Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Problema cu PS2

  1. #1 SP
    Junior Member Gold4all's Avatar

    Problema cu PS2

    Salutate turturor. Mi-am luat un PS2, l-am modat soft, dar am o problema cu jocurile, in sensul ca imaginea este bruiata, apar artefacte, tremura iamginea si chiar sunetul este cateodata bruiat. Se paote vedea din urmatorul clip :
    . Are cineva vreo idee ce poate fi?

  2. #2 SP
    Member klausn's Avatar
    Pai du'l la cel care ti l-a modat !

  3. #3 SP
    Junior Member Gold4all's Avatar
    Este modat soft, adic aprin card, nu cu cip. Cineva mi-a sugerat ca e dus cip-ul grafic.

  4. #4 SP
    Member klausn's Avatar
    aaa..pai..atunci nu ma pricep..vorbeste cu donely

  5. #5 SP
    Junior Member iLLuSSiON's Avatar
    Nu prea cred ca are vreo legatura cu modarea soft (adica cu FreeMCBoot), dar ca sa fii sigur ca ai eliminat aceasta posibilitate, ai o metoda foarte simpla pentru a afla asta: scoate cardul de memorie din slot si ruleaza un joc asa, adica fara a mai rula exploit-ul de softmod. Daca tot asa se comporta atunci e clar ca, consola propriu-zisa are probleme. Daca nu, atunci poate ca jocul pe care il rulezi nu este 100% compatibil cu ESR (o cautare pe google in acest caz ar elimina si aceasta posibilitate).
    Ar mai putea fi si de la cablul AV, verifica sa nu fie intrerupt pe undeva, sa fie bine inserate RCA-urile in TV (sau Scartul daca folosesti acest tip de conexiune).

  6. #6 SP
    Member Alexander S77's Avatar
    Incearca si un joc original sa te covingi ca este de la modare nu de la consola, iLLuSSiON ti-a explicat bine. Bafta!

  7. #7 SP
    Member zempty's Avatar
    Mai mult ca sigur este de la blocul optic ce model de consola ai ?

  8. #8 SP
    Junior Member Gold4all's Avatar
    In caz ca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva. Problema a fost rezolvata schimband placa de baza. Se pare ca era o problema la comunicarea intre procesor si cipul grafic.

  9. #9 SP
    Junior Member terran75's Avatar
    salut ! Sunt nou pe forum si posesorul unui ps2 fat 39004 pal si problema este ca sa dus blocul optic (laser lens) khs-400c , am inteles că este compatibilă hf-hd7. Are idee cineva unde as mai putea gasii asa ceva la un pret acceptabil? Ma pricep la montaj. Stiu ca o solutie ar fi un network adapter de hdd dar totusi este prea scump. Stima

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. O problema cu un joc de PS2 By TheQuen in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 4 Last Post: 30-12-2013, 16:54
  2. Problema PS2 :( By moise.adam in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 18 Last Post: 03-11-2012, 20:15
  3. Problema PS2 By raymgold in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 29-03-2011, 22:49
  4. Problema ps2 By cenzurat in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 10 Last Post: 25-11-2010, 00:10
  5. Problema ps2 By DegX in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 10 Last Post: 10-09-2009, 17:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts