Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: DVD problem !

  1. #1 SP
    Member PumaS's Avatar

    DVD problem !

    Salut am 2 DVD-uri in casa Sony si un Philips si de ceva timp intampin o problema foarte cicalitaore si extrem de enervanta in acelasi timp . Copiez DVD-uri cu +/- Philips,Verbatim,Samsung am incercat mai multe pe un DVD-RW LG cu softul Nero 7, pe un sistem de op win 7, si exista dvd-uri care la inceput sau la mijloc sau chiar sf incep sa se sacadeaza sau sar sar de la min 8-12 (exemplu) . Am aceasta probleme cu majoritatea filmelor pe care le trag si am ajuns la concluzaia k ori dvd-rw de la pc are problema ori Dvd-urile din casa au o problema ori nu stiu soft-ul are o problema . Imi poate da si mie cineva o idee , a mai intampinat cineva problema asta ?

    PS : am ultimul firmware la DVD-rw Pc-ului .

    Personal dau vina pe DVD-rw

  2. #2 SP
    Member Skaar's Avatar
    In primul rand daca vrei sa stii daca dvd player-ele sunt de vina poti verifica cu un dvd mai vechi (care stii sigur ca mergea).
    In al doilea rand ai putea pur si simplu sa-ti iei un cablu si sa conectezi televizorul la pc si scapi de toate aceste probleme.
    In al treilea rand nu e prea indicat sa ceri sfaturi pe forum in legatura cu astfel de probleme.

  3. #3 SP
    Member PumaS's Avatar
    multumesc . TV - PC nu e o idee buna se vede chiar prost adik nu sunt multumit de calitate . IN al 2lea rand imi fac o colectie de filme shi e altceva knd iti faci o copie sau cautzi o copie care iti place ca sa o potzi adauga la colectie . Unele dvd-uri merg din cele vechi dar si ele sar kteodata deci la cap asta poti pune totul p seama uzuri , zgarieturi etc . Ce am mai citit p alte forumuri a fost ca un dvd din 2002 dupa 4,5 ani mai exact cel SONY kre il am incepe sa pice ushor ushor , dar la cel philips e inexplicabil deoarece il am de 3 luni . In clipa asta incerc sa fac la o viteza mai mica un dvd cu 2x cu img burner poate pooate . Multumesc pentru interes stiu k nu e indicat dar poate se ia problema in ansamblu . In licpa de fata mg andesc sa cumpar un alt dvd-rw

  4. #4 SP
    Junior Member fb2001's Avatar
    Incearca sa le scrii la vieteza mica 2x si alt program si pe DVD uri cit mai bune.

  5. #5 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by fb2001 View Post
    Incearca sa le scrii la vieteza mica 2x si alt program si pe DVD uri cit mai bune.

    Multumesc pentru sfat le scriu acum cu imgburn la 2x si 2.4x si ce e ciudat k am un vecin kre le scumpara de la un tip kre le face p dvierse dvd-uri gen ESTELLE,Samsung,Verbatim , HP si dvd lui merg toate

  6. #6 SP
    Junior Member fb2001's Avatar
    Din pacate DVD playere le mai de firma sunt si mai pretentioase , spor la treaba

  7. #7 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by fb2001 View Post
    Din pacate DVD playere le mai de firma sunt si mai pretentioase , spor la treaba
    am luat dvd cloner premium dar ma chinui sa invat sa il fol acum k nu imi dau seama unde e burn image la el

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts