Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Grand Theft Auto IV pe PC a fost anuntat!

  1. #1 SP
    Member SpitFire's Avatar

    Grand Theft Auto IV pe PC a fost anuntat!

    Studiourile Rockstar Games au anunţat oficial că mult-aşteptata versiune PC a jocului de acţiune Grand Theft Auto 4 va fi lansată �n America de Nord pe 18 noiembrie, respectiv pe 21 noiembrie �n Europa. De asemenea, spre deosebire de versiunile pentru PlayStation 3 şi Xbox 360, cea PC va beneficia şi de un mod multiplayer extins.

    Mai multe detalii la: Grand Theft Auto IV PC Launches November 18th - Voodoo Extreme

    Damn, si eu care credeam ca ramane exclusiv consolelor, m-am inselat

  2. #2 SP
    Member I-Ray's Avatar
    e bine ca va aparea si pe pc! , sa se bucure si cei care duc lipsa de console! nu mai fi asa egoist!

  3. #3 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Au aparut cerintele recomandate de sistem:
    • OS: Windows XP SP2
    • Processor: Dual core processor (Intel Pentium D or better)
    • RAM: 2GB
    • Hard Drive: 18GB free hard disk space
    • Video Card: 512MB Direct3D 10 compatible video card or Direct3D 9 card compatible with Shader
    • Drive: DVD-ROM dual-layer drive

  4. #4 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Imposibil, de la ce sursa le ai? Sunt prea mici...

  5. #5 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    computergames.ro

  6. #6 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Ce ti se pare prea mic ? sunt niste cerinte normale, tine minte ca nu a fost asa fabulos dpdv grafic.

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mai conteaza cerintele? suntem pe un forum de console... doar nu o sa facem acum un flame din cauza infectilor care au zis ca "yes yes, we rockstar games declare that gta4 will be console exclusive" si nu s'au tinut de cuvant...

  8. #8 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Mereu GTA-urile au avut cerinte mici de sistem. E ceva normal pentru Rockstar.

  9. #9 SP
    Member canibalu's Avatar
    Eu unul nu inteleg de ce mai puneti stiri de PC....forumul e creat(sau vrea sa fie) numai pentru si despre console...ma rog, faceti cum vreti voi, pan' la urma

  10. #10 SP
    Member obidan's Avatar
    Sad...
    Numai fighters cumpar pe 360 de acum...
    Si FABLE

  11. #11 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu obligam lumea sa vorbeasa numai despre console. Toti detinem si un PC. Si consider ca e ok stirea asta. Merge la rubrica asta.

  12. #12 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    eh lasa ca ma voi multumi cu xbox-ul

    am si eu o nelamurire: stie cineva daca exxista posibilitatea sa aiba o grafica mai buna pe pc?(vorbesc de un calc serios)
    am tot citit speculatii referitor la asta.daar nu am vazut nimic concludent

  13. #13 SP
    Member St Mael's Avatar
    sekhemet, asta e de la sine inteles. Motivul pentru acest lucru e ca, in timp ce Xbox-ul ruleaza jocul in 720p nativ iar PS 3-ul nu poate nici macar atat si o face in 640p, un PC potent va putea scala jocul pana la 1920 X 1200 cu 16X AA. Ideea este ca asa nu se va mai pune problema acelor jaggies nesuferite de pe console, dar in rest sa nu crezi ca motorul grafic va oferi ceva efecte in plus fata de versiunile pentru console, in principiu va fi acelas joc din punct de vedere tehnic.

  14. #14 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    @St Mael ps 3 ruleaza in 720p jocul si in 1080p asa ca shht nici macar nu le jucati dar aruncati cu noroi!!Am versiunea de ps 3 si versiunea de xbox 360 ....puse pe acelasi LCD PS 3 Se vede mai bine, se misca mai bine ....Nu sunt fan boy si nici nu o sa fiu dar mor cand aruncati cu noroi aiurea fara sa aveti cunostinte ...

    GTA4 E PORTAT DE PE PS 3 PE XBOX 360 .....


    Ps:nu am nimic cu Xbox 360 chiar am 2 console

  15. #15 SP
    Member St Mael's Avatar
    Scuza-ma, dar eu nu am vrut sa arunc cu noroi in absolut nimic. Din punctul meu de vedere nu este nicio scofala ca jocul ruleaza in 640p pe PS 3, nu este absolut nimic rau in asta din moment ce nicio persoana cu ochi de muritor de rand nu ar putea sesiza diferenta. Vreau doar sa vezi ca eu nu vorbesc fara sa am cunostinte, eu zic ceva numai cand sunt sigur de acel lucru.

    PC World - GTA IV on Sony PS3: Resolution, Online Issues Hamper Experience

    Counting pixels: GTA IV runs at 640p - PS3 Fanboy

    PS3 Grand Theft Auto IV is 640p, nobody cares - Joystiq

    Grand Theft Auto IV - Wikipedia, the free encyclopedia

    Poti googleui mai departe pe tema asta daca inca nu esti convins. Si nu era cazul sa prespui ca nu le joc, fiindca nu ai de unde sa stii asta. Le joc si nu am absolut nimic cu PS 3-ul, mi-as dori sa am si eu vreo doua bucati .
    Attached Images Attached Images wiki.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto V - Help! By Molurus in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 24 Last Post: 14-03-2014, 23:10
  2. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts