Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 50 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 ... LastLast
Results 781 to 800 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #781 SP
    Junior Member chivualex's Avatar
    Am si eu cateva intrebari legate de PS2.
    Vreau sa fac cadou cuiva un ps2,dar are TV LCD de 66cm ,nu CRT.

    1.Cum se impaca ps2-ul cu un LCD?Se vede foarte urat datorita rezolutiei mari a tv-ului sau e cat de cat acceptabil?

    2.Imaginea o sa fie nativ 16:9 sau 4:3 si fortat de LCD sa afiseze 16:9 rezultand o imagine alungita pe orizontala?

    Multumesc.

  2. #782 SP
    Junior Member Ebilgirl2012's Avatar
    eu am un lcd mirya si se vede normal

  3. #783 SP
    Junior Member chivualex's Avatar
    Multumesc,dar as dori niste raspunsuri mai detaliate la cele 2 intrebari ale mele,in special la a doua.

  4. #784 SP
    Junior Member hacktester's Avatar
    PS2-ul inca mai are probleme.Am vrut sa mut PS2-ul de pe LCD-ul mic pe LCD-ul mare,asa,de curiozitate,sa vad cum arata un anumit joc pe ecran mare,si problemele au reinceput.Spre deosebire de erorile precedente(de care am vorbit mai devreme),acum ecranul era color dar PS2-ul nu lua jocul ca unul de PS2 ci imi zicea sa pun un joc de PS2 sau de PS1 in el(inainte,nici macar nu iesea din meniu,nu ,,vedea" discul deloc).Dupa o dimineata intreaga in care am tot resetat,inchis,deschis,scos din priza si plimbat PS2-ul de la un televizor la altul,in sfarsit a functionat cum trebuie.Dar asta nu a durat mult;dupa ce m-am jucat o vreme,ecranul a inceput sa clipeasca,culorile s-au dus(era alb-negru).Initial am crezut ca am zgariat din greseala discul dar i-am dat un RESET si a inceput sa functioneze iar.
    Astfel,am decis ca trebuie sa folosesc garantia.Dar problema e urmatoarea;problemele nu apar la intervale regulate;ma duc cu PS2-ul inapoi la Media Galaxy,dar ar putea lua ORE ca sa reproduc problemele.Si ma intrebam:daca as surprinde problemele acasa cu o camera de filmat,oare le-ar lua in considerare?As sta cu multa placere in Media Galaxy dar daca trec prin zona in care se afla magazinul inseamna ca am treaba,ca trebuie sa ajung undeva anume deoarece Media Galaxy e in orasul invecinat,nu mi-ar fi lene sa merg pana acolo si sa stau sa testez consola daca ar fi in oras MG,dar nu este.Deci in nici un caz n-as bate atata drum doar ca sa pierd vremea intr-un magazin.
    Ce porcarie.Daca vroiam o consola care functioneaza din an in Pasti imi luam una second hand din bazar la jumatate de pret.

  5. #785 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Ai consola modata software sau hardware?

  6. #786 SP
    Junior Member hacktester's Avatar
    Consola mea nu este modata DELOC.Am specificat clar ca am scos-o din cutie,instalat-o in camera la mine(am conectat-o la TV,am conectat accesoriile,etc)si a si inceput sa dea erori.
    Gata,mi-e clar.O data mai trec pe la Media Galaxy sa-mi dea o consola care sa functioneze cum trebuie(sa folosesc garantia),ca in rest am terminat-o cu magazinul asta de Second Hand.Am trecut azi prin Suceava si mi-am cumparat Capcom Classics,care include Okami si God Hand.Carcasa de la Okami era stricata din cutie;adica,peste coverul in sine este pusa o folie transparenta care lipeste coverul de carcasa.In cazul meu,folia aceea era in bucati si nu se putea inchide cum trebuie carcasa.Mi-a cazut fata odata cu coverul jocului.Daca cumparam jocul si consola de la "Gigi Electronice",mda,m-as fi asteptat sa intampin astfel de situatii,dar toata lumea mi-a recomandat Media Galaxy,de la gameri pana la hackeri experimentati.Am zis ca PS2-ul meu gata-facut-praf era o exceptie dar vad ca e ceva fregvent la Media Galaxy.Ce rusine...

  7. #787 SP
    Member Outblast's Avatar
    Quote Originally Posted by hacktester View Post
    Consola mea nu este modata DELOC.Am specificat clar ca am scos-o din cutie,instalat-o in camera la mine(am conectat-o la TV,am conectat accesoriile,etc)si a si inceput sa dea erori.
    Gata,mi-e clar.O data mai trec pe la Media Galaxy sa-mi dea o consola care sa functioneze cum trebuie(sa folosesc garantia),ca in rest am terminat-o cu magazinul asta de Second Hand.Am trecut azi prin Suceava si mi-am cumparat Capcom Classics,care include Okami si God Hand.Carcasa de la Okami era stricata din cutie;adica,peste coverul in sine este pusa o folie transparenta care lipeste coverul de carcasa.In cazul meu,folia aceea era in bucati si nu se putea inchide cum trebuie carcasa.Mi-a cazut fata odata cu coverul jocului.Daca cumparam jocul si consola de la "Gigi Electronice",mda,m-as fi asteptat sa intampin astfel de situatii,dar toata lumea mi-a recomandat Media Galaxy,de la gameri pana la hackeri experimentati.Am zis ca PS2-ul meu gata-facut-praf era o exceptie dar vad ca e ceva fregvent la Media Galaxy.Ce rusine...

    Ar fi trebuit sa faci o reclamatie la OPC man. Meritau, din cele relatate de tine mai sus.

  8. #788 SP
    Junior Member mmariang54's Avatar
    Salut baieti am si eu nevoie de putin ajutor sau mai bine zis am o mare nelamurire.
    PS2-ul meu nu vrea sa citeasca jocurile de ps1 exista vreo solutie pentru asa ceva?

  9. #789 SP
    Junior Member neluman's Avatar
    ia un ps1 man!...

  10. #790 SP
    Junior Member hacktester's Avatar
    Ieri mi-am dus consola inapoi si mi-au spus ca intr-un interval de 10 zile ma vor suna sa ridic PS2-ul cica reparat la Bucuresti.Acuma sincer nici nu ma intereseaza daca-mi da unu nou-nout si ma vrajeste ca e acelasi dar e reparat(am mai auzit de intamplari din astea)sau daca mi-l repara dupa cum mi-a fost promis.Tot ce vreau este o consola care sa functioneze cum trebuie,nu sa stau jumatate de ora resetand-o ca sa pot juca si eu ceva.
    Mi-a spus cineva care a avut problema asta ca se intampla atunci cand il folosesti foarte foarte mult.Acum,nu stiu daca asta inseamna 24 de ore pe zi,7 zile pe saptamana,dar probabil ca a fost expus pt cei care vroiau sa se joace.Eu m-am dus ca fraieru' si am luat prima cutie care mi-a picat in mana.Nici nu m-am gandit ca cei de la MG ar avea obrazul sa dea produse spre refolosire.Dar uite ca nimic nu e ceea ce pare,nu stiu cat de bine se descurca MG in alte orase dar NU le recomand celor din Suceava sa faca investitii serioase in Media Galaxy.

  11. #791 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    De ce nu cumperi de la e-mag sau io stiu magazine mai specializate?

  12. #792 SP
    Junior Member neluman's Avatar
    sau de la pcgarage

  13. #793 SP
    Junior Member hacktester's Avatar
    Quote Originally Posted by neluman View Post
    sau de la pcgarage
    Pe PCgarage am gasit fix 15 jocuri de PS2,dintre care 10 sunt varza/pt copii si restul poti sa le gasesti in orice magazin de electronice,unele chiar la preturi mai bune.Pe eMAG sunt intradevar ceva mai multe jocuri,dar tot asa...Slabut,majoritatea jocurilor sunt facute dupa filmele creeate de Walt Disney sau Pixar,pentru generatia mai...tanara

  14. #794 SP
    Junior Member PabloODG's Avatar
    Salut. Vreau sa imi cumpar ps2, dar la televizor am 1 video in, si doar 1 audio in. Spuneti-mi va rog daca se poate conecta si cum.
    Multumesc.

  15. #795 SP
    Junior Member thegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by PabloODG View Post
    Salut. Vreau sa imi cumpar ps2, dar la televizor am 1 video in, si doar 1 audio in. Spuneti-mi va rog daca se poate conecta si cum.
    Multumesc.
    Si eu am la fel,la video-rosu la audio-galben,iar cea alba o lasi neconectata si merge perfect si audio si video

  16. #796 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by thegamer View Post
    Si eu am la fel,la video-rosu la audio-galben,iar cea alba o lasi neconectata si merge perfect si audio si video
    Esti sigur ca nu e de fapt video - galben si audio - rosu?

  17. #797 SP
    Junior Member thecosti's Avatar
    salut. unde pot sa modez un PS2 slim SCPH-90004 in Bucuresti?

  18. #798 SP
    Junior Member thegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Esti sigur ca nu e de fapt video - galben si audio - rosu?
    Ai dreptatea le-am incurcat eu .

  19. #799 SP
    Junior Member hacktester's Avatar
    Tot eu sunt,acesta este probabil ultimul meu post pe theardul asta(sper).
    Deci,mi-am luat inapoi consola,slava-Domnului ca functioneaza.Am si eu o intrebare,e normal sa-ti fie trimisa consola la Bucuresti pt 10 zile,sub pretextul ca iti va fi repaparata la nush-ce service,si dupa aceea sa-ti dea una noua?Nu prea inteleg.De testat puteam sa o testam atunci pe loc,in 10 minute sigur reuseam sa reproduc macar una dintre probleme.

  20. #800 SP
    Junior Member DursiRece's Avatar
    Buna Ziua!!!

    Ma numesc Silviu, si sunt nou, pe acest forum, de care am dat din greseala, cautand sa imi vand ps2-ul slim, dar cred ca nu-l mai vand, si raman, cu el, insa as vrea sa il modez ca sa pot folosi mai multe jocuri, voi ce recomandati sa il pastrez, sau sa il vand, si sa fiu un om pierdevara, pe maidan?
    O modare cat costa si in ce consta, ca sa il pot face mp3 si dvd, ce trebuie instalat, ca sa salvez un DVD original cu FIFA care nu mai mergem cum il pot curata?


    Sper sa scuzati postarea a mai multe intrebari, insa sunt nou in PS2, adica il am de 5 ani, dar mam jucat foarte putin la inceput si in rest a stat si sa odihnit...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 50 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts