Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 70

Thread: I <3 Game Boy

  1. #21 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    rodarkone dami id tau sau bagal u pe al meu roby_selesan

  2. #22 SP
    Member i.gamer's Avatar
    Seria Gameboy este una din preferatele mele!Prima mea consola portabila a fost un Gameboy Color(luat mai mult d colectzie,pt ca venea la super pretz cu GBA SP),urmat de un GBA SP!Pe Color n-am nici un joc momentan( shame on me )dar m-ar interesa niste "pokemoane" sa cumpar.Pe Advance am Pokemon Sapphire(in italiana da macar am invatat cv din italiana),Tony Hawk Underground(parca asa se numea,nu's sigura numele da era Tony Hawk) si Prince of Persia.Am sa mai caut p okazii.ro sau chiar si aici p site pt cv vanzari d jocuri d Color si GBA SP.GBA SP-ul e momentan la un prieten(imprumut),pt ca am si un DS phat si ma joc Pokemon p el si alte jocuri d DS.
    Chiar daca multi spun ca seriile de jocuri Pokemon,Zelda,Megaman etc. sunt d pitaci( lol),mai sunt oameni,ca mn,ca multi membrii din forum,care apreciaza aceste jocuri,care sunt pt toate varstele,si care,pe vremuri,constituiau masa jocurilor pt console!

    I'll <3 Gameboy and Nintendo 4 ever!

  3. #23 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Gameboy .. haha , imi amintesc intr-o vara cand eram mai mic si am fost la mare si stateam in apa pana la bust si ma jucam un joc de genul Pokemon si se uita lumea stramb la mine .

  4. #24 SP
    Junior Member mikkai's Avatar
    am o caramida care are exact 21 de ani si inca merge perfect. Ce sa mai zici... i <3 gameboy

  5. #25 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Te asteptam cu o poza cu gameboy-ul

  6. #26 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Este pe aici vreun posesor de Gamboy Pocket �n stare foarte bună și vrea să-l v�ndă?

  7. #27 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu cred ca vei gasi un gameboy pocket in stare foarte buna. (ma refer la unul nefolosit, sau folosit foarte putin) insa:

    Ar fi mai bine sa cauti o consola care sa nu aiba linii lipsa pe ecran (lucru destul de des intalnit la consolele gameboy)
    Sa aiba toate butoanele functionale (se testeaza foarte usor)
    Sa nu aiba zgarieturi in profunzime pe ecran (e si normal sa iti doresti un ecran curat)
    Sa aiba capacul de baterii (de obicei se pierd / rup etc)

    Pentru o consola care sa indeplineasca conditiile de mai sus pretul n-ar trebui sa depaseasca 50 - 60 ron, sau impreuna cu 2-3 jocuri comune - 100 ron.

    Succes.

  8. #28 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    At�t de ieftin? Mă așteptam la un preț ceva mai ridicat, totuși, e o piesă de colecție. �n cazul ăsta o să mă orientez spre o variantă sigilată pe Ebay or something.

  9. #29 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Varianta sigilata s-ar putea sa te coste mult mai mult - dar ma bucur ca esti dispus sa investesti

  10. #30 SP
    Junior Member mikkai's Avatar
    nu e cine stie ce. Important e ca inca isi face treaba, nu ocupa mult loc prin casa si imi aduce aminte de zilele fara griji.
    Attached Images Attached Images 15102010130.jpg 15102010128.jpg

  11. #31 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Intru si eu in clubul detinatorilor de Gameboy.
    Am cumparat consola cu muuulti ani in urma (pe vremea cand eram fan Pokemon).
    Imi pare rau ca de atunci nu am mai avut nici timp si nici bani sa investesc in jocurile acestea.
    Attached Images Attached Images dsc00197.jpg dsc00198.jpg dsc00199.jpg dsc00200.jpg dsc00201.jpg

  12. #32 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Foarte tare - daca te gandesti sa scapi de ele da-mi un semn - ma intereseaza cutia de la consola si cutiile (cu carticele) de la poke yellow si silver (fara jocuri)

  13. #33 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Abea acum am vazut postul lui Csander
    Sweeeet am pus si eu mana pe un Gbc pokemon edition...
    Dar acum am 3 gbc-uri si nici unul cu capac la baterii (blestemul gameboy-urilor)

  14. #34 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Cateva poze din micuta mea colectie.
    Editia pokemon si husa sunt ultimele achizitii....
    GBC-Pokemon=40 lei (fara capac)
    Husa pokemon= 2 lei din targ = me happy!
    Attached Images Attached Images 21112010123.jpg 21112010124.jpg 21112010113.jpg

  15. #35 SP
    Junior Member bonescorpion's Avatar
    Salut! mi-a venit si mie brusc chefu sa joc un pokemon...stie cineva daca se mai vand gameboy advance-uri sau de unde as putea sa fac rost de unu?? EU pe google n-am gasit mai nimic...

  16. #36 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    Quote Originally Posted by bonescorpion View Post
    Salut! mi-a venit si mie brusc chefu sa joc un pokemon...stie cineva daca se mai vand gameboy advance-uri sau de unde as putea sa fac rost de unu?? EU pe google n-am gasit mai nimic...
    Nu stii sa cauti urmareste aici sau pe alte siteuri threadurile de vanzari console, sau daca nu am si eu de vanzare aici

  17. #37 SP
    Junior Member bonescorpion's Avatar
    Console sau jocuri se mai fabrica?

  18. #38 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    Quote Originally Posted by bonescorpion View Post
    Console sau jocuri se mai fabrica?
    nu se mai fac de ani de zile,decat generatiile noi, nintendo ds si altele, ce e vechi este retro si de colectie pt unii, unii le iau sa joace un joc 2 din nostalgie din generatia veche

  19. #39 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #40 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Si cel mai prostesc. Why would they do that?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Vand Game Boy pocket By rero in forum Bazar Retro: Console & Accesorii
    Replies: 7 Last Post: 17-04-2020, 15:20
  2. Vand Game Boy Advance SP By rero in forum Bazar Retro: Console & Accesorii
    Replies: 6 Last Post: 16-04-2020, 23:46
  3. Cumpăr Game Boy Micro By zugu in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 20-03-2018, 18:24
  4. Cumpar Game boy micro By Hopesnatcher in forum Bazar Retro: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 21-12-2017, 12:20
  5. Replies: 6 Last Post: 25-02-2013, 00:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts