Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 76

Thread: GoPro Hero - Be a hero!

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    GoPro Hero - Be a hero!

    GoPro - Be a Hero!

    Dream it. Do it. And capture it with your GoPro. HERO3+ cameras make it easy to document and share your life’s most interesting experiences.
    Mai stiu cateva persoane de pe forum care au sau au avut un GoPro si am zis ca nu ar strica un topic separat pentru toate modelele. Recent s-a lansat GoPro Hero 3+, care aduce imbunatatiri. Mai multe informatii: http://www.consolegames.ro/forum/f11...za-noul-hero3/

    Attached Images Attached Images 3f77870d-603d-4170-acdb-ec4af15f5e1c-mzl.ltpczcqq.png gopro-hero3-silver-edition-camera-silver-front.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    GoPro Hero - Be a hero!

    Se vede destul de decent, nu l-am testat destul. Camera mi se pare totusi un pic cam shaky, dar poate trebuie doar sa ma obisnuiesc,


  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    GoPro nu e genul de camera pe care sa o testezi la punct fix. Punctul ei forte este filmarea in miscare... la un framerate mare si ultra wide angle. Nu mai conteaza barrel distortion si alte nebunii cand inregistrezi FullHD la 60FPS sau 720p la 120FPS (ca la i5S) cu un asemenea unghi. Pe mine m-a impresionat viteza de focalizare (desi e o "jucarie" are totusi optica din 6 elemente) si modul in care face stabilizarea (se vede ca e clar optimizata pt. fast stuff)... Fa si tu un test in miscare (rapida)... doar asa te poti lauda cu un GoPro (dar vezi sa nu o arunci pe geam)...

    P.S. De ce nu ai luat GoPro3+ ?

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu mai am ventuza ca sa pun prin masina sau etc. O sa comand zilele astea alta. Mi-am gasit accesorii mai ieftine, dar dureaza livrarea. Ma rog, oricum nu prea am timp in perioada asta.

    Nu am luat GoPro3+ pentru ca nu aparuse cand am facut eu comanda in Canada, si oricum am luat la reducere tot pachetul. Doar ca pana a ajuns la mine camera, s-a lansat urmatorul. Diferentele am vazut ca nu sunt atat de mari, bateria mai buna totusi nu cred ca era rea. Oricum, nu am de gand sa o schimb pentru cativa ani. Pentru cerintele mele ar trebui sa isi faca treaba foarte bine.

    Uite o inregistrare in masina fara niciun mount, a vibrat cam mult, a si picat de vreo doua ori. Nu am modificat nimic, doar din aplicatia GoPro i-am dat un auto pentru coloritul imaginii. Pe la minutul 3:50 am mers mai repede, si nu ma impresioneaza focus-ul:



    LE: e filmat in 1080p, 60fps, wide

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am mai facut unul de dimineata si am testat burst mode. Nu mi se pare deloc diferit fata de chestiile pe care le-am vazut deja in telefoane. Calitatea pozelor e slabuta desi senzorul e de 12MP. Dar e facut pentru video, si cu putin adjustment la stabilitatea imaginii, e chiar ok. Aplicatia GoPro e totusi destul de limitata deci nu o voi mai folosi. Raman la iMovie.

    Attached Images Attached Images g0010005.jpg g0010006.jpg g0010007.jpg g0010008.jpg g0010009.jpg g0010010.jpg g0010011.jpg g0010012.jpg g0010013.jpg g0010014.jpg g0010015.jpg g0010016.jpg g0010017.jpg g0010018.jpg g0010019.jpg g0010020.jpg g0010021.jpg g0010022.jpg g0010023.jpg g0010024.jpg

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci presupun ca stii care va fi urmatorul lucru de cumparat, da? Ham pentru catel (sau adaptor) pt. GoPro... i must see how the world looks through his eyes!

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Stiu...

    Problema e ca el e foarte mic. Si nu prea se gasesc decat pentru caini mari. Facusem ieri o improvizatie dar nu a iesit nimic, i se vede ceafa si atat. Trebuie sa ii prind camera pe spate, nu la gat cum am facut eu, dar e el prea mic si astfel nu se vede bine.

    Ma rog, e unul dintre motivele pentru care am vrut GoPro, sa pun camera pe asta micu'.

    Uite ce a iesit ieri:


  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In caz ca e cineva interesat:

    Test baterie:

    1440p 50fps -> 56 minute
    1080p 60fps -> 62 minute
    1080p 30fps - > 91 minute
    720p 120fps -> 55 minute

    Sunt dezamagit de baterie, foarte dezamagit.

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un must have!



    Din pacate pretul de 80$ mi se pare prea mare, dar in curand va trebui si eu sa apelez la ceva de genul, pentru ca s-au strans destule accesorii si mai am inca destule pe drum.
    Attached Images Attached Images img_20131119_162138.jpg

  10. #10 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Eu am un hard case de la sp gadgets. Isi face treaba de minune si n.am dat mai mult de 150-200 lei. Try it

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din pacate in cele de genul ala nu imi incap toate acesoriile. Mai trebuie sa imi soseasca niste accesorii mai mari gen strap chest si head mount, iar alea ocupa ceva mai mult. Nu am gasit inca nimic pe placul meu, decat niste geante propriu zise, dar vreau ceva in genul acelui RollPro pentru ca il pot arunca in bagaj si am totul la locul lui si aranjat.

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci presupun ca stii care va fi urmatorul lucru de cumparat, da? Ham pentru catel (sau adaptor) pt. GoPro... i must see how the world looks through his eyes!
    Cu un caine imprumutat si cu chest mount-ul meu (vezi poza), facut cat mai mic si scurt incat sa stea cat mai fix pe Renny (cainele). Se vede cum camera mai aluneca cand pe o parte cand pe alta, dar a iesit binisor. Sa vad cum montez camera pe piticania mea de catel.

    Attached Images Attached Images 7_65.jpg

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Foarte tare:



    Unul dintre comentarii

    Wow awesome. Sorry not doin' that with my GoPro

  14. #14 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    In caz ca e cineva interesat:

    Test baterie:

    1440p 50fps -> 56 minute
    1080p 60fps -> 62 minute
    1080p 30fps - > 91 minute
    720p 120fps -> 55 minute

    Sunt dezamagit de baterie, foarte dezamagit.
    Iti recomand un acumulator extern, este extraordinar, si pentru ipod,mobil, cam pentru tot ce se incarca. Eu am unul micut pe care-l tin mereu la mine, l-am luat cu 30ron de pe okazii si si-a facut treaba pana acum de 10x. Am ramas ratacit si prin padure si m-a ajutat enorm. Poti gasi acumulator si de 5000miliamperi insa e ceva mai maricel. Eu am de 2400, sunt foarte multumit. Iti vine in pachet o gramada de mufe pentru incarcare, banuiesc ca de microusb ai nevoie.

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Intre timp am mai luat doua baterii, deci nu mai am probleme de genul. Am oricum si un acumulator de 10,000 mAh, sunt acoperit.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar

  17. #17 SP

  18. #18 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu am un powerbank 2600. Voiam initial sa-mi iau ceva de capacitate mai mare insa nu mi se rentabil la dimensiuni. Pentru expeditiile mai lungi vreau sa-mi iau ceva de 10.000 sau cu incarcare mecanica dar daca ai un smartphone si esti genul care pleci dimineata de acasa si ajungi seara, esti mereu pe drumuri si folosesti telefonul intens, unul de 2600 e perfect. Nici nu imi place sa ma car dupa mine cu un ''hdd portabil'', acesta pe care il am cantareste mai putin chiar decat Zippo-ul, are 72grame.


  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos de ceva mic si rentabil, o sa-i vina femeii zilele astea jucaria asta: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GAVCNZI/ . La 300mAh, pare a fi doar un pic mai mare decat un ruj... are si lanterna, arata si bine si culmea la cat de pitic e, scoate si 2.1Ah! Mai mult, are 68 grame. Si a fost si super cheap (12£ + shipping). Daca vreti ii fac un mic review cand ajunge prin zona.

  20. #20 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Unde s-a cocotat nebunul
    Attached Images Attached Images image.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. GoPro a lansat Hero 3 By iUser in forum Tech News
    Replies: 12 Last Post: 12-05-2013, 10:55
  2. Guitar Hero 5, Band Hero si DJ Hero By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 07-05-2009, 23:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts