Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Concurs Starcraft

  1. #1 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar

    Concurs Starcraft

    Vad ca este la moda chestia asta cu concursurile pe CG .

    Ce parere aveti, ar fi cineva ineteresat de un concurs de Starcraft pe aici? Sau imi voi atrage asuprea mea huiduieli cum ca as fii pe un forum pentru console si nu pentru pc (de parca gamingul nu e la fel pe oricare dintre ele )

    Spuneti aici cati dintre voi ati participa la asa ceva si daca vad multe persoane interesate, voi discuta si cu Conode si vedem ce iese

    Spor la joaca!

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Te asigur ca nu vei atrage huiduieli. De aceea aici este o sectiune "fara limite"... General Gaming. Din pacate insa, don't count on me. N-am nici-un joc pe PC (cu exceptia Solitaire si ce mai vine cu XP-ul)

    Bafta !

  3. #3 SP
    Member I condoe I's Avatar
    Ideea e buna dar nu e noua. Eu am evitat sa fac o strigare de genul asta pentru ca nu putem face un concurs fara sa se formeze in prealabil o mica comunitate care sa joace constant. In cazul nostru ar trebui sa fim macar 10 insi care sa stie ceva despre jocul/sportul asta.
    Eu zic ca pana una alta sa dati join la reteua [low] parola "duran" Hamachi-1.0.1.5.zip si sa vedem cum stau lucrurile.

  4. #4 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Tinand cont de faptul ca suntem toti din Romania, de ce nu am folosi bnet-ul si trebuie sa jucam cu hamachi?

  5. #5 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Taw, cati crezi ca il au original? Pentru mine nu ar fi problema sa il joc pe battlenet (desi in ultima vreme de cate ori am incercat sa joc pe bnet mi-a mers pur si simplu execrabil) dar pana una alta nici macar nu stiu cati il mai joaca inca (aici as putea sa fiu si eu bagat ca nu am mai jucat asa cum jucam)

  6. #6 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mane, jocul costa 30-40ron, ce naiba?Am ajuns sa facem concursuri dar nu suntem in stare sa dam 40ron pe un joc pe care il indragim atat de mult?

  7. #7 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Pai, nu stiu de ce imi spui mie asta

    L.E. probabil Condoe a spus de hamachi pentru a vedea macar cate persoane s-ar strange plus ca din pacate probabil sti buba PC-ului nu stiu cati s-ar "deranja" sa il cumpere si original . Dar daca stau sa ma gandesc bine, probabil doar cei pasionati de acest joc s-ar inscrie si nu cred ca acele persoane nu il au original

  8. #8 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    De ce pasionatii nu l-ar avea original?
    Multi il au in 2-3 exemplare din cate stiu eu.

  9. #9 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Asta zic si eu, cei pasionati il au original

  10. #10 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Da, sry, am inteles gresit.

  11. #11 SP
    Junior Member $h[]guN's Avatar
    Kiar..eu il am in 3 exemplare la fel si condoe! Bnetu merge prost...intrati pe hamachi(canalul dat de condoe)..ne gasiti in fiecare vineri de la ora 21..si daca puteti veni si in timpul saptamanii ..cu atat mai bine. cheers

  12. #12 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Frumoasa initiativa! Daca se organizeaza ceva, I'm in! Insa vinerea seara eu nu pot intra. Mereu am cate ceva de facut, doar e vineri... Poate in alta zi...

  13. #13 SP
    Member I condoe I's Avatar
    Realitatea ca Bnet-ul e praf, desi avem toti jocul original (personal vreo 3 bucati). Hamachi are si functii de messenger, vezi cati au dat join la retea, cati sunt online - un fel de live! In cel mai rau caz daca tii neaparat sa jucam pe un ladder, jucam pe unul bun (iccp), nu pe trompeta de bnet

    Sper sa vad vineri mai multa lume...pana acum suntem 2 pe reteaua de mai sus.

  14. #14 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Am jucat cel putin 4-5 ani SC si War3 si nu mi s-a parut niciodata ca bnetul e praf, din contra.
    Oare Bnetul nu are messenger, nu vezi cati au dat join la un canal, cati sunt online?Asta sunt doar pe hamachi?
    Nu stiam.

  15. #15 SP
    Member I condoe I's Avatar
    Bro si cine sta in starcraft loggat non-stop pe un canal sa vada daca intra cineva de pe CG ?!? Hamachi sta in bara acolo indiferent ce faci ca un IM, si nu are lag.
    Pe bnet inca se folosesc cheaturi, nu are un sistem ranking bun etc. nu-mi place si nu joc pe el.
    Oricum devine plictisitor sa discutam aberatii din astea...

  16. #16 SP
    Member RobertDinu's Avatar
    Im IN , si eu sunt fan, Bnet mi se misca f bine, ma anuntati si pe mine cand e de ceva

    ---------- Post added at 12:48 PM ---------- Previous post was at 12:40 PM ----------

    Quote Originally Posted by I condoe I View Post
    dati join la reteua [low] parola "duran" Hamachi-1.0.1.5.zip si sa vedem cum stau lucrurile.
    Cred ..ca am intrat dar nu e nimeni

  17. #17 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    sorry de of

    dar Warcraft III nu stie nimeni ?

  18. #18 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Intru si eu,nu am mai jucat niciodata,dar chiar imi era dor sa joc o strategie Online

  19. #19 SP
    Member I condoe I's Avatar
    Quote Originally Posted by Zaktan View Post
    Intru si eu,nu am mai jucat niciodata,dar chiar imi era dor sa joc o strategie Online
    Dar jocul offline l-ai jucat ? stii ceva despre el ?

  20. #20 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Pharrell View Post
    sorry de of

    dar Warcraft III nu stie nimeni ?
    Cred ca majoritatea le stim pe amandoua, dar SC e mai spectaaculos.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Starcraft 2 By DeathWings in forum Jocuri PC
    Replies: 360 Last Post: 10-05-2016, 21:26
  2. Starcraft BroodWar By I condoe I in forum Jocuri PC
    Replies: 72 Last Post: 04-09-2015, 18:51
  3. Starcraft By Hitman in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 16-05-2014, 23:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts