Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Nu imi mai merge bine ps2-ul. Help !

  1. #1 SP
    Junior Member Stefinutz's Avatar

    Unhappy Nu imi mai merge bine ps2-ul. Help !

    Mi-am modat de un an ps2-ul iar de un timp incepe sa mi se blocheze jocurile in mijlocul nivelelor. La unele jocuri ma enerveaza ca se blocheaza mereu in acelasi loc,sau chiar la inceput la loading PS2-ul l-am desfacut si i-am curatat blocul optic si tot asa face. Pentru jocuri folosesc DVD-utile VERBATIM- si nu sunt zgariate. Care crede-ti ca este problema ? Chestia este ca jocurile originale nu s-au blocat. Ce sa fac? Mi-am luat "Shadow of the colossus" si nu pot sa-l joc.

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai vezi? Lasa-te de piraterie si joaca numai originale. E clar ca PS2-ului tau nu ii plac copiile.

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Crede-m ca trebuie cumparate jocurile.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Problema sunt diskurile "Verbatim". Marca "Originale" este conceputa sa se pupe mai bine cu blocul optic.

    Acum sincer, pe langa raspunsul pe masura, ai putea sa faci o calibrare a diskului optic sau chiar o schimbare (vorbeste cu Donely). Bafta !

  5. #5 SP
    Junior Member dez691's Avatar
    eu cred ca nus bune cd-urile si ps-ul meu face fig la verbatim eu folosesc sony+ sau - r,orice ps cand boteaza cd-ul fece un numit zgomot la citire la cd-urile sony face la fel ca le cele originale bine ca traxdata si care nai sunt merg nui problema dar mie mi se pare ca citeste si mult mai repede de pe cd-urile sony am schp - 77004a apropo stie cineva daca la modelul asta trebuie fix la cipare cu modbo 760z ?? dar cineva care se pricepe

    ---------- Post added at 12:26 PM ---------- Previous post was at 12:23 PM ----------

    sfatul meu e sa scrii imaginea iar in pc apoi scriel pe alta marca de cd si la viteza 4x cred ca stii asta vezi cum se impaca
    Exemplul meu: ace combat zero scris pe verbatim filmuletele aveau intreruperi am scris imaginea de pe cd in pc apoi lam scris pe traxdata merge brici

  6. #6 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Sfatul meu e sa va cumparati niste prajitoare de paine, alea sigur incalzesc bine verbatim-urile.

  7. #7 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Este foarte clar ca nu ati picat prea bine pe forumul asta cu un astfel de subiect ... Raspunsurile sunt foarte clare. Incetati pirateria iar totul o sa fie bine.

  8. #8 SP
    Junior Member dez691's Avatar
    Crezi ca daca lumea ar avea bani ar mai lua cd-uri pirat??
    Oricum in alte tari mai dezvoltate lumea cumpara originale de acolo ies banii nu din Romania

  9. #9 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    A, si daca nu ai bani inseamna ca poti sa furi, nu ?
    De ce sa mai cumperi haine cand nu ai bani, mai bine te duci si le furi.
    Hai gata, thread closed, pe acest forum nu se discuta pirateriile.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 33 Last Post: 02-03-2015, 18:32
  2. Help needed - Vreau sa imi fac un PC By Mykayel in forum Hardware
    Replies: 20 Last Post: 29-11-2014, 21:53
  3. Ce jocuri de Ps2 imi recomandati? By Venom911 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 11 Last Post: 19-10-2011, 19:38
  4. SEGA merge bine; Vanquish nu vinde 1 milion By Mika in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-02-2011, 15:24
  5. Merge Threads - help! By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 01-09-2009, 13:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts