Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Instalare router

  1. #1 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Instalare router

    Salut,
    Am acest router ASUS RT-N53 Black Diamond Dual-Band Wireless-N600 SOHO Router, DD-WRT Open Source support, 5 Guest SSID, Parental Access Time Control to Each User, IEEE 802.11a/b/g/n - eMAG.ro, pe care nu pot de nicio culoare sa il fac sa functioneze cu internetul de la RCS RDS.

    In primul rand trebuie sa va spun ca inainte de toate au fost cei de la rds sa imi pune petarda lor de router (ZTE), dupa care am achizionat acest router si am incercat sa il instalez si sa ii fac configuratiile PPoE. Toate incercarile mele s-au dovedit a fi in zadar, asa ca daca se pricepe cineva mai bine decat mine si ar fi amabil sa imi spuna cum sa fac , sau de ce nu sa vina pana la mine sa il monteze chiar el (bucuresti / contra cost bineinteles ) as fi foarte recunoscator.

    Chiar nu e rentabil sa am internet de 1 GB si sa il limitez cu acest router ZTE.

  2. #2 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Eu am pus un RT-N18U imediat in felul urmator: intri in browser, intri pe http://192.168.1.1/ (cred ca asta e adresa la toate routerele asus, dar poti sa verifici uitandu-te sub router sau undeva pe el), te loghezi pe pagina aia (user name si parola sunt scrise la fel, cred ca sub router), dupa care iti faci setarile acolo imediat, te indruma el ce sa faci, chiar recunoaste singur conexiune ppoe.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    apbaciu: eu zic nici sa nu te mai chinui! Nu de alta, dar a avea internet de 1GB si a folosi un router de maxim 100... n-are rost. Aproape sigur ZTE-ul lor e Gigabit. Ce ti-ai luat tu e de 10x mai lent decat iti trebuia.... Uita-te dupa un router Gigabit si care sa fie dual band (de exp. asta - dar care nu merita acum, nu e la promotie).

  4. #4 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Pff, nici nu m-am mai uitat sa vad ca routerul de fapt nu e Gigabit. Daca l-ai cumparat online, returneaza-l, ai dreptul asta in 30 zile si orienteaza-te catre un router care sa stie 10/100/1000.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cand eram mic mi se spunea "Ochi de vultur"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema instalare PS EYE By paulone in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5 Last Post: 14-09-2010, 22:51
  2. Instalare router By verde in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 29-04-2010, 15:06
  3. Instalare linux ps3. By mihai1 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 13 Last Post: 27-10-2009, 21:05
  4. Problema router router wireless By consol3 in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 14-09-2009, 19:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts