Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 38 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 746

Thread: Ce ne-am cumparat azi - PC

  1. #401 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    multumesc

  2. #402 SP
    Member Baracuda's Avatar
    Mi-au livrat si mie CE-u de la Altex, intr-un final, dupa telefoane date. Desi a venit ambalat doar in punga celor de la curierat vad ca a ajuns intact la mine, macar atat !
    Attached Images Attached Images img_2437_resize.jpg

  3. #403 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ah ce frumos arata toate collectosurile alea pacat ca iti lipseste primul

  4. #404 SP
    Member Baracuda's Avatar
    Multumesc !

    Din pacate cand s-a lansat WOW nu a fost lansat simultan in standard si CE, iar pe vremea aia nu aveai cum sa-ti faci upgrade la cont. Am zis ca nu merita sa incep alt caracter atunci. Acum, evident, imi pare rau

    Am tot incercat sa gasesc macar cutia la un pret decent, dar fara succes

  5. #405 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Sunt in aceeasi situatie si eu

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk

  6. #406 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    2 key-uri cadou (pt. mine si iubita mea) de la un om fain
    Attached Images Attached Images 14361200_10207337046171069_821653756180808004_o.jpg 14372452_10207337045971064_8037225604541810148_o.jpg

  7. #407 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Noul (D & (E - compenseaza
    Attached Images Attached Images 14494735_10207398198819847_3127557666155329233_n.jpg

  8. #408 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^In absenta mea am luat si eu unul de 2TB de la WD, dar green, imi trebuia doar pentru backup la niste imagini si video-uri, nimic altceva.

    --------------------------------------------------------------

    Iar acum si cateva achizitii PC facute de mine recent:

    Maneta Sony DS4 - este un controller PC excelent in combinatie cu DS4Windows, thouchpad-ul poate fi folosit si ca mouse, pot fi definite diferite profile (de exemplu pot fi schimbate: atributiile butoanelor, culoarea led-urilor, sau pot fi definite butoane de pe tastatura/mouse), iar trecerea de la un profil la altul se face fie printr-un swipe cu doua degete pe thouchpad, fie din soft. Singurele jocuri din cele incercate in care nu mi-a placut cum se comporta a fost SFV si Killer Instinct. Este dupa parerea mea cea mai buna alternativa a unui pad Xbox 360/One pentru PC, mai ales daca doriti cat mai multe optiuni. A costat 239 RON (de la Cora Cluj-Napoca).

    Diablo III+Reaper of Souls - emag, 171 RON in total.

    DLC-urile continand caracterele: Shiranui Mai si Naotora in Dead Or Alive 5 Last Round cumparate pe Steam.

    Dlc-urile Frenzy si Zombie pentru Gas Guzzlers Extreme pe Steam (la reducere cred ca au fost 3 euro in total).

    Hawx 2 si Ghost Recon Future Soldier pe Uplay, the Crew a fost gratuit luna aceasta.

    Final Fantasy XIII -steam
    Attached Images Attached Images wp_20160927_18_24_16_pro-1-.jpg wp_20160927_18_17_20_pro.jpg doa_shiranui.jpg doa_naotora.jpg dlcggx_a.jpg dlcggx_b.jpg uplay.jpg ffxiii.jpg

  9. #409 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Ieri m-am grabit putin cand am scris post-ul, ca sa fiu sincer am un singur repros la DS4, dpad-ul, cel putin pentru mine nu pare a fi la fel de bun ca cel de la versiunile precedente. Ca sa nu mai pomenesc ca mai sunt momente cand dau dreapta si se apasa sus, cea ce nu am mai patit cu DS-urile.... In rest se aplica ce am scris mai sus .

  10. #410 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Modelul nou de maneta Xbox One, still my favorite :
    Attached Images Attached Images wp_20160929_17_34_54_pro.jpg

  11. #411 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #412 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Controller-ul Xbox One S merge conectat si prin bluetooth (cu update-ul anniversary facut), inca ma gandesc daca sa iau doar un bluetooth simplu ca sa conectez DS4-le si padul de XB1 la pc, sau sa iau adaptorul si dongle-ul nou lansat de sony, as iesi mai ieftin cu bluetooth-ul .

  13. #413 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Noul controller Xbox S inca NU MERGE cum trebuie pe bluetooth - are probleme cu force feedbackul, posibil probleme de firmware/drivere

    ---------- Post added 04-10-2016 at 22:43 ----------

    Dongleul ala de la SONY nu stiu daca are suport pentru XINPUT - deci s-ar putea sa fie doar pentru clientul de pc PS NOW.
    Si adaptorul wireless Xbox one pentru windows are probleme dupa aniversary update - se deconecteaza random.
    Cea mai buna solutie momentan e controllerul Xbox 360 sau DS4 prin bluetooth cu DS4Windows (dar e mai mult de munca la configurare).

  14. #414 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Mersi nu stiam ca are momentan probleme pe bluetooth XB1S, iar in rest sa speram ca se vor rezolva problemele pana ma decid si am din nou fonduri . Oricum si maneta XB1S poate fi folosita wired, cu un cablu USB-mini USB, asa il folosesc acum.

    Cat despre dongle-ul de la Sony am vorbit azi cu cineva care are, este D-input in continuare atata tot ca acum merge microfonul si port-ul jack de la gamepad (dar de exemplu ca sa functioneze corect cu FarCry 4 trebuie sa-l legi cu un cablu la calc). DS4Windows se configureaza rapid, dar urasc emularea X-input, ma da peste cap, asa ca am renuntat la DS4Windows si folosesc controller-ul XB1S pentru tot ce este bazat pe X-Input, si maneta DS4 (fara DS4windows, adica in modul ei original D-Input) pentru DOA5 LR si in unele jocuri emulate. Vroiam un dongle sa nu tot schimb cablul de la o maneta la alta (folosite impreuna au conflicte in unele jocuri).

    PS: scuze de offtopic.

  15. #415 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Skyrim Legendary pe Steam cumparat la 9 euro de pe g2play.net , l-am cumparat ca sa primesc gratuit Skyrim Special Edition/Remaster in data de 28 octombrie (cei care au Legendary edition pe steam il primesc gratuit) si pentru Enderal, am zis ca mai bine dau 9 euro acuma, scap mai ieftin, plus am ambele versiuni .

    Need for Speed Shift 2 Unleashed, la 2 euro n-am putut rezista , tot de pe g2play.net dar imi place chiar mult jocul, nu am rezistat sa nu-l testez chiar putin:

    Attached Images Attached Images untitled-1.jpg untitled-2.jpg

  16. #416 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma bate si pe mine gandul asta cu Skyrim Legendary, dar il am deja cu un DLC si e aiurea sa il cumpar iarasi, pentru a patra oara (il am deja pe PS3 si X360 pe langa PC) doar ca sa primesc o a cincea editie a jocului. Tacaneala

  17. #417 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai daca il ai deja pe PC nu e gratis upgrade-ul?

  18. #418 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu, doar daca ai varianta Legendary. Eu am varianta simpla +DLC (ala pentru amarati cu construit de case si prostii). Deci nu voi primi nimic.

  19. #419 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Defapt poti alege si sa cumperi restul DLC-urilor pentru al primi gratuit, dar atentie trebuie sa ai pachetul complet ca sa primesti gratuit Special Edition/Remaster, cu alte cuvinte nu se aplica doar la legendary edition (care este pana la urma doar un pachet care contine ultimul patch si toate DLC-urile la un loc, un fel de game of the year/gold edition).

  20. #420 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu, doar daca ai varianta Legendary. Eu am varianta simpla +DLC (ala pentru amarati cu construit de case si prostii). Deci nu voi primi nimic.
    Eu înțeleg altceva din chestia asta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 38 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce ne-am cumparat azi - console By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 22168 Last Post: Yesterday, 20:29
  2. Ce ne-am cumparat azi - diverse By Radoo in forum Offtopic
    Replies: 3238 Last Post: 23-04-2024, 18:52
  3. Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series By klausn in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 884 Last Post: 12-03-2024, 15:01
  4. Ce ne-am cumparat azi - carti/comics By rodarkone in forum Carti si Comics
    Replies: 614 Last Post: 06-09-2023, 15:49
  5. Ce ne-am cumparat azi - music By RACHyyy in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 147 Last Post: 09-10-2021, 18:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts