Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Photowalk - plimbari foto

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Photowalk - plimbari foto

    O sa incep prin definirea conceptului de walk: cum sa strabati distanta dintre punctul a si punctul b intr'un grup pe acelasi domeniu cu tine, cautand sa scoti tot ce e mai bun din acel parcurs, la nevoie fiind ajutat cu sfaturi de catre ceilalti participanti.

    Atunci ce implica photowalk? Well, o persoana alege un traseu care sa contina ori peisaje rare ori "fauna" urbana ori o parte a orasului pe unde nu te'ai fi gandit ca ai sa gasesti ceva interesant.

    Cine organizeaza asa ceva? Bucurestiul meu drag! - imagini, fotografii si informatii Bucuresti sunt un exemplu de organizatori foarte buni. La fiecare 2 saptamani apare o noua excursie unde oricine, indiferent de aparatul foto din dotare, poate sa participe. Partea super draguta este ca ajungi uneori in locuri unde ca simplu trecator ti se zicea nu.

    O sa postez aici de fiecare data cand mai aflu de un photowalk, poate sunt oameni interesati

    Excursie foto "Ateneul Roman" 25.07.2009

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Excursie foto "Centrul Vechi" 15.08.2009

    Detalii:
    • Data - sambata 15 august 2009
    • Ora intalnire - 10.15
    • Loc intalnire - Statia de metrou Unirii, afara,
      iesirea dinspre Palatul de Justitie
    Traseu:
    • Ne vom imparti in echipe care vor fotografia in detaliu strazile din centrul vechi al Bucurestiului

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Graft, MonkY, razvanrazy, Grey, tot forumul! Haidem sa facem o plimbare foto candva zilele astea Iesim, socializam, ne plimbam. Weekendul acesta sau weekendul urmator, cand va este convenabil!

    Gasiti cateva trasee interesante pe Orasul.ro, daca nu aveti ceva in minte.

  4. #4 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Eu weekendul ăsta nu cred că pot, dacă stabilim ceva pentru cealaltă săptăm�nă cred că o să apar, �nsă am doar un obiectiv de 50mm, o să vă pozez pe voi �n timp ce pozați! (photoption, see what I did here?)

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    trickz: ai uitat ca noi suntem mai batrani... familisti d-aia chinuiti? Ba cu botezuri, ba cu nunti, ba cu obligatii. Eu cred ca am 3 weekend-uri in avans planuite. Dar imi place ideea. O sa incerc sa eliberez si eu un spatiu. Insa, ca sa-ti faci idee... nici de o intalnire CG nu am reusit sa fac loc, daramite de plimbari prin ploaie cu 7D-ul dupa mine. Pentru ca da... vin ploile!

  6. #6 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    vin ploile!
    Perfect, ies fotografiile mai artistice! Man, �ți /cough/ car eu cărămida aia de aparat, lasă-l �n grija mea

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu plec luni dimineata in moldova cu munca si ma intorc sambata noaptea

    Oricum, din pacate nu am un aparat foto prea bun si nu m-as simti prea bine intre voi, cu DSLR-uri si eu cu o "sapuniera" si un iPhone4

  8. #8 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Graft, MonkY, razvanrazy, Grey, tot forumul! Haidem sa facem o plimbare foto candva zilele astea Iesim, socializam, ne plimbam. Weekendul acesta sau weekendul urmator, cand va este convenabil!

    Gasiti cateva trasee interesante pe Orasul.ro, daca nu aveti ceva in minte.
    Daca e candva in weekend, sau, de ce nu, in cursul saptamanii seara, eu ma bag, ca s-a cam pus praful pe lentile.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu plec luni dimineata in moldova cu munca si ma intorc sambata noaptea

    Oricum, din pacate nu am un aparat foto prea bun si nu m-as simti prea bine intre voi, cu DSLR-uri si eu cu o "sapuniera" si un iPhone4
    Stii cum se zice: aparatul e la fel de bun precum cel care il foloseste. Daca poti sa scoti si cu iPhone4 ceea ce multi nu reusesc cu un DSLR... chiar mai conteaza cu ce ai fotografiat? Rezultatul conteaza, nu cate mii de eur a costat investitia

    P.S. Probabil ca la o plimbare mai relaxata si eu as veni cu sapuniera (G9) si l-as lasa pe Graft sa care lentile and stuff, ca vad ca lui ii place

  10. #10 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Pot veni si spectatori/invatacei/ucenici ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Creatii foto By GreyhounD in forum Foto & Video
    Replies: 29 Last Post: 13-11-2012, 00:14
  2. Recomandare foto By poolonik in forum Foto & Video
    Replies: 0 Last Post: 26-06-2010, 16:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts