Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 33 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 645

Thread: Discutii routere - probleme, solutii si recomandari!

  1. #401 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Imi puteti recomanda care din cele 2 routere ar fii mai potrivite pentru parte de wireless, care vreau sa le folosesc la PS3,PS4 si Xbox One? Distanta de la router la consola nu va fii de vreo 4-5m in aceasi camera in care mai e si calculatorul care va fii conectat prin cablu, dar nu prea vreau sa mai trag vreo 2-3 cabluri, insa totusi la distanta asta mica ar trebuie sa mearga fara probleme online, nu?

    Router Wireless Asus RT-AC55U, AC1200, 300 + 867 Mbps, 4 x RJ45 10/100/1000 Mbps, USB 3.0, Black - eMAG.ro

    Router Wireless D-Link DIR-850L AC 867Mbps + N 300Mbps, Dual Band, 4 porturi - eMAG.ro

    Sau poate Router wireless LINKSYS EA4500, Dual-Band N900 450 + 450Mbps, IEEE 802.11 WAN, LAN, USB 2.0, negru ?

    Ceva care totusi sa fie maxim in jurul de 300 ron.

  2. #402 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chazy90: eu as merge pe primul (AC55U).

  3. #403 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Mersi de sfat, l-am comandat. Sper ca mai ales pe PS4/Xbox One sa isi faca treaba bine online cu netul de 1Gb de la RDS.

  4. #404 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    salut, exista vreo setare pe router ca sa am mai mult semnal pe wifi pentru un singur aparat?
    intreb pt ca mi-am schimbat telefonul, si este slab rau de tot semnalul.
    am avut nexus 4 am one+1.
    routerul este un tp-link, pe unde anume sa ma uit?
    multumesc anticipat.

  5. #405 SP
    Member musat's Avatar
    Eu am luat de curand Router Wireless Asus RT-AC55U (net de 1Gb - RDS) si PS4 functioneaza fara probleme cu el (wireless)

  6. #406 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bitza, pentru faptul ca e tp-link... e la noroc

    Pe scurt insa... nu poti seta semnal "mai mult" pentru un device, dar in functie de model si de ce stie sa faca, poti creste puterea pe antene (atentie la temperatura si radiatii), poti schimba antenele (daca modelul tau are putere mai mare decat antena - sa zicem ca routerul poate 8dBi dar are antene de 2dBi), poti incerca o repozitionare (de multe ori pozitia corecta a routerului e cea mai importanta), sau poti sa te joci cu QoS-ul (prin care sa setezi ce device are prioritate, ce bandwith are voie fiecare, and so on).

    Incepi te rog cu repozitionarea routerului si neaparat la un firmware stabil (de obicei ultimul e recomandat). Bafta!

  7. #407 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Multumesc MonkY, este un TL-WR841N.
    am sa caut acea QoS, daca nu ... asta e.
    am ultimul firmware, am sa incerc cu repozitionarea, desii sta in acelasi loc de mult timp si nu am avut niciodata probleme cu nici un device.
    doar la asta se intampla.
    thx again.
    seara buna.

  8. #408 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Salut. Vreau sa fac un upgrade de la al meu N-18U tot la un ASUS ceva mai capabil. Astea fiind spuse, cam ce router din gama lor, Dual Band, USB, etc. ar merita luat ? Am vazut ca-s mai multe modele, insa nu stiu ce sa aleg.

    Multumesc.

  9. #409 SP
    Member musat's Avatar
    Eu am Asus RT-AC55U. De cand l-am cumparat, PS4 a functionat pe wireless fara intrerupere (jocuri online).

  10. #410 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Salut. Vreau sa fac un upgrade de la al meu N-18U tot la un ASUS ceva mai capabil. Astea fiind spuse, cam ce router din gama lor, Dual Band, USB, etc. ar merita luat ? Am vazut ca-s mai multe modele, insa nu stiu ce sa aleg.

    Multumesc.
    Ce nu știe n-18u sa facă de vrei sa îl schimbi? Întreb pentru ca și eu îl am și mi se pare excelent.

  11. #411 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    As vrea sa trec la Dual-Band. Pe banda de 2.4 nu prea am conexiuni stabile mereu...poate si din cauza ca interferez cu vecinii care ocupa si toate canalele. In rest nu pot sa ma plang de el. Vad filme de pe HDD, fac stream, conexiuni multiple, etc.

  12. #412 SP
    Member b615dub's Avatar
    Ce parere aveti? Router wireless ASUS RT-N12+, 300Mbps, WAN, LAN, AP / Range Extender, negru | ALTEX Ma intereseaza mai mult stabilitatea sa nu ma deconecteze din jocuri. Am net de 100mb/s de la RDS

  13. #413 SP
    Junior Member bgmc's Avatar
    E 300Mbps, tu ai 100 (ca mine) si ti-l recomand pe asta: Router wireless TP-LINK TL-WR740N, 150Mbps, WAN, LAN, alb | ALTEX
    Il folosesc si pe fir am 95d/95up si 4 ms, n-am nicio problema cu lagu si merge perfect.

  14. #414 SP
    Member b615dub's Avatar
    Faza e ca am modelul de mai sus, dar este in dormitor si nu bate pana in sufragerie. Si sunt momente cand prind semnal, foarte prost, dar dupa cateva minute pica.

  15. #415 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Salut. Vreau sa fac un upgrade de la al meu N-18U tot la un ASUS ceva mai capabil. Astea fiind spuse, cam ce router din gama lor, Dual Band, USB, etc. ar merita luat ? Am vazut ca-s mai multe modele, insa nu stiu ce sa aleg.

    Multumesc.
    Peste ce ai tu, ar trebui sa urci la un AC68U (care acum e la acelasi pret cu AC66U): Router Wireless Asus DSL-AC68U, AC1900, 600 + 1300 Mbps, 4 x RJ45 10/100/1000 Mbps, USB 3.0, Black...

    Update: oops, acesta e in versiunea pentru DSL/ADSL...

  16. #416 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    De asta chiar voiam sa intreb...asta il iau atunci. Multumesc.

    Wait, vad ca-s doua. Cel dat de tine si asta.

    Care e diferenta ?

  17. #417 SP
    Member Inuhanyou's Avatar

  18. #418 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    L-am avut si nu il recomand!

  19. #419 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    De asta chiar voiam sa intreb...asta il iau atunci. Multumesc.

    Wait, vad ca-s doua. Cel dat de tine si asta.

    Care e diferenta ?
    Unul e pentru DSL, si celalalt pentru clasicul cablu UTP/FTP... Din pacate nu mai e la promotie... dar stai linistit ca e Black Friday toata luna

    ---------- Post added 06-11-2015 at 17:16 ----------

    La 199 RON in momentul acesta nu cred ca vei gasi ceva mai bun (cu AC si gigabit).

  20. #420 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ca tot l-am laudat pe domnul router, acum nu mai vrea de nicio culoare sa monteze HDD sa vad si eu un film ca omul pe telefon. Pana sa-i fac update la firmware a mers fara probleme. Acum cand intru in aplicatia pe telefon de pe care ma conectam la router sa vad filme, nu vad routerul. Am dat reset, scos HDD, bagat HDD. In log imi zice "USB failed to mount in the first try".

    Idei ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 33 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Probleme si solutii PC By AndRewqp in forum Hardware
    Replies: 976 Last Post: 09-10-2023, 12:18
  2. Xbox Series X|S - Probleme si Solutii By Teo in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 22 Last Post: 22-03-2023, 20:35
  3. DualShock 4 - DS4 - Probleme si solutii By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 74 Last Post: 08-03-2023, 22:53
  4. Replies: 146 Last Post: 29-07-2021, 21:43
  5. Hauppauge HD PVR (Probleme si solutii) By eXist in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 28-03-2011, 15:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts