Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 76

Thread: GoPro Hero - Be a hero!

  1. #21 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am vazut atat de multe clipuri de genul asta cand e scapat aiurea de la sute de metri si nu pateste nimic. Mai era unul care l-a gasit in apa dupa 3 luni si inca functiona si nu s-au pierdut datele. Chiar sunt curios ce vor face la urmatoarele modele.


  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cateva gif-uri animate marca GoPro
    Attached Images Attached Images gopro_gif_1.gif gopro_gif_2.gif gopro_gif_3.gif gopro_gif_4.gif gopro_gif_5.gif gopro_gif_6.gif gopro_gif_7.gif gopro_gif_8.gif

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca mai face si Microsoft cate ceva bun, din cand in cand. De data aceasta, un sistem interesant pentru GoPro, denumit Hyperlapse. Mai multe detalii aici: First-person Hyperlapse Videos.


  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Uite tudy, in sfarsit au lansat produs oficial pentru ce vroiam noi: http://shop.gopro.com/EMEA/mounts/fe...ADOGM-001.html. Pretul e un pic maricel, dar... nah.

    GoPro Fetch:
    • Mount your GoPro to your dog to capture the world from his point of view. This harness features two mounting locations for a variety of perspectives: the chest, for bone-chewing, digging and front-paw action, and the back, for over-the-head shots of running, jumping, fetch and more. Made of washable, water-friendly material, your dog can swim, play and get dirty without a worry. Soft, padded construction keeps your pet comfortable. Fully adjustable to fit small, medium and large breed dogs from 15 to 120 lbs (7 to 54 kg). Chest mount is removable for smaller dogs.
    • Capture the world from your dog’s point of view
    • Two mounting locations (back and chest) enable a variety of perspectives
    • Fully adjustable to fit dogs from 15 to 120 lbs (7 to 54 kg)
    • Chest mount is removable to accommodate smaller dogs
    • Padded at all adjustment points to ensure your pet’s comfort
    • Washable, water-friendly material holds up to swimming, splashing, mud and more
    • Quick release bases make attaching and removing the camera easy
    • Includes a camera tether to further secure your GoPro



  5. #25 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Best GoPro video EVER

  6. #26 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daaa! Am dat comanda la mount-ul de catel. Nici nu mai conteaza pretul cand e unul dintre motivele principale pentru care am luat camera. Sper sa fie ok si pentru potaia mea.

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa ne pui filmulete cu el. Am vazut multe systeme de mount, dar niciunul asa interesant. Asta de exp. mi s-a parut genial, desi parca e un pic cam prea in spatele cainelui:



    Si asta e bestiala:



    ---------- Post added 09-09-2014 at 12:23 ----------

    Trebuie neaparat ca dupa ce iei GoPro Fetch-ul, sa-i cumperi si asa ceva si sa filmezi... cred ca e o nebunie


  8. #28 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce ma enerveaza modelele noi:

    GoPro's Hero4 cameras offer 30 fps 4K shooting or touchscreen controls

    Black are 4k la 30fps, dar nu are touchscreen. Silver are touchscreen, dar are doar 15fps la 4k. Why? Nu avem nici 240fps cum ma asteptam si imi doream. Da, 120fps in 1080p e super, dar pana si iPhone 6, un telefon, nu camera dedicata, are 240fps. Why?

    Chiar imi doream upgrade de la 3 Black la un 4 Black, momentan insa nu sunt prea convins. Poate vor adauga printr-un firmware update 240fps si atunci I'm sold. Pana atunci insa mai astept info.
    Attached Images Attached Images goproh42.jpg

  9. #29 SP
    Senior Member Srachi's Avatar





  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow...absolut incredibil...

  11. #31 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Incredibil, GoPro NASA Spacewalk!

    https://archive.org/details/EVAGoPro

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai ca se baga si ei pe VR

    GoPro just bought a virtual reality company | The Verge

    Btw, filmuletul este la 360grade.

  13. #33 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sunt diferente mari intre cele doua modele? GoPro HERO Action Camera CHDHA-301 B&H Photo Video si SJCAM SJ4000 Action Camera (Black) SJ4000B B&H Photo Video pentru ca diferenta de pret este de cam 200 de ron. ce am vazut pe net, ca si calitatea imaginii sunt ok. ce parere aveti?

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai mai AndRewqp, tu intrebi daca o clona e mai buna decat originalul? Normal ca nu... Problema insa este ca e o clona dupa Hero 2 sau chiar 3, iar acolo in comparatie este primul Hero... care e totusi cam depasit. Acum, depinde ce vrei sa faci cu ea... daca vrei sa inlocuiesti filmarile de pe smartphone, s-ar putea sa ai o surpriza (sa filmeze mai bine camera de pe smartphone - depinde ce ai deja). GoPro-ul e pentru action, sports, funny stuff, super wide angle, rezista la cazaturi & co... dar cam atat. Mie pana si Hero 3+ mi se pare slab in low light (si cand spun low ma refer la lumina normala dintr-o camera, data de becuri clasice). Outdoors si in lumina naturala e altceva... Hero 4 n-am testat, dar presupun ca ar fi irelevant intrucat e departe de bugetul celor 2 listate de tine.

  15. #35 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    stiu ca e clona, dar eu vreau o comparatie cu Go Pro simplu, camera va fi folosita pe un miniavion in timpul zilei si atat de genul: https://www.youtube.com/watch?v=prlN...ature=youtu.be aici e cu acel go pro simplu, intrebarea e merita sa dai 200-300 in plus pentru go pro avand in vedere ca ala cam copiaza de tot ce e nevoie, iar calitatea nu este chiar atat de slaba pentru sj . Pe scurt: daca ati avut experienta cu SJ, e atat de prost in comparatie cu GP incat sa merite diferenta de bani ?

  16. #36 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Ce GoPro merita cumparat momentan?
    Mai este de actualitate GoPro HERO3 Black Edition?
    Sau sa ma orientez spre HERO4 Silver/Black?

    M-ar ajuta orice sfat de la cineva care are/foloseste GoPro.
    Mersi

  17. #37 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Depinde ce doresti sa faci cu el. Eu am Hero 3 Black de peste un an jumate si nu imi trebuie mai mult momentan. Hero 4 are 720p la 240fps si 4K la 30fps. Daca astea nu te intereseaza poti opta pentru Hero 3 sau 3+, in low light sunt toate la fel de slabe. Daca nu iti trebuie functiile lui Hero 4 poate mai bine investesti din diferenta in extra batteries (crede-ma, o sa iti trebuiasca) dar si alte mount-uri, suporti si alte cele.

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    pooaul: eu am GoPro Hero 3+ si mi-as dori mai mult. Din pacate, n-am testat 4 ca sa-ti spun daca e mult mai bun la partea de low light (singurul loc unde e foarte slaba optica). Daca iei strict pt. outdoor use, in daylight... poti sa iei linistit in functie de ce rezolutie ai nevoie.

  19. #39 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Prea multe variante si variatiuni de produs, mi-e foarte greu si sa inteleg exact ce contine fiecare pachet
    As alege hero3 Black dintre urmatoarele 3 variante:Vreau sa-l folosesc in mare pentru vacante, sub apa, nisip. Un device pentru filmat/poze de care nu trebuie sa am grija constant.

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Atunci ia-ti pachetul cu Hero 3+ Black pentru ca ai cele mai multe accesorii incluse. Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu Hero 4, n-am pus inca mana pe el...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. GoPro a lansat Hero 3 By iUser in forum Tech News
    Replies: 12 Last Post: 12-05-2013, 10:55
  2. Guitar Hero 5, Band Hero si DJ Hero By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 07-05-2009, 23:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts