Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 11 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 216

Thread: Recomandari si sfaturi pentru componente si calculatoare

  1. #81 SP
    Member Snake's Avatar
    Guys am si eu nevoie de o recomandare pentru un SSD bun de 200-250GB, ceva cu un raport bun pret/performanta/fiabilitate. Si imi trebuie si o placa de retea serioasa - se pare ca mi s-a busit cea de pe placa de baza (un asrock cred ca e).
    Thanks!

  2. #82 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Snake, la SSD-uri eu ti-as recomanda un Intel (garantie 5 ani si sunt super fiabile). Exemplu de 240GB: Solid-State Drive (SSD) Intel 530 Series, 2.5" 240GB, SATA3, SSDSC2BW240A401. Decent este si SSD-ul celor de la Samsung (dar garantie doar 3 ani).

    Iar ca placi de retea, nu e nimic mai bun decat Intel. Daca ai slot PCI liber, iti trebuie asa ceva: Placa de retea Intel PRO/1000 T, low profile, PWLA8391GTL iar daca ai PCIE, asa: Placa de retea INTEL PRO/1000 CT 10/100/1000Base-T, Bulk, Ethernet. Sa nu te sperii ca vin bulk... iei driverele de la Intel direct (oricum le recunoaste orice Windows by default).

  3. #83 SP
    Banned nurv's Avatar
    Eu iti recomand Samsung 840 EVO 250GB costa 600 RON, e foarte rapid si fiabil.

    Placa de retea:

    Placa de retea INTEL PRO/1000 CT 10/100/1000Base-T, Bulk, Ethernet - eMAG.ro

    sau

    Placa de retea D-Link Gigabit PCI Bus 2.1 2.2, 32 Bit, 1000BaseT - eMAG.ro

    in functie de buget.

  4. #84 SP
    Member Clau23's Avatar

  5. #85 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Niciuna din placile de mai sus nu mai sunt in oferta la vanzare... nu vrei ceva mai actual?

  6. #86 SP
    Banned nurv's Avatar

  7. #87 SP
    Member Clau23's Avatar
    Le cumpar secondhand. Le am gasit la 350 ron bucata ...nu prea am buget de ceva mai actual. Este ok pretul? care ar fi mai buna? Merci

  8. #88 SP
    Banned nurv's Avatar
    Ti-am raspuns mai sus, GTX 560Ti.

  9. #89 SP
    Member Clau23's Avatar
    Merci nurv ! Este ok pretul?

  10. #90 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La 350 RON, daca e totul OK (eventual mai ai si garantie), go for it! E un pret bun.

  11. #91 SP
    Member legokid220's Avatar
    as avea si eu nevoie de o recomandare pt monitor .. as vrea ceva cu boxe, HDMI si sa fie Full HD sa nu sara de 600 lei.

  12. #92 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  13. #93 SP
    Member legokid220's Avatar
    ar fi perfect Multumesc !
    Sa vedem ce ne mai dau baietii ...

  14. #94 SP
    Admin MonkY's Avatar
    legokid220: trebuie sa specifici pentru ce vrei sa fie monitorul respectiv. Presupun ca nu vrei cine stie ce odata ce conditia este "sa fie si cu boxe"... De exp. pt. mine orice monitor care nu e IPS e irelevant (am nevoie de acuratete la culori si fara shifting indiferent de unghi), chiar daca vorbim de timp de raspuns un pic mai mare. Iar boxele integrate de obicei sunt de 2 lei (si extrem de slabe). Deci vrei pt. grafica? Vrei pt. filme? Vrei pt. gaming? Vrei neaparat sa aiba boxe?

    ---------- Post added 09-08-2014 at 13:12 ----------

    Anyway, uite unul cu un design interesant: Monitor LED Asus 23", Wide, Full HD, DVI, Boxe, Negru, VX238T - sare un picut de buget la 649 RON. IPS la banii astia nu gasesti decat AOC: Monitor LED AOC 23" IPS, Wide, Full HD, HDMI, DVI, Boxe, Negru, i2360h - 579 RON.

    Si cel recomandat de tudy, dar cu 10 RON mai cheap: Monitor LED BenQ 24", Wide, Full HD, DVI, HDMI, 2ms, Boxe, GL2460HM - 639 RON. Toate 3 au boxe. Primul e ceva "intre", al doilea e IPS (deci pt. grafica), al treilea e mai mult pt. gaming.

  15. #95 SP
    Member legokid220's Avatar
    La bugetul pe care il am am zis ca nu mai este cazul sa fac si pretantii ...
    Vreau sa-l iau pt gaming, mai exact pt PS4
    Tv'u pe care il am s-a cam invechit si este doar HD ... am dat o raita si pe la tv'uri, dar sub 1300 lei nu gasesti nimic satisfacator .

    ---------- Post added 09-08-2014 at 20:44 ----------

    Inca ceva... nu prea cunosc termenii astea "tehnologici" IPS,AOC, etc....

  16. #96 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    IPS e tipul panoului folosit. Fata de panourile VA sau TN are culori mai bune și un unghi de vizibilitate mai mare.
    AOC e o firmă care produce monitoare mai ieftine însă nu include unele feature-uri incluse de alte companii care produc monitoare mai scumpe. Știi cum e: "you get what you pay for"

  17. #97 SP
    Member legokid220's Avatar
    Ok. Ms mult la toti !
    Cred ca am sa aleg acel BENQ .. sper ca fac alegerea potrivita.

  18. #98 SP
    Junior Member Legolas40's Avatar
    Poate sa ma ajute cineva cu o configuratie pc pentru gaming ? Bugetul este de 2600-2700 ron.

  19. #99 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by Legolas40 View Post
    Poate sa ma ajute cineva cu o configuratie pc pentru gaming ? Bugetul este de 2600-2700 ron.
    Acest wishlist este aproape perfect in acest buget, eventual mai plusezi la un i5(si scoti coolerul) pana la 2700 ron
    PS: Scoti si adaptorul ala TP Link
    "rrr" - wishlist de Doru Constantin

  20. #100 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Salutare! Intrucat nu sunt un mare cunoascator as vrea sa va intreb daca am facut o prostie cumparand un gtx 780 din magazin. Am tot auzit ca apare seria noua si ca asta o sa fie obsolete..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 11 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 09-12-2015, 23:52
  2. Suruburi pentru componente PS3! By starfire in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 07-08-2015, 16:25
  3. Recomandare PC pentru Gaming pe componente By Daghiu98 in forum Hardware
    Replies: 23 Last Post: 07-02-2015, 01:37
  4. Replies: 79 Last Post: 01-05-2014, 09:46
  5. Recomandari si sfaturi HTPC By Florin85 in forum Hardware
    Replies: 17 Last Post: 26-04-2014, 23:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts