Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 37 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 LastLast
Results 701 to 720 of 735

Thread: Desene pe foaie, digitale si lucrari 3D

  1. #701 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Desenul oricum nu se pune pentru ca executia nu e nimic serios. Desenul acela chiar un doodle este si e extras dintr-un cu totul alt context. In fact, e chiar primul meu desen cu tableta de acum cativa ani. Deci ce am incercat eu sa incropesc acolo este de fapt ideea acelei stari in sine, folosindu-ma de acea ilustratie veche. Restul la fel, este doar un simplu sketch pentru a contura ideea acelei stari. Liniile acelea care tie ti se par aiurea, au de fapt cea mai mare semnificatie - cele viu colorate insemnand dulcele/ascutit de inceput din acel gust si "vibratia" de inceput, dar si faptul ca ti-ar veni sa injuri/strambi la gustul amar/acru in acelasi timp[limbajul "colorat"]. Iar liniile ce se duc catre spate sunt acei fiori ce se duc pe sira spinarii si formeaza acel feeling "electric" pe toata coloana vertebrala; cred ca il cunosti si tu[feelingul acela il mai intalnesti si cand asculti o melodie buna sau care rezoneaza cu gusturile fiecaruia]. Daca te uiti atent zigzagurile alea de pe coloana le-am si deschis la culoare, tocmai pentru a accentua si mai mult grafic acea traire intensa care are loc acolo. E destul de greu de redat asa ceva grafic, dar asta mi s-a parut parut mie cea mai buna interpretare pentru acel feeling, bazat pe trairile mele.
    Bineinteles ca daca e vorba de ceva serios, trebuie facut calumea, la rezolutie mare, mai calitativ sau chiar vectorial. Deci pe partea de executie oricum stiu ca e prastie, nu e nimic serios si nici nu am pretins asta.
    LE: Grafic vorbind, cred ca ar fi nevoie si de o lamaie acolo pe undeva pusa ca sa reiasa mai bine de la ce pleaca totul

    Btw legat de acel design.. mno nu prea pare sa redea ideea mea decat partial. N-ai fost harsh, stay cool

  2. #702 SP
    Junior Member predator1's Avatar
    no comment
    Attached Images Attached Images assasin.jpg skyrim1.jpg

  3. #703 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    De cateva zile am inceput sa folosesc Blender. Primele render-uri (facute dupa tutoriale):
    Attached Images Attached Images cup.png cloth_white.png cloth.png

  4. #704 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Cadou de la viitoarea soacră.
    uploadfromtaptalk1381418416654.jpg
    Inspirat după.
    uploadfromtaptalk1381418452534.jpg

    Pictat pe pânză cu vopsea tipografică.
    Am fotografiat tabloul cu o cameră slabă...

  5. #705 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Ce am mai facut in ultimul timp (lingourile si grenada sunt din vara), de cand a inceput scoala nu prea am mai avut timp. Controller-ul de NES l-am inceput azi.
    Attached Images Attached Images goldbars.png acemblem1.png stick_grenade.blend.png fedora.blend.png untitled.png

  6. #706 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    E gata.(fara texturi)
    Attached Images Attached Images nesctrl.png

  7. #707 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Prima scena cu texturi & everything. (nu prea am mai lucrat in ultimul timp)
    Attached Images Attached Images btunnel.jpg

  8. #708 SP
    Member colossus's Avatar
    Plictiseala in sesiune ,cu gandul la console..
    Attached Images Attached Images img_1863.jpg img_1865.jpg img_1866.jpg

  9. #709 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    BA-64 model (mai am de adaugat mici detalii).
    Pareri ?
    Attached Images Attached Images ba-64.png

  10. #710 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La texturare te pricepi ? Ca vad ca la modelare esti foarte bun.

  11. #711 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Nu prea, doar am experimentat cu texturi, n-am aplicat pe nici un model (in afara de camera de mai sus, dar aia e foarte simpla). Trebuie sa gasesc niste tutoriale bune.

  12. #712 SP
    Junior Member predator1's Avatar
    assasin creed
    Attached Images Attached Images 1048728_698885586804160_95064785_o.jpg

  13. #713 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    N-am mai desenat de mai bine de un an, dar am zis sa-i fac prietenei mele un cadou de ziua ei si m-am apucat de un portret (bine, nu am fost prea multumit si l-am inceput si pe al 2lea si acum imi plac ambele) si cam asta am pana acum.

    Nu reusesc sub nicio forma sa-i fac parul. Daca aveti vreun tutorial calumea din care sa invat cum sa fac astfel de par, please do share. Mai am timp doar de o sedinta (joi seara - profit de cand nu este la mine), ca sambata trebuie sa i le dau...

    Ceva pareri ? Stiu ca se vede ca n-am mai facut de ceva timp, nu pot sa spun ca sunt 100% multumit.
    Attached Images Attached Images 10414213_866582636702908_1576904001_o.jpg 10455406_866583983369440_2128530138_n.jpg 10443959_866582666702905_267791587_n.jpg 10479565_866583960036109_1138659626_n.jpg

  14. #714 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu sa desenez de mana, ca te-as ajuta cu placere. Insa ca o opinie personala: nici nu incerca sa o faci 100% "identica". Vorba aceea, pt. asta folosesti o camera sau te duci la un "pictor". Desi nu o cunosc, cred ca i-ar place mai mult sa se vada ca "personaj de poveste". Fa-o si tu elf, zana, printesa or something. Adica ceva ce nu-i poate aduce o simpla copie.

    P.S. Vezi sa nu dai in caricatura... usually gagicilor nu le place treaba asta. In plus partea cu "fantezia" e salvatoare mai ales daca nu te descurci sa-i faci parul. Nu stiu, deseneaza flori in loc de par... might get something nice

  15. #715 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Faza cu flori in loc de par pare interesanta. Cred ca o incerc. I mean si daca nu-i fac tot paru asa, macar sa-i pun 1-2 acolo

  16. #716 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Uite cateva idei:
    Attached Images Attached Images fire.jpg flower_hair.jpg hairmanga.jpg photo.jpg woman-flowers.jpg

  17. #717 SP
    Junior Member Morph's Avatar
    Intrarea pentru un concurs organizat pe deviantart acum cateva luni pentru diablo3. Nu pot spune ca este cel mai reusit dar sunt incepator in acest domeniu si nici timp sa exersez nu prea am din cauza facultatii ..(rezolutia este mai mica decat cea reala deoarce depasea 2 MB ca dimensiune)
    Attached Images Attached Images diablo3forum.jpg

  18. #718 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Postez si eu dupa mult timp o lucrare inceputa dupa un tutorial Digital Tutors dar pe care am terminat-o singur. Am lucrat la ea 10 ore si este extrem de High Poly. Acum lucrez la o compozitie cu cv props si inca 2-3 roboti mai low poly, eventual si texturati. Sper ca va place
    Attached Images Attached Images high-poly-robot-2.jpg high-poly-robot-1.jpg

  19. #719 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Game Ready Weapon - 3Ds Max + Zbrush + dDO - 30 hours
    Attached Images Attached Images render-3.jpg render-4.jpg render-2.jpg render-1.jpg

  20. #720 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pastilutza is back!
    Fain pistolul asta low poly, imi place. L-ai facut dupa tutorial sau a fost proiectul tau?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 37 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 LastLast

Similar Threads

  1. Desene animate By nops66 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 281 Last Post: 15-02-2024, 20:13
  2. Desene animate By kitabatake12 in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 17-04-2014, 18:01
  3. Desene By zinodaur in forum Offtopic
    Replies: 23 Last Post: 11-09-2008, 00:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts