Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 50 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #61 SP
    Member zempty's Avatar
    sau te duci in magazin frumos si iti cumperi jocul , era 55 de ron ultima oara cand am fost io on plazza la Altex

    Mi-am luat si io mai de mult Burnot 3 Takedown parca se numea si mi se bloca la loading incarca la maxim dar se bloca acolo ) jocul era original PAL consola mea este tot PAL

    P.S. Mai are cineva versiunea asta de PS2 SCPH-39003 , este printre primele aparute nu ? eu versiunea asta o am

  2. #62 SP
    Member drati71's Avatar
    Oare ce s-a intamplat cu memory card-ul original de 8 mega, care dint-o data fara nici o avertizare imi cere sa-l formatez, cica nu e formatat, oare am pierdut datele de pe el? Pot sa mai salvez cumva, salvarile de pe el?

  3. #63 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    P.S. Mai are cineva versiunea asta de PS2 SCPH-39003 , este printre primele aparute nu ? eu versiunea asta o am

    Eu am SCPH-30004 R, a 3-a sau a 4-a varianta aparuta, inca merge dar dvd-romul nu citese double layer.

  4. #64 SP
    Member EvilG's Avatar
    @drati71....daca cere format....well...e de naspa. in sensul ca vei pierde salvarile. si eu am patit asa de mai multe ori (nu stiu de ce) dar din cate cred eu e pt ca ori i-ai dat restart de mai multe ori, sau poate fi de la un joc care s-a blocat in timp ce te jucai. incearca sa lasi ps-ul putin inchis scoate mmc-ul da-i drumul si daca si atunci cand bagi mmc-ul iti cere format...well...asta e

  5. #65 SP
    Member drati71's Avatar
    Multam EvilG,
    I-am dat eu si restart si jocuri blocate si de toate, deoarece am avut mari probleme cu toate dvd-urile (mi s-au strambat toate dintr-o prostie si a trebuit sa le triez). Deasemenea am incercat diferite modalitati dar degeaba, salvarile nu le arata si imi cere sa formatez. Oricum nu erau cine stie ce salvari, ca nu prea am timp de PS2, dar pentru viitor e bine de stiut.

  6. #66 SP
    Member mishu's Avatar
    am si eu o intrebare: ce cablu e mai bun?rca sau rgb?

  7. #67 SP
    Member Catallin's Avatar
    Mergi pe RGB cu toata increderea, calitate cu mult mai buna decat cablul default.

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Myshu View Post
    am si eu o intrebare: ce cablu e mai bun?rca sau rgb?
    Hehe. Dintre RCA si RGB iti recomand COMPONENT
    Pe component ai cateva titluri care vor rula in rezolutie mai mare.

  9. #69 SP
    Member mishu's Avatar
    si de unde pot cumpara COMPONENT sau RGB?

  10. #70 SP
    Member drati71's Avatar

  11. #71 SP
    Junior Member krud's Avatar
    Stie cineva de unde pot dowload-a programul pentru ps2 sa vad divx?

  12. #72 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by krud View Post
    Stie cineva de unde pot dowload-a programul pentru ps2 sa vad divx?
    De-aici man: Simple Media System for Playstation 2 (SMS) downloads
    Se numeste SMS Player (a ajuns la versiunea 2.8 Rev 6). Ai acolo si ghid de instalare si toate cele. Bafta !

  13. #73 SP
    Junior Member Cristy28's Avatar
    mi-e si frica sa intreb but here it goes:network adaptor pe unde as putea gasi unul?am vazut pe amazon dar nu stiu ce sa zic.ce parere aveti?

  14. #74 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Probabil doar pe e-bay - pentru ca nu se mai fabrica (deci putin probabil sa gasesti la magazin)

    Cauta si tu pe okazii.ro si alte site uri de licitatii din Romania - pretul e undeva pe la 150 RON.

    PS: atentie - trebuie sa ai consola PS2 Phat (model maxim 5xxxx)

  15. #75 SP
    Junior Member Cristy28's Avatar
    este modelul 39004 deci cred ca merge.am gasit Amazon.com: Used and New: PlayStation 2X Network Adaptor Nu stiu daca sunt de incredere sa nu trimita altceva sau ceva stricat.

  16. #76 SP
    Junior Member enachesil's Avatar

    Exclamation PS2 on line

    sal.
    Am un PS2, si vrau sa stiu cum poti juca animite jocuri on line
    iar daca se poate, e valabil si pentru cele modate cu jocuri de pe net??


    Multimesc astept raspuns

  17. #77 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    1. nu poti juca jocuri piratate de PS2 pe net (in general nu joaca nimeni jocuri de PS2 pe net) - din cate stiu eu Sony au un sistem de verificare.
    2. discutiile despre piraterie sunt interzise - atentie !

  18. #78 SP
    Junior Member Dunno's Avatar
    Chiar asa, daca am ps2, pot juca pe net? Gen PSN

  19. #79 SP
    Junior Member Dunno's Avatar
    Salut guys,intentionez sa imi cumpar un PS2(prima consola) si am fost sfatuit de cineva sa nu mi-o cumpar pentru ca are grafica mai urata decat PC-ul.As vrea sa va intreb daca acest lucru este adevarat.
    Si inca ceva, spuneti-mi un joc de ps2 gen fight night round 3, doar ca vreau sa fie K1(daca exista,daca nu ceva asemanator).Fara wwe vs smackdown 09 caci urasc wrestlingul.
    THX!

  20. #80 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dunno: avand in vedere ca PS2 e de vre-o 8 ani pe piata, cu un procesor la 300Mhz (299Mhz actually)... ce crezi, poti compara cu un PC actual ? Eu zic ca nu. Dar asta nu inseamna ca jocurile sunt "urate" sau ca nu merita gameplay-ul, story-ul, etc... Ca exemplu, daca vrei sa joci ceva gen FNR3, mai bine orienteaza-te spre un Xbox 360 sau PS3. Diferenta este ENORMA intre PS2 si ele. Daca insa bugetul este redus, vei avea parte acelasi fun pe PS2 cu FNR3, doar ca grafica nu va fi pe masura.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 50 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  4. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts