Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 52

Thread: N-Gage

  1. #1 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar

    N-Gage

    este cineva care are n-gage pe acest forum?
    m-ar interesa aceasta consola foarte mult.(nu ma refer la n-gage 2.0,am avut pe telefon si nu m-a incantat).am avut si psp mult timp si banui ca acesta consola/telefon se apropie de psp intr-o mica parte.credeti ca se merita? si daca stiti de unde pot lua jocuri

  2. #2 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Mi-a zis cineva ca are un N-gage QD de vanzare - imi scapa acum numele insa il poti gasi pe yahoo: nelutzu_thebest

    bafta.

    PS: daca te intereseaza jocuri originale am eu 5 jocuri - 100 RON - toate 5 (doar daca esti din Bucuresti -> Splinter Cell, Tony Hawks Proskater, Red Faction, Colin 05, PGA Tour Golf - acesta din urma are si manual)

  3. #3 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    imi scapa acum numele insa il poti gasi pe yahoo: nelutzu_thebest
    Probabil ca-l cheama Ion sau Ionut!

    Foarte tare N-Gage-ul, si pe mine ma bate gandu' sa-mi iau unul, ins sunt destul de pretentios, si nu prea mi-a placut ce am gasit pana acum ...

  4. #4 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    stiu ca nu face cat un psp(am avut cca 6luni) dar totusi e incomod sa stai cu psp dupa tine oriunde.n-gage -ul il ai cu tine pretutindeni deoarece e si telefon

  5. #5 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Eu vreau sa-mi iau un N-gage (primul model) - momentan am un Ngage QD demo unit (modelul care se pune in magazine pentru a fi testat de clienti - functioneaza doar softul pe el - nu si modulul GSM - pot sa ma joc ceea ce e important )

  6. #6 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    dar ca performanta nu e nicio diferenta dintre primu si qd nu?

  7. #7 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    al 2 lea e mai performant ... insa eu am deja modelul QD deci nu-si are rostul sa mi-l mai cumpar odata

    PS: GSMArena.com - GSM phone reviews, news, opinions, votes, manuals and more... - pentru comapratie intre primul si al 2 lea.

  8. #8 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    eu ma refer la jocuri.adica nu e joc care merge pe QD si pe normal nu?

  9. #9 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu e nici un fel de diferena la jocuri - platforma pentru jocuri este comuna -

  10. #10 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Ma intrebam, de ce sa cautati un telefon vechi cind puteti juca acele jocuri pe unul nou, teleoanele cu symbian de generatie nou ruleaza jocurile de N-Gage fara probleme, ba mai mult poti rula si alte categorii de jocuri cu ajutorul anumitor trick-uri.

  11. #11 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Probabil datorita ergonomiei in plus unii vor sa le joace originale

  12. #12 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    eu am avut n95 FIX un an,intradevar suporta superjocuri si de pana la 100mg jocu cu grafica foarte buna,emulatoare de NES dar ma enerva controlul




    2 videouri facute de mine.le jucam cu telefonul conectat prin TV-OUT

    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Ma intrebam, de ce sa cautati un telefon vechi cind puteti juca acele jocuri pe unul nou, teleoanele cu symbian de generatie nou ruleaza jocurile de N-Gage fara probleme, ba mai mult poti rula si alte categorii de jocuri cu ajutorul anumitor trick-uri.
    zi si mie un telefon nou care ruleaza jocurile de n-gage(primul),nu n-gage 2.0 care mie personal mi se pare o tampenie

  13. #13 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai asta e destul de simplu - orice telefon care suporta Blizz installer - in principiu toate telefoanele nokia cu symbian din perioada N-gage (de ex 3650, 3660, 6600, 6620, 7610, 6260, 6630, 6670, 3230, 6681, 6680 .. ETC modelele mai noi n70 bla bla ... ) Oricum problema nu e sa ruleze respectivul joc, problema este sa fie si ergonomic - pana acum cele mai ergonomice telefoane pentru jocuri sunt

    - 5510
    - 3300
    - N-gage
    - N-gage QD

    In rest ... bla bla (evident acum jocurile se bazeaza mult pe touch screen and stuff si noile jocuri sunt adaptate, de ex eu ma joc destul de mult pe iphone insa ca si forma as prefera ca iphone ul sa aiba butoane - gen PSP - dar si touch screen)

  14. #14 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    pa Iphone am inteles ca se poate baga un NES emulator si ca ar fi foarte misto.stiu ca eu aveam asa ceva pe n95 si jucam in landscape mode si foloseam ca tasta de actiune A butonul de camera si ca B butonul din centru d-padului

  15. #15 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar


    Butoanele sunt totusi "virtuale" - pe touch screen

  16. #16 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    dupa cate vad in filmulet nu se misca fluent jocu.pe n95 se misca la perfectie dar era controlu cam greoi

  17. #17 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai probabil ca pe symbian se folosesc emulatoare vechi de ani de zile (in cazul nokia) sa nu uitam ca iphone cred ca are maxim 1 an si ceva de cand a aparut.

    Oricum e primul filmulet pe care l-am gasit si eu pe net ... am pus acum pe iphone emulatorul si se misca mai mult decat decent (totusi un telefon de cateva sute de MHz nu cred a se va poticni vreaodata sa emuleze 4 MHz si 8 biti )

  18. #18 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    am vazut acum ca si ngage qd poate rula jocuri de nes.inca ceva foarte bun sper sa fie bine pusa rezolutia

  19. #19 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai - daca citeai in linkul pe care ti l-am sugerat initial (cel cu GSM ARENA) vedeai ca de fapt Ngage QD este un N-gage RESTILIZAT - e normal sa aiba aceeasi platforma de rulare software.

  20. #20 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    cand am zis ''si ngage qd'' am facut comparatie cu n95. stiu siteul,am verificat acolo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nokia N-Gage By TheRat in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 12 Last Post: 29-12-2009, 15:02
  2. N-Gage 2.0 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 16 Last Post: 05-11-2009, 09:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts