Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 33

Thread: Cat credeti ca va mai rezista PS2-ul in magazine?

  1. #1 SP
    Junior Member Radu386's Avatar

    Arrow Cat credeti ca va mai rezista PS2-ul in magazine?

    Cam pe cand credeti ca va disparea PS2-ul din magazine? Chiar sunt curios si de parerile altora. De exemplu am vazut ca la un hypermarket din constanta care incepe cu "r" si se termina cu "eal" aveau la consolele PS2 redus pretul de la 449 la 359. Oare se pregatesc sa isi lichideze stocul? Sper ca nu. Nu de alta dar in vara (iulie-august) vreau sa imi iau si eu un PS2 ca n-am avut niciodata si vreau sa joc multe jocuri de PS2. Nu prea ma intereseaza xbox360 si ps3 momentan. Pana acum am avut de experienta gaming doar pe PC. Imi pare rau ca am pierdut timpul in care se juca PS2 dar nu as vrea sa sar direct la x360 daca incep cu consolele.
    Ce credeti? Cat timp se vor mai gasi PS2-urile in magazine?

  2. #2 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Probabil va iesi de pe piata odata cu lansarea unei noi console de catre Sony.

  3. #3 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    o sa iasa cat de curand,pentru ca sony au inceput sa scoata cele mai bune jocuri de ps2 in hd clasics pentru ps3 si in curand nu o sa mai aiba sens sa mai ai ps2, decat daca esti colectionar de console sau jocuri.

  4. #4 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Radu386 View Post
    De exemplu am vazut ca la un hypermarket din constanta care incepe cu "r" si se termina cu "eal" aveau la consolele PS2 redus pretul de la 449 la 359.
    Un prieten si-a cumparat ieri tot din real PS2. Stai linistit, ofertele astea au fost tot timpul, nu e prima reducere. Si in vara trecuta fluctua pretul la PS2, odata era 450, alta data 350...

    Consola probabil ca o vom mai vedea pe la noi cel putin un an, poate chiar mult mai mult, nu e exclus sa mai reziste prin magazine chiar dupa ce iese si succesorul PS3 pe piata.

  5. #5 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Slabe sanse sa mai reziste multa vreme. Poate juma' de an. Deja sunt moca. 300-400 de lei.

  6. #6 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    eu nu cred ca va ieşi foarte cur�nd... find o consola buna care a trecut testul timpului... mult mai bine se aştepta careva! si va dura ceva vreme pana cand o sa fie pusa la muzeu şi uitata. opinia mea nu trageţi

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ce tot vorbiti voi , atata timp cat PS3 nu are backward compatibility si PS2 se vinde inca foarte bine, nu cred ca Sony va scoate prea curand consola de pe piata . nu uitati, ca acum un an sau doi a fost lansat oficiala in brazilia, mai dureaza pana ajung peste tot in lume

  8. #8 SP
    Junior Member Shearer's Avatar
    oricum pretul a scazut de anul trecut in piata americana si britanica. iar jocuri pentru el inca ies prin Japonia si nu numai, a iesit WWE All-Stars si vor mai iesi jocuri de sport prin toamna.

  9. #9 SP
    Member Mircea's Avatar
    PS2 inca continua sa scoata bani dupa atatia ani

  10. #10 SP
    Junior Member Dany focus's Avatar
    Cat timp pretul pentru ps3 nu scade nu va dispare ps2. Ps2 are un pret accesibil e foarte fiabila si mii de jocuri, cel putin 1-2 ani va rezista.

  11. #11 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    Probabil va mai rezista inca vreo 2 ani pana cei de la SONY vor scoate o noua consola adica PS4.

  12. #12 SP
    Junior Member WeeDBoY's Avatar
    Eu unu cred ca va mai ramane de acum in colo cel putin 2 ani ... la pretu care este sil permite orcine acum .. ps3 mai are de asteptat mult si bine desi eu unu nu cred ca nu va tine cat un ps2.

  13. #13 SP
    Member StarKiller's Avatar
    Eu cred ca v-a mai rezista pana prin 2013-2014.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca pana vor face 15 ani or so. Ganditi-va, cine se mai poate mandri cu o consola care a rezistat 15 ani pe piata? Eventual vor scoate un super slim... Consum redus, dimensiuni si mai mici... Hell yeah, poate fac chiar si un PS2 portabil (not PSP).

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu sunt convins ca PS4 va rula si jocuri de PS2. Cel putin primele modele. Cu un PS4 care ruleaza toate jocurile lansate pe consolele Playstation, PS2 o sa isi piarda din relevanta.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu sunt convins ca PS4 va rula si jocuri de PS2. Cel putin primele modele. Cu un PS4 care ruleaza toate jocurile lansate pe consolele Playstation, PS2 o sa isi piarda din relevanta.
    Acelasi lucru s-a spus si despre PS3... Si sa nu uitam ca si primele modele au compatibilitatea cam pe la... 10%?
    Serios acum, nu vor fi compatibile 100% niciodata. De ce sa faca asta, cand pot scoate bani din nou din "remake"-uri? Mai ales acum ca multe din titlurile de PS2 vor ajunge pe NGP... ermm.. Vita

  17. #17 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am luat PS3 la lansare si am incercat in el peste 100 de jocuri de PS2 si toate au mers perfect. Cu upscale chiar arata mai bine decat direct de pe un PS2. Eu sunt convins ca o sa implementeze si in PS4 rularea jocurilor de pe consolele vechi.

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu am luat PS3 la lansare si am incercat in el peste 100 de jocuri de PS2 si toate au mers perfect. Cu upscale chiar arata mai bine decat direct de pe un PS2. Eu sunt convins ca o sa implementeze si in PS4 rularea jocurilor de pe consolele vechi.
    Eu am PS3-ul cu 2 zile inainte de lansare (te-am batut )... si am dat de atat de multe titluri incompatibile (sau care aratau ORIBIL) incat am preferat sa-mi pastrez PS2-ul. Ca sa vezi despre ce vorbesc, arunca o privire pe lista jocurilor compatibile cu PS3-ul: List of PlayStation 3 backward compatible PlayStation 2 and PlayStation games - Wikipedia, the free encyclopedia Nu cred ca sunt nici macar 1%, nu 10% cum estimam mai sus. Bine, ca probabil peste 50% sunt junk, asta e altceva...

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lista oricum nu e completa si sunt convins ca aproape toate jocurile merg. Asta era si la inceput in campania celor de la Sony cu PS3, faptul ca ruleaza toate jocurile de PS1 si PS2. Am vazut cum Wipeout lipseste. Eu il am si merge perfect. La fel si inca doua Hitman care nu sunt trecute. Multe lipsesc. Eu personal nu am avut probleme si am renuntat la PS2 cu mult timp in urma. La pretul la care se vinde acum merita pentru ca sunt mii de jocuri pentru el. Dar chiar cred ca o sa isi piarda din putere in anii ce urmeaza iar cu aparitia lui PS4 va fi si mai afectat. O sa vrem sa putem juca jocurile de PS3 pe PS4, nu o sa ne mai intereseze prea mult de PS2.

  20. #20 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    cred ca şi strănepoţii noştrii se vor juca pe PS2! Este o consola care va răm�ne după Apocalipsa... ea şi g�ndacii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 33 Last Post: 06-06-2009, 21:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts