pt xbox sa se bucure de full hd

    ---------- Post added 09-06-2011 at 04:26 PM ----------

    apropo daca vreti poze cu xbmc full hd, sa va faceti o impresie....spune-ti
    un cablu pt xbox in jur de 60lei

  4. #84 SP
    Junior Member marius3d's Avatar
    eu mi-am confectionat singur unul

  5. #85 SP
    Junior Member MareleVlad's Avatar
    Am luat un Xbox acum 2 zile... ca tot visam la unul vreau sa spun ca dupa parerea mea este cea mai exploatata consola dintre toate... mi se pare cea mai reusita consola din lume... dupa mine, mai reusita decat Dreamcast-ul. XBMC-ul este incredibil...

  6. #86 SP
    Junior Member marius3d's Avatar

  7. #87 SP
    Junior Member MareleVlad's Avatar
    Sunt de parere ca totusi consola asta a fost gandita pentru rezolutie standard PAL. In full hd imi merg jocurile cam greu, probabil din cauza ca ocupa mai mult din ram xbmc-ul... nu stiu ce sa zic. La FIFA 07 se observa cel mai clar treaba asta. Cel mai bine este sa traiesti experienta XBMC-ului pe un tub CRT, unde consola se comporta exemplar de departe cea mai reusita consola facuta vreodata pentru CRT-uri, pentru televizoare normale cu tub.

  8. #88 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dupa aproape o luna si jumatate de la lansarea multiplatform a lui XBMC Froyo (12.0), vine un update substantial:
    • XBMC now supports using OSX’s default output device for audio as well as hardware decoding with Intel GPUs in OSX
    • XBMC no longer hogs audio for Linux and on resume audio will continue to work in Linux
    • Full iPhone 5 resolution is now enabled
    • Volume buttons on Android devices now control Android volume, rather than XBMC volume
    • Volume buttons on OSX devices once again control OSX volume, rather than XBMC volume
    • Player optimization on the Raspberry Pi, including more efficient playback, better subtitle support, and many crash fixes
    • iOS 6 support on the AppleTV 2.
    • XBMC does not crash when listed on the AppleTV top shelf
    • Added support for additional Xbox 360 controller types
    • Broader and more intelligent support for CEC devices
    • Fixed problems with several addons due to broken binary read/write in our python interface
    • Language fixes, including 7 new languages: Albanian, Burmese, Malay, Persian (Iran), Tamil (India), Uzbek, Vietnamese
    • AirPlay fixes, including making discovery of XBMC more reliable on OSX
    • Numerous crashing and stability fixes across all platforms

    Puteti descarca XBMC 12.1 de aici: Downloads | XBMC

  9. #89 SP
    Senior Member cashonly's Avatar

  10. #90 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Versiunile xbmc de xbox clasic se gasesc foarte greu, pe anumite trackere private. Thx Cash !
    Quote Originally Posted by cashonly View Post

  11. #91 SP
    Admin MonkY's Avatar
    XBMC 13.0 Gotham e gata si poate fi descarcat de aici: Download | XBMC.

    Printre noutati (puteti citi mai multe aici) spicuim doar cateva:
    Improved speed on Android and the Raspberry Pi, as well as Android hardware decodingP
    Support for 3D movies in SBS, TAB, anaglyph, and interlaced formats.P
    Gesture controls for video playback and navigation on touch screen devicesP
    Improved UPnP sharing, including advanced library browsing and the ability to "send" a video to play on another deviceP
    Improvements to audio on all platforms, better support on LinuxP
    Simpler, tiered settings for beginners and experts, along with descriptions of what each setting does
    Attached Images Attached Images 3d_in_2d.jpg gotham-subtitle_search.jpg gotham-upnp_play_using.jpg ios-simulator-screen-shot-28-apr-2014-20.04.53.jpg

  12. #92 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    aici este ultima versiune (lansata astazi) de XBMC pentru Xbox, este optimizata (python 2.7.6) pentru a putea rula si pluginuri/addonuri din versiunea de pc:
    https://www.dropbox.com/sh/8mcip8xsf...XBOX-32718.zip

  13. #93 SP
    Junior Member ADDEX's Avatar
    va salut .. am si eu o intrebare , ca necunoscator !! , cum se poate instala XBMC pe un xbox clasic (am impresia ca este nemodat !! - inca nu sunt in posesia lui .. ) , pe scurt , in cazul in care consola este modata si in cazul in care consola este nemodata ?? Si in cazul in care consola este nemodata , pot eu sa o modez acasa ?
    Multumesc !

  14. #94 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    *Daca este modata consola si ruleaza un dashboard alternativ (xbmc, unleashx, etc) instalezi pe calculator un program numit Filezilla si conectezi Xbox-ul in retea. Din Filezilla te conectezi la ip-ul consolei cu userul xbox si parola xbox si cauti pe acolo folderul XBMC, stergi continutul si bagi continutul de la arhiva din ultimul meu post, acolo este ultima revizie de XBMC4xbox.
    *Daca ai consola modata dar ruleaza dashboardul original trebuie sa folosesti un disc tras de pe net numit AID (auto installer deluxe) care il bagi in consola si cu el instalezi XBMC-ul si multe altele.
    *Daca nu ai consola modata sunt mai multe multe metode de softmod, o data poti face hotswap la care nu ai nevoie decat de un calculator cu interfata PATA (paralel) sau poti face softmod folosit unul din jocurile suportate (Mech Assault, Splinter Cell, 007:Agent Under Fire) si o salvare speciala care o pui pe un stick de memorie. Modarea cu chip este cea mai sanatoasa dar si cea mai greu de realizat (executia nu este grea, mai greu este sa gasesti chip-ul)

    Filezilla: https://filezilla-project.org
    AutoInstallerDeluxe: Auto Installer deluxe v452 • Tools • Downloads @ The Iso Zone
    Tutorial Softmod Hotswap:

  15. #95 SP
    Junior Member ADDEX's Avatar
    Ms.mult CASHONLY pt. raspuns !
    Ideea este ca imi va sosi zilele astea consola , pe mine ma intereseza mai mult pt.vizionat filme/muzica .. ceva de genul unui mediaplayer !
    Oricum ms.mult inca odata pt.raspunsul detaliat !!

  16. #96 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Eu tot pentru continut media o folosesc, ruleaza aproape orice.

  17. #97 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Astazi s-a lansat XBMC4XBOX-3.5-BETA3
    Printre schimbarile fata de versiunea anterioara:

    *Python 2.7.6 with some stability improvements.
    *Much improved Addons4Xbox installer, with better dependency handling, meaning many addons designed for XBMC can now be installed and work out of the box. It should also run somewhat faster due to less logging, and the better use of local caching.
    *FFmpeg Libraries updated to 1.2.5
    *Added support for .po files for language strings and updated translations using Transifex and XBMC‘s excellent toolset for handling them. Users can now join in and help translate the project into their favourite languages.
    *Many other bug fixes and improvements

    Se poate descarca de aici: https://www.dropbox.com/sh/8mcip8xsf...-3.5-BETA3.zip
    Se poate instala pe consola prin FTP.
    Attached Images Attached Images screenshot073g.png screenshot075d.png

  18. #98 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    ^ Am avut ocazia sa testez aceasta versiune de Xbmc4Xbox si functioneaza majoritatea pluginurilor de pe Xbmc-ul de calculator, inclusiv Youtube, etc.

  19. #99 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Kodi 14.0 is out: Kodi 14.0 Helix Unwinds | Kodi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. XBMC + Linux Media Center = GeeXBoX By MonkY in forum Tech News
    Replies: 0 Last Post: 23-09-2012, 09:36
  2. Windows Media Center - Intrebari , Nelamuriri, Sfaturi By Marinake in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15 Last Post: 23-02-2012, 23:04
  3. Tutorial - Cum sa folosesti Windows Media Center cu XBOX360 By digitalhater in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 24 Last Post: 04-02-2010, 11:30
  4. XBMC Atlantis e final ! By MonkY in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-05-2009, 02:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts