Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Philips Hue gaming setup

  1. #1 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Philips Hue gaming setup

    As vrea sa imi fac un gaming setup cu aceste lumini minunate de la Philips . Are cineva asa ceva? Imi puteti pune poze sau macar sa imi recomandati ce produs sa cumpar?

    Eu ma gandeam sa cumpar un light strap si sa il lipesc pe spatele TVului si pe mobila de sub TV dar nu am idee cum ar arata si nu as vrea sa fac o modificare pe care sa o regret.

    De asemenea am vazut ca la unii gama de culoare pe care o afiseaza este in ton cu jocul, similar luminii de la dualshock 4. Imi puteti da mai multe detalii?

    Attached Images Attached Images 687474703a2f2f61313036362e70686f626f732e6170706c652e636f6d2f75732f72313030302f3131372f507572706c.png

  2. #2 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Aia la care gama de culoare e in ton cu jocul nu au cumva TV Philips cu Ambilight? Are tv-ul leduri pe margine si proiectează culoarea in funcție de ce e pe ecran.

  3. #3 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Nu stiu sigur, dar exista si o metoda fara TV Philips : https://www.reddit.com/r/PS4/comment...setup_running/ . Stiti pe cineva care m-ar putea ajuta cu un asemenea montaj?

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am de ceva ani un setup cu Philips Friends of Hue. Insa sunt genul care uraste "chitch"-urile, asa ca nu am luminite in timp ce ma joc, ma uit la film sau alte alea. Ba din contra, majoritatea le folosesc pentru "lumina de veghe" sau "moonlight". Eu am 2 x bulbs, 2 x light strips si 2 iris. Toate din aceeasi familie, desigur.

    Desi sunt foarte scumpe, au fost printre putinele care erau suportate initial de centrala smart home de la Fibaro (eu acum am HC2)... si practic le pot integra in absolut orice programez pt. smart home. Desi ele sunt pe standard ZigBee, pentru ca sunt totusi in LAN, le poti conecta si cu Z-Wave... Cu alte cuvinte, poti face absolut orice iti trece prin cap (de exp. daca e miscare la poarta, pulseasca light strip-urile in rosu, daca suna cineva la usa se aprinde iris-ul... daca e temperatura prea mare in casa, palpaie led-urile din strips, and so on).

    Partea frumoasa e ca exista sute de aplicatii pentru Hue. Unele din pacate sunt jalnice... dar cu cele interesante poti sa-ti faci discoteca la tine-acasa. Repet insa, daca vrei neaparat, sunt alternative mult mai ieftine. Ca idee, un simplu "starter kit" e cam 150 lire: https://www.amazon.co.uk/dp/B00ID6US0K.

    Daca ai ceva intrebari si te pot ajuta, let me know.

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Exista in anumite piete Starter Kit Plus, care pe langa cele trei becuri, mai contine si 2 LED strips de 1 sau 1.5m. Cu un astfel de pachet ai cam tot ce iti trebuie.

    Eu am un starter kit simplu, precum cel pus mai sus de MonkY si de 5 luni de cand m-am mutat nu m-am obosit sa il instalez. Sunt mega utile daca doresti sa ai un smart home, insa doar pentru putina lumina de ambianta ai solutii mai ieftine si mult mai simplu de instalat. De fapt problema mea acum e ca nici nu mai am becuri E27 prin casa, asa ca a devenit inutil complet pachetul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. User Review: Hue By Snookerdog89 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2016, 00:23
  2. Proiect Home Cinema Setup. By Florin85 in forum HiFi
    Replies: 10 Last Post: 25-12-2015, 17:13
  3. Setup PS4 By master_4cs in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 3 Last Post: 16-09-2014, 13:41
  4. Replies: 33 Last Post: 29-05-2014, 13:03
  5. Videoproiector gaming setup By killlemalll3 in forum HiFi
    Replies: 12 Last Post: 21-11-2013, 11:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts