Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 237

Thread: Creatii photoshop

  1. #1 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

    Creatii photoshop

    Aici puneti creatiile voastre in Photoshop:
    astea sunt ale mele,le pun de la vechi la noi
    Attached Images Attached Images aguerosigcopy.jpg andersonsig.jpg bojanwallpapercopy.jpg ccopy.jpg cena.jpg cescfabregassigcopy.jpg cr7-1.jpg cr7sig.jpg diegosig.jpg drogbasig.jpg elishasig.jpg fabregasstylesignature.jpg

  2. #2 SP
    Member alalalt's Avatar
    Titlu: "God damned picture"
    Ilustreaza partea angelica si demonica din fiecare dintre noi.

    Side-note: titlul vine de la faptul ca blend-ul dintre albastru si rosu e o c*rva, si ca am stat pe el toata ziua de astazi. Model, texturi, si brushuri www.deviantart.com . Must smoke
    Attached Images Attached Images alalalt-god_damned_picture2.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member huber's Avatar
    ce reala pare good job alalalt

  4. #4 SP
    Member I-Ray's Avatar
    nu inteleg de unde aveti atata rabdare...

  5. #5 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by kiddRasta View Post
    nu inteleg de unde aveti atata rabdare...
    este o PASIUNE

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Scuze de offtopic, dar de ce trebuie sa ai semnatura in atatea culori care sa imi sara in ochi? Nu ai putea sa o faci si tu mai..omeneasca?

  7. #7 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    este o PASIUNE
    indeed

    offtopic: Walkman, te rog mult, vorbeste tu cu MonkY si roaga-l sa-ti editeze primul post, sa stearga imaginile si mai posteaza-le o data ca atasamente.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Changed... thx to Mo

  9. #9 SP
    Member alalalt's Avatar
    Link: http://www.consolegames.ro/forum/att..._multi_ani.jpg
    Titlu: "La multi ani CG"
    Timp de lucru: 2 zile (1 zi jumate pentru gheata si jumatate pentru concept, aranjarea elemntelor si restul)

    Side-Note: Prima mea lucrare cu gheata care chiar a iesit asa cum imi imaginam. De ceva vreme am tot incercat sa fac gheata (cat de cat realista) in photoshop si in sfarsit mi-a iesit. Also, cu ocazia asta mi-am dat seama ca nu pot rula 3dsmax cum trebuie pe harbul meu si ca adaugarea de "fur" in 2 dimensiuni iese prost.

  10. #10 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by alalalt View Post
    Link: http://www.consolegames.ro/forum/att..._multi_ani.jpg
    Titlu: "La multi ani CG"
    Timp de lucru: 2 zile (1 zi jumate pentru gheata si jumatate pentru concept, aranjarea elemntelor si restul)

    Side-Note: Prima mea lucrare cu gheata care chiar a iesit asa cum imi imaginam. De ceva vreme am tot incercat sa fac gheata (cat de cat realista) in photoshop si in sfarsit mi-a iesit. Also, cu ocazia asta mi-am dat seama ca nu pot rula 3dsmax cum trebuie pe harbul meu si ca adaugarea de "fur" in 2 dimensiuni iese prost.

    e foarte bine realizata.felicitari.poate fontul daca l-ai schimba ar fi mai bn.in rest e perfect

  11. #11 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Imi place si mie cum a iesit gheata(e interesanta da cred ca se poate si mai bine). E destul de interesant ca si concept... Ca atentionare.... fi atent la fesuletz acolo, ai intrat peste el cu putin alb din 2 linii
    Decupajele imi plac iarasi, cum le faci? Ai rabdare sa le migalesti la zoom mare sau ai vreo metoda mai interesanta si rapida?
    Stiu ca se poate decupa rapid din levels sau channels dar acolo depinde mult de culoarea backgroundului.

  12. #12 SP
    Member alalalt's Avatar
    Ms mult pentru impresii mate
    Liniile le-am vazut, am decis totusi sa le las datorita transparentei pufului.
    Decupajele le fac cu stiloul, cu zoom mare cand am rabdare si cand trebuie (cazul fesului). In alte cazuri (vezi globul, vascul), il fac din color range sau magic wand, cu setari in functie de decupaj, apoi din acel decupaj fac o masca in care sterg sau adaug pentru a finisa selectia. Nu decupez niciodata din channels.

    Nu am vrut sa merg pe realism, ci mai de graba pe generarea unei stari de bine. (vezi de exemplu liniile albe - nu se muleaza pe G)

    Edit: am uitat sa mentionez, la decupajul fesului.. oricat de bine ai decupa, nu poti pastra acele fire de par (sau puf, ce Dumnezeu este), asa ca am mascat asta cu ajutorul unor brushuri cu par
    Edit2: in legatura cu gheata, trebuie sa recunosc ca asta imi este limita.. singurele schimbari la care ma gandesc ar fi iluminare, retexturare sau texturarea elementelor de sub gehata propriu-zisa. Daca ai idei, spune. Cum am mentionat in primul post, de ceva vreme ma chinui cu gehata, dar niciodata nu mi-a iesit exact cum vroiam.

  13. #13 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nu cred ca as reusi sa redau gheata mai bine de atat, dar stiu ca am vazut mai demult niste tutoriale tari pentru gheata dar nu cred ca mai dau de ele Erau misto rau, dar le-am trecut cu vederea, nu ma gandeam ca poate o sa am nevoie vreodata... acu ma oftic ca nu am pastrat linkul respectiv.
    Hai sa bag si eu ce am mai invatat acu ceva saptamani si chiar mi-a placut cum a iesit "efectul". S-ar putea sa il sti si tu
    Sper ca nu te superi pentru ca iti voi folosi poza de mai sus
    Attached Images Attached Images lma_rama2.jpg

  14. #14 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Superbaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! alalalt . GeOKeR pune si tu o rama omeneasca, exemplu, simplu dar placut .. nu de alta dar sa sara capodopera in fata nu rama

    ahh !!! si lasa fontul asa ca este superb, se integreza in spiritul sarbatorilor perfect !

  15. #15 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai expre vroiam sa iasa si rama in evidenta, ca doar e facuta in photoshop
    Poza ta cu rama e cam mica si strica tot farmecul imaginii
    Oricum e frumoasa asa cum e de la tatal ei, alalalt

  16. #16 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Vin si eu cu doua fundaluri
    Attached Images Attached Images nf.jpg savana.jpg

  17. #17 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Vin si eu cu doua fundaluri
    a doua-i criminala :X

  18. #18 SP
    Member alalalt's Avatar
    Imi plac mult. Da cateva detalii despre ele, gen timp de lucru, sursa de inspiratie, samd

  19. #19 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai, in ordine aleatoare: sursa de inspiratie - imaginatia, natura; timp de lucru: sa tot fie 3-4 ore per bucata. Sunt facute folosind brushuri multe, multe, gradienturi, n-am folosit tehnica de fotomanipulare (colaje), etc

  20. #20 SP
    Member Nightfly's Avatar

    Cateva creatii...

    Adaug si eu cateva creatii in photoshop
    Attached Images Attached Images rakimlegend.jpg bron.jpg ko-bryant1024.jpg ochoc.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Photoshop Help By alalalt in forum Foto & Video
    Replies: 37 Last Post: 11-02-2015, 21:53
  2. Photoshop / Creatii Strungariu Paul (Jumong) By Jumong in forum Foto & Video
    Replies: 17 Last Post: 07-01-2013, 15:07
  3. Creatii foto By GreyhounD in forum Foto & Video
    Replies: 29 Last Post: 13-11-2012, 00:14
  4. Ce poti face cu Photoshop By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 4 Last Post: 08-02-2010, 18:02
  5. Photoshop Help By Bobby in forum Offtopic
    Replies: 3 Last Post: 19-03-2009, 02:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts