Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Ajutor procesor&placa video

  1. #1 SP
    Member Sosetila's Avatar

    Ajutor procesor&placa video

    Dupa mult timp de Minecraft la cele mai mici setari si cam atat, m-am gandit sa imi cumpar componente pentru PC.
    Am cautat si am studiat toate ofertele, iar dupa 20 de ani de calcule imposibile si sudoare, am constatat ca nu stiu nimic(asta inseamnand 2 zile si...2-3 siteuri).
    As avea nevoie de un procesor in jur de 3GHz(dual core, se poate si mai putin, socket 775) si de o placa video de 512/1024 MB(nu sunt sigur daca DD2 sau DD3, o sa aflu raspunsul in foarte scurt timp)
    Nu am bani momentan deci m-as indrepta spre rate.
    As vrea sa cheltui in jur de 500 lei ----stiu ce ati gandit, "lolo vrea sa dea doar atat", dar vreau sa zic clar ca nu vreau sa ma joc Skyrim la cea mai mare grafica posibila, nu vreau sa tin Battlefield 3 si MW3 in acelasi timp deschise, vreau sa ma pot juca jocuri mai recente decat 2002 .
    Va rog sa imi dati sugestii, o sa dau edit cu ce as fi vrut eu sa iau(as alege PCGarage deoarece e foarte aproape de mine si primeste plata in rate)

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La banii astia iti poti lua un laptop second, si e si portabil pe deasupra. Cu specificatii mai micute decat doresti tu, dar care ruleaza tot ce a aparut pana prin 2008.

  3. #3 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    500 ron procesor si placa video care sa ruleze Skyrim doar second-hand gasesti.
    Cauta ceva E8400+9800gt

  4. #4 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Mai bine iti mai strangi niste bani pentru 1 procesor 1 placa de baza si 1 placa video decenta,ca asa upgrade nu se merita.

    Dar daca nu se poate mergi pe 1 Core 2 Duo E7500 sau E8400 +un Gts 250 si o sa iti mearga skirym dar totusi o sa iti depasesti bugetul...

  5. #5 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Nu vreau laptop, eu cred ca se merita update pentru ca momentan am 1.8GHz si 256mb(2.0 pixel shader)
    Cum am zis mai sus, nu vreau sa joc chiar orice joc, m-am decis sa iau Asus Radeon HD5570 Silent 1GB DDR2 128-bit HDMI Placa video - PC Garage si Procesor Intel Pentium Dual Core E6600, 3060MHz, FSB1066, 2MB, socket 775 INBX80571E6600-S-LGUG - eMAG.ro , stiu ca nu sunt prea bune dar poate reusesc sa joc cate ceva la low
    Also, nu sunt sigur in legatura cu placa video, daca aveti o alternativa anuntati-ma.

  6. #6 SP
    Member Privatul's Avatar
    Ce sursa ai?

    Daca vrei noi iei asa ceva:
    Intel Pentium Dual-Core E5700 3.00GHz box Procesor - PC Garage
    Sapphire Radeon HD5670 512MB DDR5 128-bit VGA Placa video - PC Garage

    placa video e mult mai buna decat ce ai pus tu. La dual core e irelevanta frecventa la acele frecvente.
    Cu voucherul meu ai 1% reducere:
    NL55T6K4


    Daca iei sh iei un E7300-7500 si un 4850-4870 de la ati. Cam tot acolo iesi pret/performanta

  7. #7 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Thanks pt sugestie la procesor privatul, dar placa video e DDR5 acolo.
    Daca ai putea sa imi gasesti una mai buna pana in 3 milioane cu DDR2 super ar fi.

  8. #8 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Stiu ca avea un amic de vanzare un proc si o placa video. Isi facuse upgrade la pc si cauta sa le dea.
    Procesorul era parca un intel e8400, iar placa un gf 8800 gt(512mb daca nu ma insel). O sa il rog sa te contacteze daca nu le-a dat inca. Ca pret se incadrau in bugetul tau.

  9. #9 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Am luat E5700 si 5570, by the by, Skyrim merge pe high ca uns

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ajutor placa video By nomad171832 in forum Hardware
    Replies: 19 Last Post: 26-08-2010, 12:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts