Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: The Day Before

  1. #1 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    The Day Before

    The Day Before is an open-world MMO survival set in a deadly, post-pandemic America overrun by flesh-hungry infected and survivors killing each other for food, weapons, and cars. You wake up alone in a world you no longer remember, setting out to find answers and the resources to survive.
    Inca nu stiu daca va iesi doar pe PC sau vine si pe console dar sincer arata destul de bine, o combinatie intre The Division 1 cu State of Decay si putin The Last of Us pe partea de animatii/inventory.



    Genre: MMO
    Platform: Steam
    Release Date: Q2 2021
    Developer: Fntastic
    Publisher: MyTona
    Attached Images Attached Images 3840x2160.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exclusive Official Gameplay Trailer


    Arata bine.

    Vad ca au bagat si ceva Muddrunner pe acolo.
    Aiming-ul pare ciudat, iar zombies nu par sa reactioneze la gloante, dar in rest pare un joc cu destul de multe concepte imprumutate de al alte jocuri.

  3. #3 SP
    Member codpin's Avatar
    Arata bine, o sa-l incerc sigur cand apare. Dar e ciudat tare ca gloantele nu au nici o greutate. Si daca tragi cu bile de paintball si tot opresti pe unul din alergat, in schimb astia trag in rafala cu gloante de calibru mare (asa suna) iar zombii aia nici nu clintesc...

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Gameplay nou - 15 Octombrie ora 20:00

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    The Day Before launches on June 21, 2022 with ray-traced reflections, ambient occlusion, RTX Global Illumination, and performance enhancing NVIDIA DLSS for the ultimate experience on PC. Watch our World Premiere RTX ON gameplay reveal!

  6. #6 SP
    Member codpin's Avatar
    Da asta nu aparea si pe console? Sau am retinut eu gresit?

  7. #7 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Am vazut ca este anuntat si pe PS5 si XSX.

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Probabil nu day 1. Dar cel mai probabil vom vedea ceva anunt la E3, pentru ca este un joc ce merita atentie.

  9. #9 SP
    Member alexxx02's Avatar
    S-a mai aflat ceva de lansarea acestui joc pe console? Sau va aparea doar pe PC pentru inceput? Am tot cautat informatii dar nu am gasit nimic concret

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Inca nu au anuntat o data de lansare pentru console, dar eu cred ca vine tot anu asta.
    Open-world survival massively multiplayer online game The Day Before will launch for PC via Steam on June 22, 2022, publisher MyTona and developer Fntastic announced. The game will also come to PlayStation 5 and Xbox Series on an unannounced date.

  11. #11 SP
    Member alexxx02's Avatar
    razvanrazy Mulțumesc. Aveam o speranță ca jocul se va lansa și pentru PS5 tot pe data de 22 iunie. Pare a fi un joc cu potențial și nu mai am nimic de jucat

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se pare ca inca mai misca ceva la jocul asta, desi am tot vazut si citit despre joc cum ca ar fi un mare coax, iar jocul nu are cum sa fie asa cum arata ei
    Ramane sa vedem cand se lanseaza, in cateva luni.

  13. #13 SP
    Member alexxx02's Avatar
    Și eu îl aștept de ceva timp. Mie îmi place momentan ceea ce ne arata. Acum sa vedem cum va fi produsul final. Îmi pare o combinație între The Division cu ceva elemente horror. Dacă are și o poveste cel puțin acceptabila atunci cred ca va fi ok

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact ce ziceam - pare o vrajeala ieftina

  15. #15 SP
    Junior Member I.am's Avatar
    Eu as recomanda ca sperantele pentru acest joc sa fie aproape de 0.
    O spun din experienta uneii serii de jocuri ratate, iar acum parca vad povestea luata de la capat doar cu grafica si tehnologie mai buna.

    Puteti sa cautati ce mocirla a fost (prima data) The War Z, care si-a schimbat numele in Infestation: Survivor Stories dupa ce au pierdut licenta cu filmul "World War Z", acum nici nu stiu ce nume are si mi se pare ca supravietuieste undeva pe Steam ca joc free to play.
    (Poate si logo-ul The Day Before care pare direct font-ul din The Last of Us ma duce acolo cu gandul)

    Ideea ar fi ca jocul acela a fost vazut, pentru perioada cand a aparut prima data, ca si urmatorul DayZ (cand inca era doar un mod de ArmA 2), iar developerii au demonstrat foarte repede ca au adus laude mult prea exagerate, aveau pachete destul de pay2win (abonament Premium) si nu au tinut pasul cu update-uri si patch-uri, a da, jocul mai costa si bani vreo 20-30$, nu era free to play atunci.

    Din pacate eu vad exact aceeasi poveste aici, doar cu grafica la zi si promisiuni chiar mai mari si care dupa mine sunt imposibil de indeplinit la ora actuala din ce vad in videoclipurile prezentate pana in prezent.
    Sper in final ca eu sa gresesc iar developerii sa demonstreze tot ce au prezentat pana acum.

  16. #16 SP
    Manager paul's Avatar
    10 minutes of gameplay:

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au postat si un mini video cu cineva care-l joaca, probabil pentru ca nu crede lumea ca este real


    Arata ok...jocul. Initial am crezut ca au gresit jocul, dar vad ca locatiile sunt aceleasi cu un video mai vechi, dar parca e totul mai low resolution, sau poate este mult prea comprimat video.
    Oricum animatia aia de cautat in diverse locuri dureaza mult prea mult, mai ales pentru ceva ce nu face, doar sta si da din maini pe acolo.

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Diseara la 19 vedem informatii noi.

  19. #19 SP
    Manager paul's Avatar
    Se lanseaza in Early Access pe Steam in 7 decembrie si pastreaza numele:
    Attached Images Attached Images f93uogxawaacsmu.png

  20. #20 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    In ziua de azi cand au ChatGPT la dispozitie si o gramada de alte tool-uri, ei tot trebuie sa copieze cuvant cu cuvant alte trailere :

    Si nu ar fi prima data cand sunt prinsi cu chestia asta:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Syberia: The World Before By KurtKnispel in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 21-08-2021, 23:04
  2. Vand joc Life is Strange Before the storm Ps4 By flaviud in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 06-12-2018, 17:41
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:54
  4. Replies: 0 Last Post: 26-12-2011, 09:19
  5. Replies: 0 Last Post: 12-07-2011, 17:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts