Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 50 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #361 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Salut !! Sunt si eu un proaspat detinator de PS2 slim 77004 (modded) SH luat de acum 15 zile !!!
    Am rulat multe jocuri sa vad cum se vad si daca merge bine consola : cam toate cele mai bune titluri de joc PS2 plus si cateva mai rare in limba JAP. Concluzie consola Ps2 slim e EXCELENTA ......... sigur nus al doilea proprietar ci poate 3 in sus (hahaha) dar merge IMPECABIL ......PS2 e de nota 10 ,daca stiam din timp imi cumparam in timpul liceului......... JOCURILE sunt mortale la capitolul grafica , credeam ca o sa se vada mai slab dar m-am inselat. Pt. cineva care nu are mult timp de gaming este excelent un PS2. Asa am zis si pt. mine , initial am vrut sa-mi iau un Xbox360 dar apoi am putin timp disponibil asa ca am zis sa fac un test cu Ps2 si vad apoi daca imi iau un Xbox360. Pana voi juca toate jocurile preferate PS2 mai e mult timp asa ca Xbox360 mai poate astepta.

  2. #362 SP
    Junior Member Cristy28's Avatar
    bravo ai reusit pana la urma...sa te bucuri de ea din plin .....happy gaming

  3. #363 SP
    Senior Member tray's Avatar
    felicitari
    eu tocmai mi-am pierdut memory cardul cu toate salvarile

  4. #364 SP
    Junior Member Cristy28's Avatar
    daca nu il gasesti am eu unul de 32mb,memor32, respectiv 8mb sony.salvarile le poti cauta pe net,cred.

  5. #365 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    felicitari BloodSamurai , sa o butonezi sanatos . eu asa am facut

  6. #366 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy28 View Post
    daca nu il gasesti am eu unul de 32mb,memor32, respectiv 8mb sony.salvarile le poti cauta pe net,cred.
    costa 30 ron un card de memorie de 8mb in auchan,o sa iau de acolo,macar pt garantia de 2 ani

  7. #367 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    costa 30 ron un card de memorie de 8mb in auchan,o sa iau de acolo,macar pt garantia de 2 ani
    Stii sigur ca la Auchan se vinde memcrd 8 sony PS2 la 30 ron??????? Ca sa stiu daca sa-mi fac drum si eu, poate sa incerc pe la Titan Auchan!
    Imi face fitze memcr de 64ram !!!!!!!
    E normal daca cand zgaltai memcard in mana sa aud cum joaca placuta respectiva din carcasa ei de plastic ????? Eu cred ca nu trebuie sa aiba joc !!!!!!!
    va rog sfaturi ca ma gandesc sa-mi demontez memoria ca fac sa nu mai aiba joc !!!!!!!!!!!

  8. #368 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by BloodSamurai View Post
    Stii sigur ca la Auchan se vinde memcrd 8 sony PS2 la 30 ron??????? Ca sa stiu daca sa-mi fac drum si eu, poate sa incerc pe la Titan Auchan!
    Imi face fitze memcr de 64ram !!!!!!!
    E normal daca cand zgaltai memcard in mana sa aud cum joaca placuta respectiva din carcasa ei de plastic ????? Eu cred ca nu trebuie sa aiba joc !!!!!!!
    va rog sfaturi ca ma gandesc sa-mi demontez memoria ca fac sa nu mai aiba joc !!!!!!!!!!!
    am fost la auchan de pe buc pitesti si am luat un controller gri cu 20 ron.30 era mem cardu,acu ma duc si eu maine sa iau un mem card din auchan,poate ne intalnim

  9. #369 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    am fost la auchan de pe buc pitesti si am luat un controller gri cu 20 ron.30 era mem cardu,acu ma duc si eu maine sa iau un mem card din auchan,poate ne intalnim
    Vrei sa zici ca ai luat un controller de Ps2 cu 20 RON (poate o clona sau noname china dar si asa e ieftin ca si pana la Dragonul Rosu nu era asa de ieftin un controller dual shock de PS2 ).
    Baga si tu o poza !!!!!!! (cu controller). Eu acum 2 ani am luat un controller clona Ps2 dar doar de PC (dar erau si de PS2 tot foarte ietine) daca voi baga si o poza!

  10. #370 SP
    Senior Member tray's Avatar
    arata exact asa http://cdn.overstock.com/images/products/P10753078.jpg doar ca e no name si nu are vibratii(chiar nu imi trebuie vibratii si ca e no name,no worries ai garantie 2 ani)
    are si buton de analog

  11. #371 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Asa arata controllerul meu clona PS2 (din Dragonul Rosu) pt. PC prin USb 2.0 (are vibratii exact ca cel dualshock 2 Ps2 diferenta este ca nu arata triunghi,cerc,patrat si cruce X ci cifre 1,2,3,4) . A costat parca 28Ron. Se poate observa ca la directii nu e pe 4 butoane directii ci un fel D-pad (buton disc ii zic EU) cateodata e util fata de classicul Ps2 cateodata e nasol. Iar modelul exact ca PS2 (pt. PC) era mai ieftin cu 3 Ron . Daca era si fara vibratii iar era o red de 3Ron si daca nu avea cele 2 joystickuri si fara vibratii era 17Ron. Erau si cele si de PS2+PC exact ca cele de pe okazii si erau cam tot pe aici la preturi (acum 1-2 ani acum nu stiu daca au mai crescut sau sunt tot pe aici). Nu am mai fost pe la Dragon ca dimineata nu pot sa ma duc si nici in week ca altfel ma duceam cumparam si puneam si poze. Poate peste o saptamana viitoare ma duc! Noroc!!!!
    Attached Images Attached Images image266.jpg image269.jpg image270.jpg image268.jpg image271.jpg

  12. #372 SP
    Junior Member Aion113's Avatar
    am si eu o mica intrebare
    pot folosi un stick pe post de memory card?

  13. #373 SP
    Junior Member Aion113's Avatar
    am si eu o intrebare ... pot folosi un stick pe post de memory card?

  14. #374 SP
    Member cloud's Avatar
    nu poti folosi stick pe post de memory card.

  15. #375 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by Aion113 View Post
    am si eu o mica intrebare
    pot folosi un stick pe post de memory card?
    Nu poti !!!!!!!!
    Poti decat sa folosesti stickul ca sa copiezi pe el salvari dep memcd si invers (acest lucru posibil cu consola modata soft/chip). Sau ca sa rulezi de pe stick filme si poze etc.

  16. #376 SP
    Junior Member Aion113's Avatar
    ok ... merci

  17. #377 SP
    Junior Member Stefinutz's Avatar
    mi-am luat gran turismo 4 pentru ps2 de pe internet iar imaginea depaseste 5Gb si l-am pus pe DVD de 8Gb si nu imi merge. Pe ce fel de DVD trebuie sa il pun sa imi mearga?

  18. #378 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by Stefinutz View Post
    mi-am luat gran turismo 4 pentru ps2 de pe internet
    cred ca astai problema.....

  19. #379 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Stefinutz View Post
    mi-am luat gran turismo 4 pentru ps2 de pe internet iar imaginea depaseste 5Gb si l-am pus pe DVD de 8Gb si nu imi merge. Pe ce fel de DVD trebuie sa il pun sa imi mearga?
    Pe DVD-ul ala cumparat orignal, sigur iti va merge.
    Ia citeste te rog http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/.

  20. #380 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Acest mesaj este pt. toti colegii de PS2 care au nevoie de controller/gamepad.................... Am luat azi din Cora(pantelimon) un gamepad la pretul de 27,9RON cu garantie de 12 luni.......... e bun, si are si vibratie dualshock (la banii astia lucru mai rar) plus motion sensor dar inca nu am incercat sa vad cum il pot folosi, poza este de pe net si linkul de la coradigital de unde poti sa vezi cam toate produse ale lor pe stoc dar nu le comanzi online ci te duci si cumperi de acolo .

    Link youtube :


    Firma producatoare de acest gamepad :Zero G: Zero G Motion Controller

    Siteul coradigital :Controller PS2 SLEH00063 - Cora DIGITAL

    Daca nu mai gasiti la Cora eu zic sa vorbiti cu baietii din depozit ca sigur mai au bucati (eu cand am luat erau decat 2 pe raft). Daca nu , mai este o replica frumoasa de Plug And Play PS2 dualshock (Plug 'n' Play Pad Analog Dual Shock PS2 ) dar nu stiu la ce pret dar pe siteuri online era 41RON.
    Attached Images Attached Images gamepadps2-cora.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 50 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts