Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 50 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast
Results 681 to 700 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #681 SP
    Junior Member edy100's Avatar

    Salve

    Am un Playstation 2 scph-77004 modat. Problema este ca dupa aproximativ 15 minute de functionare
    (chiar daca il deschid doar, fara sa joc) devine foarte zgomotos. Practic "se tureaza" ca un aspirator de masina (n-am gasit alt termen de comparatie ) iar dupa alte 5 - 10 minute creste in intensitate.
    Personal cred ca n-are legatura cu unitatea optica, intrucat am verificat si situatia apare si fara joc in el, deci ce credeti ca ar putea fi? Multumesc anticipat!

  2. #682 SP
    Member Outblast's Avatar
    Quote Originally Posted by edy100 View Post
    Am un Playstation 2 scph-77004 modat. Problema este ca dupa aproximativ 15 minute de functionare
    (chiar daca il deschid doar, fara sa joc) devine foarte zgomotos. Practic "se tureaza" ca un aspirator de masina (n-am gasit alt termen de comparatie ) iar dupa alte 5 - 10 minute creste in intensitate.
    Personal cred ca n-are legatura cu unitatea optica, intrucat am verificat si situatia apare si fara joc in el, deci ce credeti ca ar putea fi? Multumesc anticipat!
    ventilatorul cred ca iti cauzeaza probleme
    cel mai bine ar fi sa il desfaci si sa stergi ventilatorul de praf
    stima

  3. #683 SP
    Junior Member lullaby2009's Avatar
    Salut! Am o problema cu un PS2 phat si anume : daca il conectez la un TV normal, eventual mai vechi putin, cu cele 3 mufe, galben, rosu si alb toate sunt bune si frumoase, se vede color, se aude bine etc. Problema intervine la un TV Monitor LG, unde, folosind acelasi cablu si conectand PS2 corect la acesta, culorile dispar, se vede doar alb si negru. Am incercat tot felul de setari si la TV si la PS2 dar nu reusesc sa l fac sa se vada color si pe LG. Ce poate fi? Multumesc anticipat!

  4. #684 SP
    Member Outblast's Avatar
    Quote Originally Posted by lullaby2009 View Post
    Salut! Am o problema cu un PS2 phat si anume : daca il conectez la un TV normal, eventual mai vechi putin, cu cele 3 mufe, galben, rosu si alb toate sunt bune si frumoase, se vede color, se aude bine etc. Problema intervine la un TV Monitor LG, unde, folosind acelasi cablu si conectand PS2 corect la acesta, culorile dispar, se vede doar alb si negru. Am incercat tot felul de setari si la TV si la PS2 dar nu reusesc sa l fac sa se vada color si pe LG. Ce poate fi? Multumesc anticipat!


    ai numai acel tip de cablu prin casa? ce model de LG ai?
    ar fi bine sa iti schimbi cablul cu unul component.

  5. #685 SP
    Junior Member lullaby2009's Avatar
    Pai cam numai pe ala il am momentan. Cablu component? Acesta care este? E un model destul de nou, are si HDMI, nu l am in fata momentan. Multumesc pt raspuns.

  6. #686 SP
    Junior Member ak_cata's Avatar
    am o intrebare vrau sa dau ps2 si sa mai pun diferenta si sa imi iau un ps3 dar am jocuri originale de la ps2 merg la ps3

  7. #687 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by ak_cata View Post
    am o intrebare vrau sa dau ps2 si sa mai pun diferenta si sa imi iau un ps3 dar am jocuri originale de la ps2 merg la ps3
    la PS3 slim s-ar putea sa nu iti mearga jocurile de PS2,dar la PS3 fat merg jocurile.intreaba inainte sa cumperi daca o sa mearga jocurile la consola PS3 e care ai ales-o.

  8. #688 SP
    Junior Member CyberTron's Avatar
    Salut. Mi-am luat si eu ps2 si l-am modat cu modbo 760 si free mcboot 1.8 acum vreo 4 luni. De fiecare data cand joc ceva la cutscenes-urile mi se inteapa dar in rest e ok. Este ceva anormal cu ps-ul? Multumesc.

  9. #689 SP
    Junior Member CyberTron's Avatar
    Si apropo eu am modbo 7600(am zis si mai sus) dar knd vreau sa intru in meinul cipului apasand /\+O nu merge

  10. #690 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ...memories!

  11. #691 SP
    Junior Member alin2304's Avatar
    am ps2 modat(soft cu freemcboot 1.8) si nu imi merge fifa11 . stie cineva de ce , am facut nenumarate jocuri care merg , dar fifa 11 nu , depinde oare de tv?

  12. #692 SP
    Member Mircea's Avatar
    Sa inteleg ca fifa 11 care incerci nu este original.Probabil nu este buna imaginea care ai downloadat-o de pe internet.Cauta la alta sursa.Nu are treaba cu TV-ul.Singura problema sa fie jocul NTSC iar TV-ul sa suporte numai PAL,dar si in cazul acesta jocul se vede incolor.

  13. #693 SP
    Junior Member alin2304's Avatar
    consola este modata soft cu free mcboot1.8

    ---------- Post added 04-01-2011 at 08:04 PM ----------

    am cautat nenumarate surse , am vreo 3 dvd facute din surse diferite dar la fel , nu merge imi intra imaginea cu sigla ea sports si dupa se face ecranu negru

  14. #694 SP
    Member Mircea's Avatar
    E de la imagine,iti spun sigur,nu are nimic ps-ul.Chiar daca ai luat din mai multe parti,imaginea poate sa fie identica.

  15. #695 SP
    Junior Member alin2304's Avatar
    am descarcat si dvd-uri cu fifa pal si ntsc , am convertit din ntsc in pal si la fel, trebuie ceva setari in freemcboot?

    ---------- Post added 04-01-2011 at 08:08 PM ----------

    stii cumva un link de unde sa iau o imagine buna cu fifa11?

  16. #696 SP
    Member Mircea's Avatar
    Cel mai sigur mod ,cumpara un original.La setarile legate de mcboot nu te pot ajuta.Am avut si eu ps2 si era modat la fel iar cele care nu-mi mergeau erau din cauza jocului nu a consolei sau programului.

  17. #697 SP
    Junior Member MyBlackE's Avatar
    Detin un PS2 Slim SCPH-77004 PAL nemodat. Nu ruleza GT4, GoD of WaR -ambele noi-noute (editii Platinum-elipsa rosie cu inscrisul alb). Ruleaza fara probleme GT Concept, Brother In Arms s.a. - DVD-uri intens utilizate. Pt. salvari folosesc MC SCPH-10020 8Mb. Sint interesat de modarea PS. Se rezolva problema rularii jocurilor editii Platinum?
    PROFI SOLUTION WANTED!!

  18. #698 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by alin2304 View Post
    am descarcat si dvd-uri cu fifa pal si ntsc , am convertit din ntsc in pal si la fel, trebuie ceva setari in freemcboot?

    ---------- Post added 04-01-2011 at 08:08 PM ----------

    stii cumva un link de unde sa iau o imagine buna cu fifa11?
    Daca consola e modata cu FreeMC Boot, imaginea ISO a backup-ului ce vrei sa-l rulezi trebuie pach-uita cu un program si apoi scrisa pe DVD (banuiesc ca te referi la backup-ul facut jocului original ce nu vrei sa-l uzezi, nu)!

    Quote Originally Posted by MyBlackE View Post
    Detin un PS2 Slim SCPH-77004 PAL nemodat. Nu ruleza GT4, GoD of WaR -ambele noi-noute (editii Platinum-elipsa rosie cu inscrisul alb). Ruleaza fara probleme GT Concept, Brother In Arms s.a. - DVD-uri intens utilizate. Pt. salvari folosesc MC SCPH-10020 8Mb. Sint interesat de modarea PS. Se rezolva problema rularii jocurilor editii Platinum?
    PROFI SOLUTION WANTED!!
    Presupunand ca jocurile ce nu-ti merg sunt PAL si nu NTSC, atunci problema ta e legata de transferul datelor de pe DVD la consola via ansamblu optic. Deci ori jocurile care nu-ti merg sunt zgariate, ori murdare (cu amprente de la degete pe ele) ori ai probleme cu lentila laser (praf sau uzura). Faptul ca unele jocuri iti merg nu insemana ca laserul nu are nimic (jocuri diferite insemana grafica diferita). Deci verifica jocurile ce nu iti merg, eventual curata lentila de praf.

    Modarea nu va face decat sa-ti dea posibilitatea sa rulezi jocuri backup, nu le va face pe cele ce nu merg, sa mearga.

  19. #699 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  20. #700 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ce stire tare. Nici nu stiam ca mai sunt servere de ps2 active. Long live de ps2! O sa ma documentez zilele astea sa vad ce alte jocuri mai sunt online si cine stie.. poate incerc unul sau doua...desi unul stim care ii (FF XI anyone ?).

    Chiar nu ma asteptam la asta. Multumim pt stire Andrewqp

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 50 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts