Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 50 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #221 SP
    Member cloud's Avatar
    incearca pe aria de bazar. sigur o sa se gaseasca doritori.

  2. #222 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    free mc boot merge si pe slim.

    Avantaje: nu trebuie sa modezi consola. Pastrezi garantia. Nu ai de a face cu problemele chipului (care pot sa existe sau nu). Ai diverse aplicatii pentru MP3 Sau AVI.
    Dezavantaje: Nu poti juca jocuri piratate de PSX. Merg doar jocuri pentru PS2. Iti trebuie ESR Patch (asta nu este neaparat un dezavantaj). HDD Loader nu merge decat pe FAT. Ca sa-ti modezi consola cu free mc boot, iti trebuie o alta consola modata cu free mc boot sau cu chip. Google este cel mai bun prieten al tau.
    Pe youtube am vazut ca a instalat mc free boot de pe un usb stick bagat in consola si a instalat mc boot pe memcard (deci fara consola modata sau chip) dar ii tot facuse si la usb niste smecherii de patch sau de fisiere boot. Parca am mai vazut pe net undeva ca poti scrie kitul mc boot pe un cd bagi intai swap magic cd si apoi bagi cdul cu MC boot si il instalezi pe memcard (deci si aici fara consola modat sau chip).

    Daca am zis cumva prostii va rog sa ma corectati (nu ma supar). Astept parerile voastre sau sfaturile voastre (care au fost si aplicate odata de voi) . Noroc baieti (si fete dacas pe aici ) !

  3. #223 SP
    Junior Member Darker17's Avatar
    Intrebare:
    Am un PS2 SCPH-90004 iar un prieten de-al meu are SCPH-70004 si el se tot lauda ca al lui e mai bun(cica lui i se misca jocurile mult mai repede ca al meu)oricum nu ma pasioneaza pe mine ce zice el...intrebarea mea este care e diferenta dintre aceste doua modele.MS!

  4. #224 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    @BloodSamurai: Nu am fost prea clar, deoarece sa stii ca discutiile de modare sunt un subiect cam tabu pe aici. Ca sa pui free mc boot iti trebuie o solutie sa bootezi cdul de instalare, oricare ar fi aia (swap, chip, exploit, sau altele). De restul te descurci tu.

    @Darker17: Este o prostie ce zice prietenul tau, probabil sunt ambitii de copii.

  5. #225 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by Darker17 View Post
    Intrebare:
    Am un PS2 SCPH-90004 iar un prieten de-al meu are SCPH-70004 si el se tot lauda ca al lui e mai bun(cica lui i se misca jocurile mult mai repede ca al meu)oricum nu ma pasioneaza pe mine ce zice el...intrebarea mea este care e diferenta dintre aceste doua modele.MS!
    Nu cred fratzica ca 90004 e mai slab decat 70004 poate invers. Ce poate fi vorba este despre timpul de incarcare a jocului (loading rularea discului) care poate fi de la lentila , soft sau chipul cum a fost instalat sau daca sunt chipuri diferite (in caz ca e modata una din console sau ambele). Daca timpul de incarcare este maricel poate trebuie recalibrata lentila sau poate doar curatata.

    Pe siteuri de modari schp 70004 dupa modare trebuie sa i se faca un fix de lentila in timp ce 90004 NU (deci 90004 e mai bun la lentila). Recent am cerut sfatul lui Donely daca sa`mi iau un ps2 70004 care era la oferta si a recomandat mai degraba penultimele modele si ultimul model 90004 deoarece 70004 are multe probleme (inclusiv treba cu lentila). Sper ca nu am jignit nici un detinator de 70004. Ps2 rulz numai sa mearga bine am prieteni care au primele modele de ps2 FAT si sunt super multumiti (poate au avut noroc ).

  6. #226 SP
    Member cloud's Avatar
    haida de. omul zice destul de clar "i se misca jocurile mult mai repede", ceea ce e o prostie, am vazut 3 generatii de ps2 diferite si crede-ma ca nu se misca vreuna mai repede. daca zicea ca i se incarca jocurile mult mai repede era o cu totul alta discutie.

  7. #227 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Yo Chifteluta !!! Am mai gasit pe net alte forumuri (de afara) in care se vorbeste de free mc boot pt ps2 90004 merge , dar doar pe cele cu cod 8B iar la cele cu cod 8C nu merge free mc boot . Stii cumva si despre treaba asta sau nu. Nu mai gasesc forumul respectiv ca dadeam si un link sau il citeam mai pe indelete (atunci era o seara mahmura ). Noroc.

  8. #228 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Pt. a juca jocuri de import DVD (sau trase net DVD) trebuie sa bagi (intr-o consola nemodata chip) DVDul Swap Magic sau pot sa Incarc jocurile dvd si cu CD Swap Magic ???

    Eu de pe siteuri am inteles ca pt cduri trebuie intai CD Swap Magic iar pt dvduri DVD Swap Magic !!!!
    Daca gresesc va rog sa ma corectati !!! Noroc si bafta la butonat !!!

  9. #229 SP
    Junior Member Danny14's Avatar
    scuze de offtopic da mai usor cu pirateria

  10. #230 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny14 View Post
    scuze de offtopic da mai usor cu pirateria
    Fratzica eu am zis in special pt. dvd de import iar de cele PIRATATE era in paranteza pt. ca am zis la misto (STIU PREA BINE CA ACEST SITE CG NU PROMOVEAZA PIRATERIA!!!!!!!!). Pe mine ma intereseaza mai degraba softmodare pt rularea mai multor aplicatii si multi boot. (nah ca acum am cam fost si eu OFFTOPIC). Noroc Ohhh Dannnyy boy!

  11. #231 SP
    Junior Member Darker17's Avatar
    BloodSamurai thx man mi-a fost de folos raspunsul tau...deci am castigat al meu e mai bun...(el ma provocat sa pun intrebarea pe site),a si sper ca Chifteluta nu a luat BAN din cauza mea

  12. #232 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Quote Originally Posted by Darker17 View Post
    BloodSamurai thx man mi-a fost de folos raspunsul tau...deci am castigat al meu e mai bun...(el ma provocat sa pun intrebarea pe site),a si sper ca Chifteluta nu a luat BAN din cauza mea
    No problemo MAN ! De aceea este acest forum - site reprezinta o comunitate in care ne ajutam fiecare cum putem unul pe celalalt ! Practic ca niste MUSCHETARI :"Unul pentru TOTI si TOTI pentru UNUL ! ". Tocmai de aceea si eu m`am inscris la CG ca tot gaseam raspunsuri la intrebarile mele prin search google la acest SITE CG si bineinteles pentru ca CG rocks . ROCKNROLLA !

    Aoleo am vazut si eu acum ca Chifteluta a luat BAN ! nu cred ca a luat din cauza ta Darker , habar n`am de ce a luat. Sa nu fi luat din cauza mea deoarece eu am cam pus multe intrebari despre softmodding si de hardmodding (desi nu am precizat nimic despre PIRATERIA si nici nu fac si nici nu promovez).

    Daca Chifteluta a luat BAN datorita raspunsurilor destinate mie ATUNCI SOLICIT RIDICAREA BANNULUI LUI CHIFTELUTA SI TRANSFERAT MIE. Daca Chifteluta a luat BAN din alte motive atunci sa fie sanatos si sper sa`l revedem in curand.

  13. #233 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Quote Originally Posted by BloodSamurai View Post
    Daca Chifteluta a luat BAN datorita raspunsurilor destinate mie ATUNCI SOLICIT RIDICAREA BANNULUI LUI CHIFTELUTA SI TRANSFERAT MIE. Daca Chifteluta a luat BAN din alte motive atunci sa fie sanatos si sper sa`l revedem in curand.
    nu te teme , Chifteluta a luat ban din alte motive

  14. #234 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Pot spune ca am jucat destule jocuri pe ps2 foarte distractive , multa actiune si aventura care ma facut sa stau in fata televizorului muuuult timp.Deci singurul fapt care ma supara este ca nu prea mai apar jocuri...acum astept sa apara Ghostbusters , in rest m-am plictisit de acele rpg-uri dragutze cu fetite si baietei cu puteri si magie.Imi iubesc ps2-ul si sunt mandru cu el ( bine inteles pentru ca probabil nu-mi permit deocamdata vreo alta consola nextgen xD ), si asta cel putin ma face cel mai fericit

  15. #235 SP
    Junior Member Cristy28's Avatar
    Quote Originally Posted by Honord View Post
    multa actiune si aventura care ma facut sa stau in fata televizorului muuuult timp
    word

  16. #236 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Stie cineva daca ii pot improviza un DVD-Rom la PS2 (sa iau unul de la calculator,ceva ,cel original este bulit )

  17. #237 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Stie cineva daca pot improviza un DVD-Rom pt PS2? (sa il pun de la PC,etc...)

  18. #238 SP
    Member cloud's Avatar
    nu se poate, daca vrei sa joci de pe el. vorbeste cu donely, te ajuta sa-l schimbi/repari.

  19. #239 SP
    Member klausn's Avatar

    Exclamation Problema ps2

    Cum pot ca imaginea sa fie FULL 4:3 ? Imi afiseaza numai Widescreen (jumate) din optiune la jocuri nu merge.Am incercat.Ce as putea face?

  20. #240 SP
    Member cloud's Avatar
    fii mai clar te rog ca nu prea inteleg care e problema. poti sa te duci in meniul ps2-ul si sa alegi formatul pe care sa-ti afiseze din display settings. 4:3 nu stiu daca e acolo in lista (cred ca PAL n-ar trebui sa mearga 4:3). te joci acolo si cred ca obtii rezultatul de care ai nevoie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 50 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts