Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 40 of 40

Thread: Star Citizen

  1. #21 SP
    Member chris diaz's Avatar

  2. #22 SP
    Member chris diaz's Avatar

  3. #23 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Daca pierd astia procesul in fata lui Crytek (SI O SA-L PIARDA CU SIGURANTA), mai repede o sa iasa Half Life 3 decat jocul asta

    https://www.polygon.com/2017/12/13/1...engine-lawsuit

    Pe bune, si daca dezvoltau CU SUFLET un joc simplut si placut ca Night in the Woods, Don't Starve sau Cuphead decat sa se complice sa stea 5 ani sa dezvolte un rahat de space-sim complex care necesita resurse masive si o echipa de producatori experimentati, competenti si profesionisti , erau mai castigati si demni de respect.
    Si un simulator spatial bidimensional foarte bun daca dezvoltau ii faceau mai apreciati.

    Nu nene, hai sa :
    • sa ne bagam pe dezvoltat un joc pe care nici companiile mari nu au capacitatea de a le dezvolta cu tehnologia curenta in prezent si cu toate ca nu avem la activ jocuri complexe dezvoltate anterior
    • il tinem in dezvoltare 5 ani si mai amanan, si mai amanan versiunea finala pana in 2020
    • mai e si un producator executiv care paraseste proiectul din nu stiu ce nevoi personale
    • dupa aia anuntam brusc ca schimbam motorul grafic
    • cerem si bani de la plebe ca sa-l testeze (unii dispusi sa arunce si 20 000 de dolari)
    • mai si ne tiganim la microtranzactii
    • ii enervam si pe fani si pe fostii colaboratori, ii enervam efectiv pe TOTI, ca sa fie bine!
    • mai anuntam si in cor ca am strans donatii de 146 de milioane de dolari.......bun, arata-mi unde s-au dus banii aia?
    • bagam nave la pret de cateva sute de euro bucata


    Nu o durata de dezvoltare mai indelungata inseamna calitate mai buna, ci o mai buna organizare a echipelor care dezvolta aplicatiile, testeaza , raporteaza si fixeaza buguri, o mai buna cooperare desigur intre angajati, o echipa de angajati competenti si profesionisti care sa fie capabili sa-si duca sarcinile la bun sfarsit si sa respecte termenul limita, precum si un leadership mai competent care sa fie capabil sa coordoneze echipa de dezvoltatori.Si de asemenea, PLAN.....plan bine intocmit de dezvoltare si marketing (la care Ubi, Activision si EA se descurca cu brio). Unii stau si 10 ani sa se gandeasca si sa planuiasca, sa-si imagineze si sa regandeasca scenariul, tema, povestea, gameplay-ul, designe-ul etc. pana sa se apuce de treaba.
    Ori gigeii astia de la Cloud Imperium au demonstrat ca n-au niciun PLAN! S-au bagat ca boii la inaintare.


    Niste tepari maruntei cu politica de promovare a jocului in cel mai "dambovitean"stil.

    Nu zic ca marile companii nu sunt tepare...ba sunt!
    Dar diferenta dintre companiile mari ca EA/Ubi/Activision si gigeii aia e ca primele sunt mai unse cu alifii, au mai multe resurse, sunt afaceri de cateva sute de milioane de dolari (deci un proces pentru ei e pistol cu apa), au clientela mai mare...pe cand gigeii aia is cam saraci, de nisa, cu bugete limitate, fara suport solid si plini de promisiuni goale.

    De obicei, primii care si-o iau intotdeauna sunt teparii marunti.

    ---------- Post added 14-12-2017 at 23:34 ----------

    Astia nu-s sanatosi!
    https://imgur.com/mBQspA4



    Condoleante donatorilor...sau NU!


  4. #24 SP
    Manager paul's Avatar

  5. #25 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Wow, is Star Citizen still a thing? Cred ca sunt multi care au si uitat de el...chiar si din cei care au sponsorizat acest "proiect"..

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dupa ce si strans aproape 300 milioane de coco de la fani... e cam greu sa fii "uitat"

  7. #27 SP
    Manager paul's Avatar

    Dan Trufin, Gareth Bourn and Jake Ross join us on Star Citizen Live today to answer your questions about the recent release of Alpha 3.7 to our live environment.

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pretty impressive in scope si dpdv grafic, dar mi se pare cam inutil. Pare ca efectiv le-a fost lene sa optimizeze si sa ascunda anumite chestii si au preferat sa le lase sa se proceseze si sa ceara mega cerinte de sistem.

    Ce-mi pasa mie ca el randeaza si simuleaza totul real time, chiar daca eu inchid usile si sunt intr-o camera mica? Sa opreasca randarea si sa continue doar simularea (asta e doar un exemplu).

  9. #29 SP
    Manager paul's Avatar

  10. #30 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    In sfârșit, data de lansare reală a jocului la sfârșitul videoclipului.

  11. #31 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Trebuie neaparat sa intrati la conventia ingame "Invictus Launch Week " ! Pur si simplu WOW ! cata munca ! Cum sa nu iti placa sa vizitezi un Mall in stil CP2077 cu tot felul de expozitii! De la arme, haine , armuri, toti producatorii de nave la expozitie ce ofera navele pt inchiriere gratis si binenteles suc si mancare ! am pierdut ziua cotrobaind pe acolo gura casca ! Playerii din sesiune la fel! OMG ! unul la arme 2 haine !am ramas masca ! BV ! Acum inteleg ca jocul asta nu poate fi gata prea curand ! la ce scara se doreste... in 10 ani!
    Jocul este mult mai stabil decat ma asteptam dar... abia acum dupa upgrade-urile facute in ultimul an la PC, jocul in sfarsit arata si se misca cum trebuie pt mine (3440x1440 Very high) . Mi-ar mai fi trebuit vreo 10-20fps-uri dar merge ! ) Gsync save the day ! atasez si cateva SShots poate va va face cu ochiul ! N-o sa regretati daca intrati ingame !
    Attached Images Attached Images 2.jpg screenshot0041.jpg screenshot0033.jpg screenshot0043.jpg 3.jpg

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cam astea sunt jocurile viitorului, dar mai ales, jocurile care vor avea nevoie de procesare in cloud si pe care le vom juca pe GF Now/Google Stadia/si restu.

  13. #33 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Cum mai sta jocul in prezent? Ca gameplay. Si ai ce sa faci? Eu am primit jocul cand mi-am luat acum mult timp un r9 270x (va dati seama de cand e in productie ) si mergea nasol. Acum sunt la 2070s si 1440p.

  14. #34 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Fara vreun atac la adresa cuiva care se bucura de SC, dar jocul asta mi se pare un scam de cursa lunga. Nu se va finaliza niciodata sub pretextul ca "ce vrem noi sa facem este ceva total diferit si resursele actuale nu sunt de ajuns, aveti rabdare, poate copiii copiilor vostri vor juca varianta finala a acestui joc".

    Chiar sunt curios care sunt parerile celor care fac backing masiv la acest joc, pare o gaura neagra care iti ofera prea putin inapoi. Si sumele sunt exorbitante...

  15. #35 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Stiu destui oameni care dau mii de euro pe un joc de telefon ca sa ajunga in top clasamente. Nu zic ca cei care arunca cu bani in SC nu au nevoie si ei de psihiatru, dar din pacate nu sunt cazuri izolate.

  16. #36 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Aia sunt deja la alt nivel

  17. #37 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    NU il laudam daca nu mi-ar fi placut cum a evoluat ! Nu mai intrasem in el de 2 ani in el. Atunci aveam un gtx 1080 si HDD . Urat se mai misca ! 25 fps-uri maxim facea buffering de pe HDD si asteptai sa incarce texturile, pe urma te puteai misca 10m ! quit /uninstall . Am vazut acum trei zile stirea cu eventul din joc cu incercatul navelor free ,mai stiam ca adaugasera si orase , statii\locatii\quest-uri mai multe, asa ca am zis sa ii dau din nou o sansa . Acum cu NVME , 2080ti normal ca sta altfel treaba si alta este experienta dar tot nu este la stabil 60fps . Am cumparat ieri pachetul Aurora de 50eur si nu regret . Numai faptul ca am putut intra din spatiu in nava altui player din sesiune dupa ce am dat eject din greseala iar pe urma m-a lasat la primul hangar a reprezentat o experienta Oricum strategia lor No1 este sa te prinda la inghesuiala sa cumperi nave pt ca iti trebuie si un fighter si un cargo, un miner si un ...si un .Doar nu vrei sa faci doar mining sau doar Glovo spatial .

  18. #38 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Alt Char
    Cloud Imperium Games have another Star Citizen funding milestone on their hands, with an unbelievable $300 million sourced from the community, after a particularly successful week at the end of May 2020.
    Star Citizen's $300 million crowdfunding milestone is upon us. While countless people are scratching their heads while wondering why fans keep pledging money for a game so long in development, some of the reasons are apparent at first glance.


    Cloud Imperium Games are definitely putting hefty prices on the ships they sell in Star Citizen and these sales also count towards the funding stat tracker .

    When new, beautifully designed cosmetics and items make into a game, its fans will pour money like there is no tomorrow in order to get them. It is no different in Star Citizen. Many of the title's supporters simply cannot resist "pledging" their support by buying "just one more ship" for their own collection.

    In the case of Drake Complete Pack 2950, the bundle consisted of 14 ships and cost $4,600. One would think so much money would make the sales push less successful. One would be wrong in that assumption.

    Between May 26 and June 1, 2020, Star Citizen backers pledged around $8 million. That is less than one week, meaning it was significantly more than $1 million per day.

    There were 23,677 new accounts made between our two points of reference and if they purchased only the basic pack, which costs $45, the total funding increase would amount to $1,065,465.

    That hypothetical situation would leave around $7 million in pledges from the rest of the community, hinting that the Drake Pack, which was being sold during that period, amassed quite the lump of money for CIG.

    No public data that explicitly states all that money went into $4,600 ship packs is available but the spike in funding during that exact week leaves little room for doubt.

    Overall, it shows that the Star Citizen community still has confidence in Chris Roberts' vision and that the game will release properly.
    Star Citizen funding hits $300 million as people buy $4,600 ship packs

  19. #39 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Inca il mai vizitez cand apare un patch substantial cum este cel de acum 3.14 . In Orison gasiti : market ,spital, club, weapons\armor and ship shopping etc. ,numai bun sa te pierzi vreo 3-4 ore .
    Attached Images Attached Images ss1.jpg ss2.jpg

  20. #40 SP
    Manager paul's Avatar
    Squadron 42: I Held The Line:
    We are excited to announce that Squadron 42 is now feature-complete!

    As we move into the polishing phase, we’re fully focused on optimizing and fine-tuning all aspects of the gameplay experience to deliver an unprecedented cinematic adventure. To celebrate this milestone, we have gathered our core development leadership from around the globe to share what this means.

    Thank you for your continued support of Squadron 42.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Media Library - Imagine: Star Citizen By MonkY in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 25-12-2014, 08:08
  2. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts