Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 23 of 23

Thread: Ajutor configurare/cumparare PC

  1. #21 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Cum iti doresti tu. Eu prefer monitor, deoarece densitatea de pixeli e mai mare pe un display de 24" decat pe un TV cu diagonala de 80-100 cm. Mai ales cand joc online, simt ca am un control mai bun in fata monitorului. TV-ul e la fel de OK pentru cine prefera, si eu imi conectez PC-ul la TV uneori, cand sunt obosit si prefer sa stau intins in pat, jucandu-ma cu un controller in loc de KB/M.

    TV-ul il ai, asa ca recomand sa incerci asa, sa vezi cum ti se pare, iar daca iti vei dori monitor, ti-l poti lua mai incolo.

  2. #22 SP
    Junior Member mihdum's Avatar
    Bun sfat. Monitor luam de 21", nu cred ca aveam buget pentru ceva mai mare. Asa TV-ul are 108 cm, am deja raftul pentru consola,. hard extern etc., pot adauga si desktop-ul langa.

  3. #23 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Excelent. Opinii pentru o experienta imbunatatita :
    1. SSD - neaparat la un moment dat, chiar si de 120GB, pentru Windows si programele pe care le utilizezi cel mai des, iar daca iti mai ramane spatiu, uneori chiar si ca sa instalezi un joc cu loading screen-uri absurde (vezi Fallout 4). Diferenta de performanta generala a PC-ului e uriasa intre un SSD si un HDD. (nu si in jocuri)
    2. Controller - din moment ce ai deja PS4, e ca si rezolvat. Personal, folosesc unul de Xbox One si sunt foarte multumit de el din toate punctele de vedere. Atat acesta, cat si Dualshock 4 sunt niste controllere fantastice si le recomand inaintea oricarui alt "PC controller" existent pe piata. Vei vedea ca vor fi cazuri unde va fi nevoie, eu alternez mereu in GTA V intre controller (condus si mai ales pilotat) si KB/M (orice altceva). Jocurile cu masini, o mare parte din RPG-uri si porturile oribile pe PC (primul Dark Souls, de exemplu) se joaca mult mai bine cu un controller.
    3. Casti cu microfon - cel mai probabil vei avea nevoie online. Eu unul nu am nicio recomandare, caut in continuare ceva intr-un buget modic (un 100-150 de lei). Folosesc niste mizerii chinezesti facute pe vapor cumparate din Auchan cu 30 de lei, insa ma joc suficient de rar online incat sa nu ma deranjeze calitatea lor execrabila. Daca gasesti ceva decent, anunta-ma si pe mine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Configurare optima router tenda w308r By kkkotto07 in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 21-01-2013, 22:56
  2. Configurare router wireless By boga in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 09-07-2011, 10:44
  3. Sfat Cumparare By Bobby in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 19 Last Post: 20-10-2008, 21:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts