Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 49 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 977

Thread: Probleme si solutii PC

  1. #241 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Am luat si eu un laptop de 2 sapt , insa am o nelamurire . Nu l-am folosit decat in priza. Si imi arata de 1 sapt incoace ca bateria este 96% available. Plugged in , Not Charging. Inainte imi arata 99 , 98 , 97 . Iar acum doar 96.
    Care e treaba?
    Ok , what the HELL!!
    Acuma am ajuns inapoi la sibiu , am pus bateria...si imi arata 100%
    Asta ce mai e?

  2. #242 SP
    Member poolonik's Avatar
    Hai ca revin cu o alta intrebare. Am urmatoarea combinatie : cititor carduri usb + card SDHC si nu reusesc sa fac acest card bootabil cu sistem dos pe el.Am folosit programele ce fac un stick bootabil dar pc-ul nu vrea sa booteze de pe el.Afiseaza mesajul : "NTDLR is missing" .Conteaza ca nu este stick usb ?

  3. #243 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by poolonik View Post
    Hai ca revin cu o alta intrebare. Am urmatoarea combinatie : cititor carduri usb + card SDHC si nu reusesc sa fac acest card bootabil cu sistem dos pe el.Am folosit programele ce fac un stick bootabil dar pc-ul nu vrea sa booteze de pe el.Afiseaza mesajul : "NTDLR is missing" .Conteaza ca nu este stick usb ?
    Daca ai facut tot ce trebuie si nu merge, e posibil sa fie placa de baza... care nu stie sa booteze decat de pe USB HDD, USB CDROM... Fa un update si arunca un ochi prin BIOS... la unele se poate seta ce fel de USB botoabil este. De obicei daca ti-l vede in BIOS ar trebui sa fie ok.

  4. #244 SP
    Member Wargasm's Avatar
    @poolonik incearca asta
    Fa-l fat si bifezi create a dos...

  5. #245 SP
    Member poolonik's Avatar
    Multumesc functioneaza, aveam versiunea 2.1.8 si cu asta nu stiu din ce motiv nu il facea bootabil, de fapt am incercat si alt soft de gen si nu mergea nici cu acela.

  6. #246 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Cu placere

  7. #247 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Cum fac sa aflu si eu numele placii de baza de la laptop?
    In Everest imi zice "Unknown"

  8. #248 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Everest s-a dus de mult... incearca AIDA64. Si CPUZ. Insa daca e vreo ciudatenie de placa... slabe sanse...

    P.S. In BIOS nu-ti spune nimic?

  9. #249 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Cei cu harduri Samsung, in special F3-uri sa ia in calcul faptul ca hdd-ul nu este vazut pe placi de baza cu southbridge AMD SB850 si Intel P67/H67.
    Am avut de curand o problema cu F3-ul meu pe SB850 si dupa ce am rescris firmware-ul hardului, l-a vazut.
    Se mai poate dezactiva sata 3 si atunci il vede, dar solutia de rescriere a firmware-ului e cea mai "sanatoasa".
    http://www.samsung.com/global/busine...bbs_msg_id=308

  10. #250 SP
    Junior Member Lucker's Avatar
    Salut baieti , am si eu o intrebare .
    Vrea sa-l fac sa mearga mai bine jocurile pe calculatorul meu si nu stiu ce programe trebuie sa instalez ?
    De explu Directx , sau vc redist .....
    Va rog daca ma puteti ajuta cu o lista completa de ce programe am nevoie !
    Pc-ul meu este i5 750, 4gb ddr3 , Gtx 460 1gb.

    ---------- Post added 22-03-2011 at 09:08 PM ----------

    Si inca o intrebare : Folderul TEMP daca il sterg o sa ma ajute cu ceva ?

  11. #251 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Pai ultimul driver video, ultimul directX pentru end-useri, framework-ul 3.5 si 4.0.
    Update-uri la zi pentru windows.
    SI tine-l curat, fara sute de programe in background si iconite pe desktop.

  12. #252 SP
    Junior Member Lucker's Avatar
    Framework-ul ala 3.5 il am . Dar ce il foloseste programul asta ?

  13. #253 SP
    Member Wargasm's Avatar
    E mult de vorbit, asa ca te las sa citesti aici

  14. #254 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    salut baieti intreb si aici poate in acest thread am sa primesc mai multe raspunsuri... a intalnit cineva aceasta eroare la programu tsmuxer pt ca eu nu reusesc sa ii dau de cap ... http://www.consolegames.ro/forum/att...-tsmuxer-2.jpg

  15. #255 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incercati sa fiti si voi on-topic: aici postati probleme legate de probleme Hardware, ca de-aia este arie Hardware... Mo-, incearca ghidurile de aici: tsMuxeR 1.10.6 - VideoHelp.com Downloads si intotdeauna Google: Matroska parse error: invalid H264 nal unit size - Google Search

  16. #256 SP
    Mo-
    Junior Member Mo-'s Avatar
    Monky imi cer scuze dar eu am facut un topic cu problema mea ... si mi sa raspuns ca dc nu am postat aici ... eu am vaz ca se vb doar de hardware ... iar cu search-u pe google am incercat si eu si nam inteles mare lucru din ce cauza imi da aceasta eroare

  17. #257 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Baieti, unde gasesc un cablu HDMI cam de 4-5m, mai ieftin ? nu am gasit decat de max 2m la 60 ron si mi se pare "putin" cam scump pentru cat de mic este... Vreau sa-mi scot imagine din PC pe TV pentru a viziona filme.

  18. #258 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: pe ebay gasesti sute, la preturi foarte ok. Eu de-acolo ma aprovizionez. Stiu ca am gasit si mai mari de 10m. Acum depinde daca vrei sa fie si 1.4...

    P.S. Daca vrei repede, cred ca mai am eu unul de 5m, sigilat... Let me know, sa-l caut...

  19. #259 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    ia vezi daca il mai ai si zi-mi cat vrei pe el, ca ar fi perfect de 5m

  20. #260 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    ia vezi daca il mai ai si zi-mi cat vrei pe el, ca ar fi perfect de 5m
    Mai am vreo 3 de 2m v1.3 si unul de 5m v1.4. Toate sunt gold plated, Pluscom. Ai PM.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 49 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 644 Last Post: 31-08-2023, 13:32
  2. Xbox Series X|S - Probleme si Solutii By Teo in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 22 Last Post: 22-03-2023, 20:35
  3. DualShock 4 - DS4 - Probleme si solutii By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 74 Last Post: 08-03-2023, 22:53
  4. Solutii montare ps4 in masina By Dan123456 in forum Auto & Moto
    Replies: 1 Last Post: 16-06-2020, 00:53
  5. Hauppauge HD PVR (Probleme si solutii) By eXist in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 28-03-2011, 15:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts