Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 106

Thread: Clubul Dreamcast - This is not a dream, it's... Dreamcast

  1. #21 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Am facut-o cadou acum cati-va ani si acum o are pustiu super consola ..Bate PS 2 la grafica

  2. #22 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    Poate iti mai iei si dam mai multzi un joc online

  3. #23 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Am gasit astazi controlerele ptr Dreamcast si VisualMemory Card-ul, deci sigur imi iau si eu cu prima ocazie cand gasesc
    Dar cum sa jucam on-line daca Dreamcastul are modem?Cam greu...

  4. #24 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    Se fac modificari - si sigur se poate prin LAN - daca nu un Clicknet - itzi ajunge

    ---------------------------------------------------------------------------------

    Ca o veste buna - o sa mai uploadez primul numar al revistei - Dreamcast Official Magazine - sept 99 (peste cateva zile)

    - adresa de ftp - se ofera la cerere prin mesaj privat - unde am sa pun si numarul din august (preview)

    Enjoy! La Multi Ani!
    Attached Images Attached Images dcmag01.jpg

  5. #25 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar

    Where to Buy? ... Here's a solution

    Pentru doritorii de Dreamcast uitati niste link-uri utile de unde putetzi achizitiona o/niste consola/jocuri/etc:

    Amazon.co.uk: dreamcast
    Amazon.com: dreamcast
    dreamcast, Games, Accessories, Consoles Systems items at low prices on eBay.co.uk
    dreamcast, Video Games, Toys Hobbies items on eBay.com

    - am dat aceste exemple deoarece nu multe persoane pot sa isi comande singure iar pe forumurile din RO exista pers care ne ajuta sa intram in posesia lor.

    EX: (domnul Robert Dinu) - UK - prin bunavointa sa am intrat si eu in posesia unei console Dreamcast via Amazon(UK)-> Romania
    http://www.consolegames.ro/forum/f41...-10ron-produs/

    - daca nu doriti sa asteptati "transportul" si va doritzi "astazi" cu siguranta forumurile noastre din RO va pot satisface dorinta

    Happy New Year!

  6. #26 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    - Info -

    Pentru cei ce n-au apucat sa citeasca ce face Utopia Boot Disk - Utopia bootdisk - Wikipedia, the free encyclopedia , functioneaza ca un mod chip - si lucrul cel mai util potzi rula acele titluri NTSC (USA) sau NTSC-JAP (JAP) - asa ca nu iti trebuie decat 1 consola - 1 cd - si jocurile

  7. #27 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Dreamcastu isi merita toti banii!!

  8. #28 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Am vazut pe un site modificare cu chip ptr Dreamcast.Ce face?Din cate stiu eu Dreamcastul citeste back-up by deafult

  9. #29 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    nu ai nevoie d chip, decat un CD folosesti spre ex utopia boot loader si merg si jocurile de NTSC , NTSC-JAP asa ca totul spre foarte bine

  10. #30 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Stiu ca nu ai nevoie de nici un chip, doar ca iti spun sigur ca exista unul,uite AICI

  11. #31 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    mmmonkey (ar trebui sa fie mandru ca are un mod chip dupa nickul sau )

  12. #32 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Cred ca pana la urma chipul ala inlocuieste complet Utopia Boot Disk

  13. #33 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Finaly am reusit sa imi iau un dreamcast.Vineri ar trebui sa ajunga
    Level, eu ma jucam demult un Tetris care mergea pana la 4 Joystyckuri,dar nu mai stiu exact cum se numea....il ai,sau stii ceva de el?

  14. #34 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Despre jocul asta e vorba :
    Attached Images Attached Images tetris4d-front.jpg tetris4d-back.jpg

  15. #35 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    Ai PM (cu joculetzu )

  16. #36 SP
    Junior Member sonic's Avatar
    Mersi mult man,you're the best!

  17. #37 SP
    Member monstrul's Avatar
    Pentru cei pasionati de Dreamcast si universul Sega va recomand sa jucati Segagaga (SGGG).
    Unul dintre cele mai reusite titluri pentru Dreamcast si un must play pentru orice fan Sega.
    Singurul lucru mai nasol e ca a fost lansat doar in japonia, iar singura modalitate de a-l juca e folosind un walkthrough (am terminat jocul fara nici o problema, desi o traducere ar fi binevenita pentru a intelege mai in detaliu povestea).
    Se lucrareaza de cativa ani la o traducere dar nu s-a mai auzit nimic de ceva timp despre acest proiect.



    cateva info care sa va trezeasca putina curiozitate fata de acest titlu

    Hardcore Gaming 101: Segagaga
    Hardcore Gaming 101: Segagaga

  18. #38 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Classic gaming console gets a new life - Playback 42 - Playback - Yahoo! Games

  19. #39 SP
    Junior Member Gandalf's Avatar
    Stie cineva de unde pot achiziotiona un Dreamcast inafara de eBay ca nu am card...daca are cineva sa-mi de-a si mie un private msg...Ms

  20. #40 SP
    Junior Member sharian's Avatar
    da eu am avut consola am vandut-o si cea ce e si mai misto este ca nu tre so modezi poti sa bagi pe un cd si ready to play!!!
    am avut vreo 10 jocuri originale si vreo 100 luate de pe net

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Sega Dreamcast By divayo in forum Bazar Retro: Console & Accesorii
    Replies: 5 Last Post: 28-03-2018, 14:12
  2. Replies: 0 Last Post: 01-10-2011, 14:26
  3. Dreamcast Collection detaliat By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-01-2011, 00:48
  4. 9.9.99, A Dreamcast Memorial By eXist in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 11-09-2009, 19:45
  5. Licitatie: Shenmue - Dreamcast By rodarkone in forum Licitatii
    Replies: 2 Last Post: 18-06-2009, 09:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts