Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: USB Stick

  1. #1 SP
    Member Zaktan's Avatar

    USB Stick

    Well,daca titlul nu spune prea multe,voi detalia aici problema.
    Am un PS2 caruia nu ii mai gasesc Memory Cardul original,si as vrea sa folosesc un USB Stick pentru a salva,exista vreo posibilitate?

  2. #2 SP
    Member dogdan's Avatar
    nu prea cred , desi nu am ps2 dar nu am auzit niciodata de asa ceva.

  3. #3 SP
    Member cloud's Avatar
    nu poti. nu exista nici o posibilitate sa salvezi pe altceva decat pe card de memorie din jocuri.

  4. #4 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Aha,nasol

  5. #5 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    si eu am incercat si nu am reusit.am incercat de asemenea cu un card reader sa salvez pe un memory card si degeaba..ia-ti un card si nu te mai chinui

  6. #6 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    si eu am incercat si nu am reusit.am incercat de asemenea cu un card reader sa salvez pe un memory card si degeaba..ia-ti un card si nu te mai chinui
    Faza este ca nu gasesc pe unde sa aiba in Bucuresti,Donely aduce in 9 zile,la MG nu au,la Emag la fel,etc...

  7. #7 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    Faza este ca nu gasesc pe unde sa aiba in Bucuresti,Donely aduce in 9 zile,la MG nu au,la Emag la fel,etc...
    eu de la MG am luat insa sunt din Brasov.daca am timp dau o fuga si daca are iti iau si iti trimit.daca vrei,

  8. #8 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Mai astept,sa vad daca aduce la MG Bucuresti

  9. #9 SP
    Member cloud's Avatar
    are pret peste ce are donely, eFlamingo - Memory Card Sony PS2 8MB Black, dar daca nu vrei sa mai astepti.

  10. #10 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by cloud View Post
    are pret peste ce are donely, eFlamingo - Memory Card Sony PS2 8MB Black, dar daca nu vrei sa mai astepti.
    Acest "eFlamingo" este tot Flamingo original,doar ca s-au redenumit,sau este unul separat?

  11. #11 SP
    Member cloud's Avatar
    flamingo original, redenumit. suni, iti spun in ce magazin e disponibil si te duci sa-l iei.

  12. #12 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by cloud View Post
    flamingo original, redenumit. suni, iti spun in ce magazin e disponibil si te duci sa-l iei.
    Aha,ms pentru info

  13. #13 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Exista un emulator de memory card dar functioneaza numai pe harddisk si cu jocuri rulate de pe hdd, l-am avut eu si merge super bine, din pacate tot iti trebuie un memory card ca sa pastrezi programele astea, si playstationul trebuie sa fie modat.

  14. #14 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by psicho1986 View Post
    Exista un emulator de memory card dar functioneaza numai pe harddisk si cu jocuri rulate de pe hdd, l-am avut eu si merge super bine, din pacate tot iti trebuie un memory card ca sa pastrezi programele astea, si playstationul trebuie sa fie modat.
    Pai e modat,dar nu are HDD,ma rog,am rezolvat,mi-am luat un Card :X

  15. #15 SP
    Member klausn's Avatar

    Talking

    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    Pai e modat,dar nu are HDD,ma rog,am rezolvat,mi-am luat un Card :X
    Asa da!Dece sa te chinui cand poti fain frumusel sa mergi la magazin si sa iti iei un memory card?Bine ai facut!

  16. #16 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by klaus View Post
    Asa da!Dece sa te chinui cand poti fain frumusel sa mergi la magazin si sa iti iei un memory card?Bine ai facut!
    Pai asta vroiam sa fac din prima,doar ca nu mai aveau n nici un magazin,si poate gaseam ceva pana imi iau

  17. #17 SP
    Member klausn's Avatar
    Si eu am o problema cu usb-ul la ps2.Cand bag sticku' nu imi zice nimik..si de aceea vreau sa fiu sigur daca merge sau nu ca vreau sa iau eye toy si camera se conecteaza prin usb...

  18. #18 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Nici nu o sa iti zica nimik pentru ca PS2 nu citeste niciunde de pe USB, ce poti sa faci ii sa vezi daca in Codebraker il vede sau alte aplicatii de genu, sau cu SMS media player, ulaunchelf etc..

  19. #19 SP
    Junior Member neluman's Avatar
    se poate folosi flash drive in loc de hdd extern la ps2?

  20. #20 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by neluman View Post
    se poate folosi flash drive in loc de hdd extern la ps2?
    Da, poti folosi un stick USB in loc de HDD extern pe USB (trebuie doar sa ai grija sa-l formatezi FAT 32 daca vrei sa-l folosesti pt a rula de pe el jocuri cu USB Advance).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Bootable USB Stick By DeathWings in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 24-08-2011, 01:47
  2. Internet-USB stick-Vodafone By Madk91 in forum Software
    Replies: 1 Last Post: 28-08-2010, 18:58
  3. Windows XP -> USB Stick?! By RonanN1 in forum Software
    Replies: 2 Last Post: 29-04-2009, 09:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts