Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Dreamhack 2013

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Dreamhack 2013

    Se pare ca editia de anul trecut a mers destul de bine, asa ca cei de la Dreamhack au zis sa rasfete gamerii romani inca odata. Anul acesta in data de 14-15 septembrie, la Sala Polivalenta din Bucuresti va avea loc ce-a de-a doua editie Dreamhack Romania. Vor fi campionate de LoL, Dota, CS si Starcraft. Pretul biletelor e mai mult decat acceptabil:

    o zi- 35 de lei
    doua zile- 50 de lei
    doua zile + un tricou dreamhack- 90 de lei
    bilet de intrare ca jucator-spectator - 83 de lei
    bilet de intrare ca jucator-spectator + tricou - 110 de lei
    bilet VIP + tricou - 300 de lei
    Mai merge cineva anul acesta? Pe mine ma tenteaza foarte tare. Am vorbit cu o colega de la munca (care va face si cosplay) si ne gandim sa mergem. Singura problema e ca nu stim unde sa ne cazam. Eventual rog pe cineva din Bucuresti daca poate sa recomande niste hotel-uri prin zona la un pret cat mai decent. Desi toate jocurile sunt PC exclusive, experienta sigur va fi una beton. Mai multe detalii gasiti aici: DreamHack Bucharest :: September 14-15

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Moved to PC Gaming area

    Daca mergeti, keep us informed... Sper sa aiba succes.

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Of, an de an, la fiecare event de genul, aceleasi si aceleasi jocuri. Stiu ca astea se joaca cel mai mult, nu ma plang, dar parca ar merge si ceva mai diferit. Uite de exemplu ar fi frumos sa introduca pe lista de jocuri si un fast-paced FPS gen Unreal Tournament. Sau de ce nu, si un racing game, fie el arcade sau simulator. Eu nu joc niciunul din jocurile de mai sus si mi-as dori sa iau parte la astfel de competitii.

  4. #4 SP
    Member florent's Avatar
    Pe bannerele din tot orasul apar si alte jocuri cum ar fi Tekken , Fifa , Counter Strike .... pe siteul oficial insa nici o mentiune despre ele . Oare vor fi competitii si pt aceste jocuri ?

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Moved to PC Gaming area
    Sunt si jocuri pe console (mai exact pe PS3 - Tekken Tag 2, MK9, SSF4).

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca mergeti, keep us informed... Sper sa aiba succes.
    Din Cluj mergem o mana de oameni. Eu voi fi prezent pt. Tekken Tag 2 si evident sa-mi vad/sustin prietenii la campionatul de CS:GO.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am primit si un raspuns util din partea organizatorilor:

    Pentru Tekken, MK, SF2 si FIFA13 pe console inscrierea este gratuita si se va face la fata locului, trebuie doar biletul de intrare.

  7. #7 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Imi pare rau ca nu stiu cine o sa fie prezent la concursurile de Starcraft si League of Legends. Oricum am bilet cumparat asa ca va astept pe acolo

  8. #8 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    Inca nu se stie cine o sa vina la Starcraft ?

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Am vorbit cu un fost coleg si se pare ca am la cine sa stau in Bucuresti peste noapte. Acuma numa sa vad daca pot sa iau liber de la lucru si totul e ok. Desi e nasol ca mi-au zis cativa colegi de la lucru ca nu mai pot veni . Ar fi lume dispusa pe forum sa ma primeasca in grup ca sa nu ma duc singur la competitii si sa nu fiu ceva freak care se baga in seama cu toata lumea? In mare m-as duce la campionatele de LoL si Dota, dar sunt deschis la sugestii.

  10. #10 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Lista cu jucătorii:

    DreamHack Open- The Players

    NightEnD, MaNa, Heart, Flash și mulți alții! Se anunță a fi un campionat nebun!

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Noi nu mai venim Distractie sa aveti

  12. #12 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    a comandat un prieten din bucuresti pt mine un bilet pe doua zile + tricou. oare ajunge pana sambata dupamasa in cel mai rau caz? ma gandesc ca daca l-a comandat acum, si dreamhack-ul e in bucuresti atunci ar trebui sa ajunga sub 24 de ore. Voua cat timp v-a luat pana a ajuns biletul? Si unde ati cerut sa fie livrat?

    ---------- Post added 12-09-2013 at 22:51 ----------

    Nu mai trebuie sa cumpar nimic, deoarece @warwolf a fost destul de dragut sa imi ofere un bilet . Tricou imi iau de acolo worst case scenario (oricum vreau sa merg cu un tricou custom made... maine il printez ). Dreamhack here I come! Btw cine mai vine? Daca vrea careva sa ne intalnim, o sa il rog sa imi trimita un PM cu numarul lor de telefon si tinem legatura. Poate mergem la un campionat de LoL, Starcraft. Ne uitam la 1v1 la Dota si Fighting game-uri.

  13. #13 SP
    Member florent's Avatar
    Stie cineva in ce zi / ora este concurs de Fifa pe console ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Dreamhack Bucuresti By kaoru in forum English
    Replies: 4 Last Post: 24-04-2015, 13:53
  2. E3 2013 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 203 Last Post: 27-06-2013, 10:18
  3. DreamHack Bucharest 2012 By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 21-10-2012, 23:37
  4. Replies: 0 Last Post: 22-10-2011, 20:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts