Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Recomandare imprimanta

  1. #1 SP
    Member KiritoStefan's Avatar

    Recomandare imprimanta

    Salut
    Imi puteti recomanda si mie o imprimanta ?
    Ce ma intereseaza :
    -scanner
    -culoarea eu folosesc mai mult pe negru foarte rar am folosit color.


    Va multumesc, astept pareri.

  2. #2 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Salut,

    N-am mai lucrat in domeniu de vreo 5 ani insa le stiam atunci, ma indoiesc ca s-au schimbat multe.
    Treaba sta asa:
    Daca vrei cantitate mergi pe imprimanta laser alb-negru. Ceva din gama Xerox Phaser sau HP Laserjet, cam pe la 80 de euro (vorbesc fara sa mai stiu preturile) ar trebui sa te multumeasca. De asemenea la brand-urile astea doua poti reincarca cartusele. Atentie cartusul cu care vine initial e starter. Asta inseamna ca nu te tine mult si trebuie sa-ti iei un cartus pe langa.( Te orientezi aici daca scoti mai mult de 500 de copii pe luna)

    Sau mai ai varianta de imprimanta cu jet de cerneala direct cu sistem CISS montat. Cei de la EPSON le fac ei direct din fabrica, in urma cu cativa ani trebuia sa umbli tu pentru sistemul CISS. Cernelurile au capacicate mare si te tin mult. ( Imprimanta e color, calitate super. Cateva sute de copii pe luna). Pretul este pe la 120 de euro. Pentru un utilizator casnic este cea mai buna alegere. Spun din experienta.

  3. #3 SP
    Junior Member zappo's Avatar
    Eu folosesc DCP-T510W de la Brother , o am de 2 ani și încă nu am completat cu cerneala pe alb-negru cred ca un plin de cerneala duce pana la 12000 de foi

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    KiritoStefan: trebuie sa specifici un buget, neaparat. Sa ne spui daca vrei sa fie cat mai ieftin, sau cat mai bun raport pret/calitate. Poate vrei sa fie Duplex sau Full Duplex (automatic). Poate vrei sa fie de retea, sau sa stie WiFi (tiparire direct de pe smartphone)... Nu de alta, dar bugetul face mare diferenta. Oricum, in momentul de fata nimeni nu bate pretul celor cu CISS, mai ales pe color. Acelea de obicei sunt EcoTank (Epson) si SmartTank (HP) - iti las 2 link-uri. Dar, totusi inseamna cerneala. Eu sunt fan laserjet, HP, in special la modelele care pot folosi cartuse non-originale (altfel 2 cartuse costa mai mult decat imprimanta). Dar si aici, B&W, pt. ca la color, deja vorbim de alta gama de preturi (de obicei o laser color e cel putin dublu si ca pret, si ca intretinere).

    https://www.emag.ro/multifunctional-.../pd/D2STZPMBM/
    https://www.emag.ro/multifunctional-.../pd/DH9C75BBM/
    https://www.emag.ro/multifunctional-.../pd/D84WP0BBM/

  5. #5 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Buget maxim 10 milioane , eu am avut in trecut HP cu cartuse normale .
    Multumesc mult de ajutor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare TV By Hawk98 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 72 Last Post: 22-06-2021, 08:59
  2. Recomandare Imprimanta By Snoopz in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 09-12-2013, 19:32
  3. Problema imprimanta MFC 8440 By b615dub in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 13-08-2013, 18:33
  4. Recomandare By claudiutk in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 15 Last Post: 30-08-2010, 15:16
  5. Recomandare By erik95 in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 24-05-2010, 22:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts