Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 50 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 ... LastLast
Results 861 to 880 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #861 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    In cazul unui PS2 Phat modat, cu HDD, se pot copia jocuri originale pe hardul respectiv?

  2. #862 SP
    Junior Member ahmenty's Avatar
    salut am si eu o intrebare ....sunt practic disperat mereu mi-am dorit o consola ps2 slim si acum numai ce am gasit una intr-un targ de vechituri ...ce am obs este faptul ca este modata cu modbo chip v1.93 ..dar am o mare problema nu imi citeste copiile facute ..la facut la x2 ca sa nu se deterioreze am facut tot ce am gasit pe un filmulet pe you tube despre cum trebuie facute ...dar tot nu am reusit sa-l fac sa citeasca ma ppoate ajuta cnv?

  3. #863 SP
    Junior Member ahmenty's Avatar
    salut am intalnit si eu o problema la o consola ps 2 slim ...care e modata cu modbo chip ..stiu asa pt pot intrat in bios apasand triunghi si cerc si pt imi scrie cand dau reset ...consola am cumparat-o direct modata si am o problema cu ea..nu imi citeste decat jocurile originale ....chiar daca bag un joc facut de mine +R...-R nu are importanta nu il citeste nu inteleg dc ...daca stie cnv dc imi poate da un tutorial cu rezolvarea?

  4. #864 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by ahmenty View Post
    salut am intalnit si eu o problema la o consola ps 2 slim ...care e modata cu modbo chip ..stiu asa pt pot intrat in bios apasand triunghi si cerc si pt imi scrie cand dau reset ...consola am cumparat-o direct modata si am o problema cu ea..nu imi citeste decat jocurile originale ....chiar daca bag un joc facut de mine +R...-R nu are importanta nu il citeste nu inteleg dc ...daca stie cnv dc imi poate da un tutorial cu rezolvarea?
    Cel mai probabil sunt probleme cu laserul (lentila laser a consolei); faptul ca iti citeste unele jocuri originale nu e o garantie ca lentila e OK (posibil sa fie epuizata). Daca ai posibilitatea verifica laserul cu GTA San Andreas original si daca nu ti se blocheaza deloc in timpul jocului atunci stii la laserul e OK (e vb. de un joc foarte prost optimizat pe PS2 ce solicita laserul destul de mult).
    Alta solutie e sa pui un film pe un DVD (in format DVD), pe un DVD facut pa PC si sa vezi daca il poti vedea pe consola cap-coada fara sa ti se blocheze.

  5. #865 SP
    Junior Member ahmenty's Avatar
    am facut asta diferenta este aceea ca la film nu se opreste din rotit doar imi zice the disc could not be read... la celalalt la jocuri se opreste du[a ce il roteste putin e ca si cum nu ar fi modat ... practic isi da seama ca e fals ..o sa incerc sa schimb laserul totusi imi poti spune cam cat e pretul necesar schimbarii laserului?

    ---------- Post added 24-09-2013 at 12:13 ----------

    am uitat sa precizez faptul ca nu am free mc boot pe el ...si faptul ca nu imi citeste usb-ul..sau nu stiu eu unde sa dau ca sa intru in el ...

  6. #866 SP
    Member drati71's Avatar
    Pentru orice probleme poti apela cu incredere la The Chip Master. Prietenii stiu de ce.

  7. #867 SP
    Junior Member Firefoxfl's Avatar
    Salut! Am un PS2 de ceva vreme si am strans niste economii pentru alte jocuri. Ce imi recomandati?

  8. #868 SP
    Junior Member xbox 360's Avatar
    Seriile GTA, God Of War, Final Fantasy,Jak and Daxter, Metal Gear Solid, FIFA si toate jocurile din seria Smackdown!

  9. #869 SP
    Junior Member Firefoxfl's Avatar
    Quote Originally Posted by xbox 360 View Post
    Seriile GTA, God Of War, Final Fantasy,Jak and Daxter, Metal Gear Solid, FIFA si toate jocurile din seria Smackdown!
    Mersi, dar care e treaba cu Metal Gear Solid? N-am inteles niciodata jocul asta. Despre ce e vorba si ce trebuie sa faci?

  10. #870 SP
    Junior Member xbox 360's Avatar
    Nu sunt un fan al seriei, insa am prieteni care mi l-au recomandat. Eu nu am jucat decat putin din metal gear solid 4 pe ps3 si e destul de greu.
    De asemenea, iti recomand seria Ratchet and Clank

  11. #871 SP
    Member Daghiu98's Avatar
    Quote Originally Posted by Firefoxfl View Post
    Mersi, dar care e treaba cu Metal Gear Solid? N-am inteles niciodata jocul asta. Despre ce e vorba si ce trebuie sa faci?
    E de actiune cu pac-pac. Cam toti colegii forumisti de aici le place acest joc.

  12. #872 SP
    Member drati71's Avatar
    Seria Syphon Filter (1, 2, 3 pt. PS1, 4, 5, 6 pt. PS2), seriile James Bond, Tomb Raider, Prince of Persia, Devil May Cry, Medal of Honor, Call of Duty, Dead to Rights, Driver, LEGO... plus multe alte jocuri ca Black, Killzone, Batman Begins, TimeSplitters etc...
    Timp sa ai de ele!

  13. #873 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Quote Originally Posted by Firefoxfl View Post
    Salut! Am un PS2 de ceva vreme si am strans niste economii pentru alte jocuri. Ce imi recomandati?
    Killzone
    Black
    God of War
    God of War 2
    Prince of Persia: Warrior Within
    Prince of Persia: The Two Thrones
    Motorstorm: Arctic Edge
    Gran Turismo 4
    Juiced
    Peter Jackson's King Kong
    GTA: San Andreas
    GTA: Vice City Stories

  14. #874 SP
    Junior Member Firefoxfl's Avatar
    Din ce jocuri mi-ati spus voi majoritatea le-am jucat dar mersi oricum. Voi avea ce face o luna.

  15. #875 SP
    Junior Member batyc's Avatar
    salut am un playstation 2 slim scph-70004 i se aprinde ledul dar ecranul la tv e negru stie cineva ce problema ar avea?

  16. #876 SP
    Junior Member TheQuen's Avatar
    Cam cat tine blocul optic la un PS2 90004? Am doua console, una e luata de noua amu 2 ani si una e modata luata de la SH (cred deoarece cand o deschid imi apare pe ecran MATRIX) daca e modata cum fac sa mearga jocurile pe ea (ce fel de DVD-uri am nevoie si ce program).

  17. #877 SP
    Junior Member TheQuen's Avatar
    Am un PS2 SCPH 50004, nu mai merg DVD-urile, CD-urile merg, Am doar doua DVD-uri care merg, care e problema?

  18. #878 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar

    Ps2 facts

    Un video interesant

  19. #879 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Mai degraba PS1 facts dar tot a fost un video interesant.

  20. #880 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 50 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts