Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 50 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #181 SP
    dLt
    Junior Member dLt's Avatar
    Am un ps2 de 1 ani Ma primiti in club? am avut de ales intre xbox 360 si ps2 Normal ca am ales ps2

  2. #182 SP
    Member drati71's Avatar
    Bine ai venit in Club si sa folosesti sanatos consola!

  3. #183 SP
    Junior Member punkenstein's Avatar

    Problema

    am o rugaminte cine ma ajuta : am instalat free mc boot 1.6 pe un ps2 nemodat cu ajutorul unui swap magic versiunea de cd deoarece cea de dvd nu mai functioneaza....nu stiu ce sa fac sa booteze jocurile ...daca ma puteti ajuta ......

  4. #184 SP
    dLt
    Junior Member dLt's Avatar
    mersi

  5. #185 SP
    Junior Member vexster's Avatar
    se poate salva un joc de ps2 pe mc de ps1?

  6. #186 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Nu poti salva jocuri de ps2 pe memory card de ps1

  7. #187 SP
    Junior Member vexster's Avatar
    thx

  8. #188 SP
    Junior Member hellboy007's Avatar
    Salutare tuturor.
    De curand am achizitionat un PS2, modelul SCPH-79001 NTSC. Consola este modata, ruleaza si jocuri PAL si NTSC, dar nu stiu cu ce cip este modata. De la cine am cumparat-o, a primit ca si cadou si nici el nu stia cu ce chip e modat. Este cumva o modalitate de a afla chipul, fara sa-l desfac?
    O alta problema: jocurile PAL ies putin in afara din televizor(sus si jos). In setarile consolei la Resolution este pus Full. Poate daca as schimba resolutia la 4:3, ar rezolva aceasta problema? Numai mi-e frica sa schimb setarile deoarece am citit pe undeva ca sa-r putea strica consola. Parca ar trebui schimbata si din chip, chiar nu stiu, o fii oare adevarat ca se strica daca schimb aceste setari?

    Va mulmumesc in avans pentru ajutor.

  9. #189 SP
    Member cloud's Avatar
    modifica cu incredere aspect ratio, pentru ca nu se strica nimic (am avut si eu problema asta cu o pocnitoare de CRT si am modificat aspect ratio si m-am jucat linistit).
    incearca triunghi+cerc la bootare ar trebui sa mearga sa intri in meniul chipului. nu stiu la ce te ajuta daca stii tipul chipului, dar....

  10. #190 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Salutare
    Daca iei un ps2 nou din magazin iti mai da demo disc?
    Stiam ca la versiunile mai vechi(playstation 2 de prin 2002) se dadea
    Multumesc Anticipat!

  11. #191 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    nu se da demo disc , dar poti sa iei bundle cu NFS undercover

  12. #192 SP
    Member OxygeN's Avatar
    salll...imi puteti da shi mie un sfat??ce ziceti merita sa dau un telefon sagem my700x pe un ps2 nu e slim shi nu e modat...merita??

  13. #193 SP
    Junior Member vexster's Avatar
    depinde cat de vechi e fiecare...

  14. #194 SP
    Junior Member Borcanel's Avatar

    sal

    Mi-am cump 2 console PS2 modate ambele. la una din ele imi apare modbo chip dar la cealalta nimic... cum pot afla ce chip am? am incercat cu "triunghi" + "cerc" dar nu merge...

  15. #195 SP
    Junior Member Danny14's Avatar
    pai daca desfaci dar cred ca stii deja asta

  16. #196 SP
    Member cloud's Avatar
    borcanel, sa nu desfaci consola daca nu ai minimum de experienta in domeniul asta. cauta o lista de modchipuri care au aparut in acelasi timp sau dupa ce a fost lansat modelul tau de consola (sunt 5-6 modele maxim, restul sunt clone care merg cu aceleasi combinatii) si apoi pentru fiecare exista o combinatie pe care de asemenea trebuie sa o cauti. ex. modbo = matrix infinity = triunghi+cerc, dms = ....

  17. #197 SP
    Manager paul's Avatar
    Acum 9 ani si o zi s-a lansat PlayStation 2 in Japonia. De azi a inceput al 10-lea an pe piata japoneza. Mondial pana in iulie 2008 s-au vandut peste 140 milioane unitati.

    LA MULTI ANI PlayStation 2, LONG LIVE THE KING !!!

  18. #198 SP
    Junior Member Danny14's Avatar
    happy b-day ps2 keep it up

  19. #199 SP
    Junior Member cornel's Avatar
    stie cineva pe unde pot gasi un ps2 ceramic white?

  20. #200 SP
    Member cloud's Avatar
    incearca eflamingo. din cate stiu e cam singurul loc in care au ceramic white (daca nu ma insel asupra culorii, domeniu la care sunt pe langa).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 50 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  4. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts