Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Ultimul Joc Nedevorat!-PC

  1. #1 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar

    Ultimul Joc Nedevorat!-PC

    Despre ce este acest thread in doua cuvinte:

    DROPPED GAMES

    Adica despre jocurile care ne-au dezamagit, sau pur si simplu nu au reusit sa ne tina in frau pana la sfarsit (adica ne-au plictisit).

    Acuma sa incep....

    Am fost (si sunt) un fan Gothic inrait, am adorat Risen (1), pana si Arcania mi-a placut in ciuda unor probleme pe care le-a avut... Dar Risen 3 este o mare dezamagire... Cel putin cu Risen 2 nu am avut mari asteptari... asa ca atunci cand am vazut ca nu este un joc bun nu mi-a fost greu sa-l las deoparte... dar in cazul jocului Risen 3 este cu totul alta poveste ma simt mintit si inselat de trailer-e (ma refer la cele "back to the roots")

    Singurul punct forte al jocului (si singurul motiv pentru care am tot incercat azi toata ziua sa-l joc in ciuda faptului ca nu mi-a placut) este enviroment-ul si directia artistica. Sunt care se plang de grafica dar eu cel putin consider ca este buna (doar ca trebuie dezactivat dof-ul). Texturile sunt superbe, nici nu mai stiu de cand nu am mai vazut asa un nivel de detalii la texturi... cred ca de la Gothic 2... Ai parte de o aventura intr-un univers bine gandit si creat cu maiestrie. Totul de la landscape, la arhitectura, la mobi sau la arme si armuri este superb, dar din pacate dupa cum am spus este singurul lucru bun al acestui joc...

    Povestea lasa de dorit de la inceput, la baza poate ca ar putea fi interesanta dar executia este slaba... Dialogul te plictiseste de moarte... Arcania de exemplu a avut un voice acting oribil dar macar continutul era interesant... Sau laudat ca reintroduc "Factions" dar nu avem parte de diversitate de clase ca inainte... practic toate 3 duc la aceasi clasa: battlemage, singura diferenta constand in cateva magi si armura caracterului... Si cel mai important factor: gameplay-ul este oribil... In special combat-ul everything feels just so stiff, nu este pic de fluiditate...

  2. #2 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Project Cars @PC

    Jocul descris intr-un cuvant: MEDIOCRU (si asta in cel mai bun caz)....


    Am incercat sa-l joc dar degeaba.... nu-mi place.... Pentru mine grafica intr-un joc nu este prea importanta atat timp cat gameplay-ul si caracterele sunt dezvoltate corespunzator, iar tot cea ce tine de sound este decent. Acestea find spuse nu inseamna ca nu apreciez un joc care din punct de vedere grafic arata superb, si cand un joc arata atat de bine ca Project Cars te gandesti ca este imposibil ca in cele din urma sa nu fie si bun, nu ? Ei bine m-am inselat....

    In primul rand plusul (si spun plusul pentru ca este doar unul singur), jocul arata extraordinar, din punct de vedere vizual este o capodopera, detaliile din cockpit sunt superbe, masinile deasemenea arata excelent si efectele vremii sunt superbe. Din pacate in rest....

    -Controlul masinilor este "meh"...
    -gameplay-ul si stagiile le pot descrie cu un singur cuvant: monoton....
    -meniul este un dezastru, jocul nu are asa multe optiuni dar in ciuda acestui fapt din punct de vedere vizual este mult prea aglomerat si haotic...

    Singurul lucru pentru care il pot recomanda este daca vreti sa-l jucati cu prietenii datorita faptului ca arata superb, dar cu siguranta nu merita 50 euro... doar daca il gasiti la o reducere masiva...

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Primul Witcher, nu pot să mai joc nimic pe calculator fără controller, statul la birou mă omoară. Poate ca îl terminam dacă era pe console

  4. #4 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^Incearca JoytoKey sau xpadder, desi eu nici cu maneta de xbox360 nu am fost in stare sa-l termin, desi intradevar cel mai mult am reusit sa rezist sa-l joc cu maneta . Nu as spune ca primul witcher nu este un joc bun dar nu mi-a placut.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu mai încerc, am jucat partea a doua, finalul primei părți l-am urmărit pe net m-a plictisit prea rău ăsta

  6. #6 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    ^incearca totusi sa te uiti la JoytoKey, merita am jucat cu el si torchlight si acuma joc FEAR (primul), must have pentru cei ca mine (si din cate vad ca tine) care nu se pot juca fara maneta .

  7. #7 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Eu folosesc MotionInJoy pentru DS3 si functioneaza perfect. MotionInJoy DS3 Tool download | SourceForge.net

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ultimul joc devorat By Dj Mo in forum Console Club
    Replies: 3529 Last Post: 18-01-2024, 16:11
  2. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  3. Ultimul joc devorat - PC By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 21 Last Post: 16-07-2017, 01:27
  4. Melodii care va plac din actualul/ultimul joc By DeathOfArt in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 27-01-2015, 15:59
  5. Replies: 2 Last Post: 23-09-2009, 11:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts