Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Top 5 Tycoons

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    Top 5 Tycoons

    Recunoasteti ... v-ati pierdut ore in sir in fata PC-ului cu niste tycoon-uri. Fie ele Pizza Tycoon sau Airline Tycoon.

    Care sunt tycoon-urile favorite?

    La mine ( nu sunt in ordine ) : SimCity, Airline Tycoon, Zoo Tycoon, Pizza Tycoon

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Rollercoaster Tycoon e number one la mine. unul din putinele jocuri la care am stat sute de ore...

    restul pana la 5 le-am jucat doar in treacat, niciodata la modul RCT:

    Startopia, SimCity 3000, Zoo Tycoon, Theme Hospital

  3. #3 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar
    Nu mai tin minte exact numele, dar cert e ca in copilarie am jucat la greu Theme PArk si inca un tycoon cu mijloace de transport. Daca nu ma insel Transport Tycoon. Tare jocul la vremea aceea.

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ce vechi e thread-ul asta si vad ca are numa 3 posturi . Nu sunt prea populare jocurile tycoon pe CG? Pacat... mie jocurile astea mi-au mancat zeci si chiar sute de ore din copilarie . Contruiam, extindeam si dupaia demolam lol. Cea mai tare parte la un tycoon. Cred ca topul meu ar fi cam asa :
    1.Theme Hospital (il recomand tuturor iubitorilor de tycoon-uri )
    2.Roller coaster Tycoon 1
    3.Transport Tycoon 1
    4.Sim City 4000
    5.Zoo Tycoon 2

    Din pacate am observat ca tot mai putine jocuri de acest gen apar . Chiar ieri ziceam la un prieten ca TBS-urile gen Heroes/Disciples si jocurile cu numele Tycoon erau extrem de populare acu 6-7 ani. Apareau foarte foarte multe si toate erau de cea mai buna calitate. Da in ziua de azi sunt jocuri pe cale de disparitie . Cred ca Disciples 3 e singurul TBS de acest gen care a aparut in ultimul timp(si nici nu cred ca au anuntat alte jocuri de acest gen in viitorul apropiat) iar un joc Tycoon nou nu am mai vazut de nu stiu cat timp (dapai sa aud ca il joaca multe lume si ca il lauda )...pacat...mare pacat

  5. #5 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar
    Mare pacat... aceste jocuri au avut un impact masiv acum cativa ani. Tocmai m-am apucat iar de Transport Tycoon Deluxe, am gasit versiune care merge pe XP. As dori sa am iar entuziasmul pe care il aveam cand eram mic si jucam acest joc.

  6. #6 SP
    Member kane86's Avatar
    Pe langa celelalte...Railroad Tycoon e pe primul loc la mine. Am jucat demo-ul vreo 2 sapt . Nu mai zic cand l-am luat full.

    SimCity a fost unul dintre primele mele jocuri pe PC ....

  7. #7 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Si eu jucam cu tudoran ore in sir transport tycoon si theme hospital :X.
    Am incercat recent un demo la Railroad Tycoon 3 da' nu se compara cu cele vechi. Vederea aia de deasupra era perfecta pt joc. Acum e 3d. Cam ca si trecerea de la 2d la 3d la Worms. Ambele mi se par nepotrivite.
    Razvan, iti merge full screen jocul ?

  8. #8 SP
    Member Mircea's Avatar
    Cel mai mult m-am jucat Roller Coaster Tycoon 1 & 2 .Citind acest post cred ca il instalez iaras.
    Zoo Tycoon 1 & 2

  9. #9 SP
    Junior Member razvan21ro's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Si eu jucam cu tudoran ore in sir transport tycoon si theme hospital :X.
    Am incercat recent un demo la Railroad Tycoon 3 da' nu se compara cu cele vechi. Vederea aia de deasupra era perfecta pt joc. Acum e 3d. Cam ca si trecerea de la 2d la 3d la Worms. Ambele mi se par nepotrivite.
    Razvan, iti merge full screen jocul ?
    Da, merge si e exact aceeasi configuratie ca a jocului original. Doar ca nu pot sa joc cu adversari inca... Trebuie downloadat CFG dupa net.

  10. #10 SP
    Banned Anncuta's Avatar
    Zoo Tycoon este favoritul meu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Top Gear By mariuck in forum Auto & Moto
    Replies: 25 Last Post: 15-06-2016, 16:27
  2. Top Spin 4 By Nash in forum Console Club
    Replies: 43 Last Post: 11-04-2011, 22:45
  3. ZZ TOP-concertul By nightprowler in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2009, 12:51
  4. Top Gamerscore? By ElektroDragon in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 29-01-2009, 21:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts