Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Pot "clona" un card???

  1. #1 SP
    Junior Member gogubacy's Avatar

    Question Pot "clona" un card???

    am un card de 64Mb cu free mcboot si tot ce imi mai trebuie...problema e ca mai da rateuri...se mai blocheaza si trebuie mereu restartat...am luat acuma un card de 8Mb gol si as vrea sa ii pun tot ce am pe cel de 64 pe asta mic...banuiesc ca varianta copy-paste nu merge...ma poate ajuta cineva?

  2. #2 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    E ca si cum ai spune ca vrei sa bagi continutul unei sticle de 2 L intr-un pahar.

    Prima ta problema este marimea 64 = 8x8 (adica de 8 ori mai mare)

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    gogubacy: cam toate clonele dau rateuri. Pe unele nici macar nu pot salva anumite jocuri. Asta datorita lipsei Magic Gate. Iti recomand sa mergi doar pe card original de la Sony, cel de 8GB. Poti copia cu uLaunchelf sau altceva... pe un USB or something, si dupa aceea pe cel de 8MB... dar cum zice si Darkie, doar o parte.

  4. #4 SP
    Junior Member Anndreii's Avatar
    MonkY scuza-ma daca gresesc , dar poate ai vrut sa spui de 8MB nu de "8GB"

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Anndreii View Post
    MonkY scuza-ma daca gresesc , dar poate ai vrut sa spui de 8MB nu de "8GB"
    Da, scuze... 8MB. GB pt. PS2 ar fi fost un vis

  6. #6 SP
    Junior Member Galaxer's Avatar
    Ok,deci povestea mea e aceasi doar ca invers... am un card de 8mb, si vreau sa pun Free Mcbootul pe cel de 64,am incercat copy paste normal. nu merge.am verificat in uLaunchelf si fisierele sunt toate si identice,intrebarea mea este de ce pe cel de 8mb merge si mergea free mcboot,si pe cel de 64 nu reactioneaza nicicum...App,autorul postari sa referit doar la Modare,nu si la celelalte fisiere pe care le detine
    Va multumesc

  7. #7 SP
    Banned Venom's Avatar
    Nu poti. Trebuie reinstalat totul pe noul card.

  8. #8 SP
    Junior Member Galaxer's Avatar
    Pai,explicami si mie,sau dami un link sa invat...Te rog frumos!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts