Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Cati dintre voi aveti in colectie un Nintendo 64 (N64) ?

  1. #1 SP
    Junior Member BigBibi's Avatar

    Cati dintre voi aveti in colectie un Nintendo 64 (N64) ?

    Am cumparat recent un N64 NUS-EUR-1 si as dori sa aflu cati dintre voi posedati aceasta consola si daca merita sa colectezi jocuri si accesorii pentru acest sistem si mai ales ce jocuri merita cumparate si cam la ce pret .

  2. #2 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Tu ceri parerea altora despre ceva ce vei colectiona tu ? Care mai e scopul colectionatului daca pentru tine conteaza fix cat parerea altora ?

  3. #3 SP
    Junior Member BigBibi's Avatar
    Vreau doar sa stiu cum fluctueza preturile pentru casetele de n64 .E vina mea m-am exprimat gresit. De-abia mi-am cumparat aceasta consola si sunt curios doar daca valoarea jocurilor va creste sau va scade in timp . Poate , in viitor voi decide ca vreau sa vand tot ce tine de n64 si sa-mi cumpar altceva si nu prea vreau sa raman in pierdere , desi mai degraba m-as despati de pc decat de console.
    Mentionez ca e primul meu sistem pe baza de dischete , pana acum am lucrat doar cu cd-uri si dvd-uri .

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ideea este ca preturile sunt dictate de piata - daca iei in balanta ca jocurile de N64 au inceput de pe la 60-70 EU si acum sunt in jur de 10 EU pot spune ca sunt la un minim absolut - probabil ca este imposibil sa ajunga mai ieftin de 5 EU/bucata

    Jocurile sunt pe cartrige nu pe "disketa"

    Success la joaca, cred ca e mult mai important sa te distrezi tu decat pretul platit, unii cheltuie pe tigari/alcool etc si nu raman cu nimic dupa (poate doar cu o boala cronica) insa cand vorbim despre jocuri nu pierzi niciodata

  5. #5 SP
    Junior Member BigBibi's Avatar
    Asa e . Ai mare dreptate !

  6. #6 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    In mare parte pretul depinde si de titlu, daca e rar sau nu, daca detii un joc complet clar e mai valoros decat unul care contine doar caseta, fara manuale si cutie. Unele jocuri sunt scumpe doar datorita numelui ( Zelda, Castlevania ) altele doar pentru ca nu au fost apreciate de cumparatori la vremea lor iar acum au devenit rare, cu putine copii existente.
    Oricum depinde de tine pe ce jocuri si cat vrei sa investesti pentru ca fiecare om are preferintele lui .
    Spor la colectionat !

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Daca vrei sa-ti cumperi N64 hai in Cluj ca gasesti la ~ 50/100 de lei pe oser. Este si sambata si duminica. Azi, de ex., am vazut 2 (unu avea cutie) si cateva jocuri la 80 de lei cu 2 controllere.

    Si daca tot am deschis discutia gasesti si PS2 (cu jocuri originale) la ~ 150/100, Nintendo Gamecube ~ 100/150, PSP-uri, tot ce vrei. Nu mai vb. de jocuri pt. Wii ca aproape de impiedici de ele (de la 20 de lei).

  8. #8 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Ronan, acum iti pun bani in cont si te rog sa mi faci piata !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cati dintre noi lucreaza in Pipera? By cashonly in forum Offtopic
    Replies: 13 Last Post: 26-10-2015, 23:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts