Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 124

Thread: Star Wars The Old Republic - MMORPG

  1. #1 SP
    Junior Member dorianos's Avatar

    Star Wars The Old Republic - MMORPG

    BioWare ar dori să creeze un MMORPG după jocul KOTOR. Prima apariţie a acestui anunţ a avut loc �n 2006 şi a st�rnit multe controverse. Acest concept nou i-a determinat pe cei de la BioWare să-şi construiască un studio �n Austin, Texas, iar la conducerea noului proiect să fie Ray Muzyka şi Greg Zeschuk. După ce EA a cumpărat companiile BioWare şi Pandemic, anul trecut, nu s-a mai auzit nimic de acest proiect. �n timpul summit-ului E3 de anul acesta, EA nu a amintit deloc de proiectul BioWare MMORPG, dar după ce au fost presaţi de media, CEO John Riccitiello a confirmat că MMORPG-ul va fi un sequel al jocului Star Wars: Knights of the Old Republic.
    Ce parere aveti ? Eu sunt fan inrait star wars si desi sunt un pic dezamagit ca nu se continua seria kotor 1 si 2 astept cu nerabdare aparitia acestui MMORPG

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    mmorpg -> i say "pas".

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    KOTOR MMORPG ? Bring it oooon ! Sper sa fie insa si pe console, ca daca e PC only, i say pass too.

  4. #4 SP
    Junior Member dorianos's Avatar
    ar fi super sa iasa si pe console......si daca nu - asta e : il jucam si pe pc

  5. #5 SP
    Member canibalu's Avatar
    Sincer, nu cred ca va iesi pe console....desi ar fi frumos sa fie un soi de cros-platform...

  6. #6 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Nu cred ca o sa fie si pe console o sa vedem Oricum avand in vedere ca e facut de bioware eu zic ca o sa fie misto...

    O sa intre la noi la testare Soon� si cand o sa am voie o sa va anunt ce si cum

  7. #7 SP
    Junior Member dorianos's Avatar
    super HollowMan ! asteptam nerabdatori vestile referitoare la kotor 3. ai idee cand o sa intre la testare ?

  8. #8 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Da stiu, dar din pacate nu pot dezvalui acest detaliu. Momentan nu stiu mai mult decat asta si nici nu l-am vazut ca sa imi dau in vreun fel cu parerea.

    Asa ca sunt si eu in stadiul de ... PENDING

  9. #9 SP
    Junior Member I Zuben I's Avatar
    Meh am cazut si eu in patima mmo-urilor, mai demult ,dar acum nu mai vreau, sunt prea consumatoare de timp...

  10. #10 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

  11. #11 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Astazi se face anuntul. Stati cu ochiul pe site-uri!

  12. #12 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Star wars MMORPG

  13. #13 SP
    Member FusioN's Avatar
    Mi se pare ca o sa se numeasca Star Wars:The Old Republic.

  14. #14 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Holy **** a vazut cineva trailer-ul de la E3 de la EA . It's unbelievable .

  15. #15 SP
    Member obidan's Avatar
    Ma enerveaza astia de la Bioware.
    In primul rand, anul trecut au venit cu un trailer CGI superb, bravo lor, insa anul asta, tot cu trailere vin? Grafica din joc arata mult inferioara celei din trailere, si daca nu repara acele animatii oribile si faptul ca in toate show-off-urile se vedea clar cum trageau inamicii prin pereti i say pass too.

    Din cate am vazut, jocul este foarte foarte asemanator cu WoW, dar cu sistem dialog gen Mass Effect, ceea ce imi place, nu-mi place insa ca au anuntat crafting-ul sa fie cu putine optiuni si singurul lucru pentru care il vor face playerii vor fi banii.

    Nu sunt convins.

    PS:
    Nici nu prea ai posibilitatea sa faci ce vrei tu prin acele dialoguri , din cate am vazut foarte putine afecteaza outcome-ul final, asa ca oricum ar fi, tot te vei bate cu Monstrul_X din Instanta-Z, chiar daca-l inviti la o ceasca de ceai.

  16. #16 SP
    Member HollowMan's Avatar
    PRE PRE ALPHA

    GEEZ, doar la grafica va sta gandul? E vorba de gameplay, de idee, cum se pun toate cap la cap. Preferi sa nu vezi nimic pana in ziua in care este lansat?

    Really grow up man.

  17. #17 SP
    Member obidan's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    PRE PRE ALPHA

    GEEZ, doar la grafica va sta gandul? E vorba de gameplay, de idee, cum se pun toate cap la cap. Preferi sa nu vezi nimic pana in ziua in care este lansat?

    Really grow up man.
    Auzi, tu mi-ai citit tot postul?
    Smuggler-ul e copie WoW Rogue cu cover in loc de stealth, ceea ce nu-i o problema, dar nu-mi veni tu mie cu faze gen ,,conteaza ideea''
    Deasemenea, e in faza PRE ALPHA, PRE PRE Alpha nu cred ca exista.
    Am zis ca trailerele sunt degeaba pentru ca nu arata deloc ca jocul si pentru mine sunt total irelevante si sunt doar marketing , sa faca un film si gata, acele trailere n-au nici o treaba cu jocul si asta este tot ce am zis.
    In plus, am zis ,, si daca nu repara'', ceea ce inseamna ca sper ca vor repara acele ,,bug-uri'', care btw n-au nici o treaba cu grafica pana la urma, pentru ca nu mi se pare normal sa stea in cover in spatele unui perete jucatorul apoi sa ia damage de la sniper AKA GAMEPLAY.

    L2read

  18. #18 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by obidan View Post
    Auzi, tu mi-ai citit tot postul?
    Smuggler-ul e copie WoW Rogue cu cover in loc de stealth, ceea ce nu-i o problema, dar nu-mi veni tu mie cu faze gen ,,conteaza ideea''
    Deasemenea, e in faza PRE ALPHA, PRE PRE Alpha nu cred ca exista.
    Am zis ca trailerele sunt degeaba pentru ca nu arata deloc ca jocul si pentru mine sunt total irelevante si sunt doar marketing , sa faca un film si gata, acele trailere n-au nici o treaba cu jocul si asta este tot ce am zis.
    In plus, am zis ,, si daca nu repara'', ceea ce inseamna ca sper ca vor repara acele ,,bug-uri'', care btw n-au nici o treaba cu grafica pana la urma, pentru ca nu mi se pare normal sa stea in cover in spatele unui perete jucatorul apoi sa ia damage de la sniper AKA GAMEPLAY.

    L2read
    Amice scoate ochelarii de cal, respira si mai citeste inca odata ce am scris. Ce treaba are WOW cu Star Wars? Daca exista clasa Rogue in WoW inseamna ca nu mai poate exista nimic cu stealth in nici un joc? Crezi ca WoW a fost primul joc cu rogue ca si clasa?
    Nu incerca sa imi explici care sunt stadiile unui joc ca lucrez in domeniu si fix in QA asa ca nu trebuie sa imi explici care sunt. Am zis Pre Pre Alpha in gluma...
    Again revenind la grafica vrei sa facem comparatii intre grafica din WoW si grafica trailerelor ? Decat sa comentezi aiurea mai bine taci, nu ajuti pe nimeni cu nimic sincer.

    EDIT: Nu mai comenta nimic pentru ca nu ai pus mana sa il joci ca sa faci comentarii de genul celor de mai sus. Jocul probabil ca este undeva prin Alpha avand in vedere ca nu sunt definitivate clasele si restul e clar sa mai apara buguri.
    WoW in momentul in care a aparut era plin de buguri, au durat o groaza de patchuri pana sa fie balansat si sa aiba o forma cat de cat bugfree.

  19. #19 SP
    Member obidan's Avatar
    Esti ignorant.
    Nu, WoW nu au fost primii care au facut o clasa tip rogue, dar Smuggler-ul functioneaza 100% exact ca un rogue insa in loc de stealth are cover, deci nu e nici o idee inovatoare si WoW n-are nici o treaba cu Star Wars, decat ca astia au facut smuggler-ul la fel ca rogue-ul.
    BTW: Am zis ca nu-i nici o problema.

    Citeste tot ce scriu, genius, si nu vad ce treaba are conditia in care era WoW in discutia asta, bravo lor, nu ma intereseaza si stiam deja, am zis eu candva ca WoW are grafica mai buna decat in trailerele care le scot? Macar ei au avut bunul simt sa nu vina 2 ani la rand cu 2 trailere CGI si sa promita chestii .
    N-am jucat jocul, dar sunt subscriber la toate stirile si am vazut absolut tot ce este de vazut, inclusiv interview-urile massively.com

    EDIT: Am zis candva ca nu e normal sa apara bug-uri? Zic ca trebuie reparate.

  20. #20 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Vad ca vorbesc cu peretii... Nu voi mai continua aceasta discutie. Copil cu mentalitate de 14 ani, nu am ce sa iti cer mai mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 08-03-2012, 09:08
  2. Replies: 0 Last Post: 28-11-2011, 18:58
  3. Star Wars: The Old Republic primeste data de lansare By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 25-09-2011, 12:18
  4. Star Wars: The Old Republic Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 26 Last Post: 19-08-2011, 22:25
  5. Replies: 1 Last Post: 24-10-2008, 11:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts