Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 61

Thread: Televiziunea HD de la UPC

  1. #1 SP
    Senior Member ffocus's Avatar

    Televiziunea HD de la UPC

    UPC a lansat pe 1 Octombrie serviciul de televiziune de inalta definitie (HD), prin care clientii vor putea urmari cinci posturi TV la o calitate superioara a imaginii si sunetului. Cele cinci posturi sunt TVR HD, PROTV HD, Eurosport HD, History Channel HD si FashionTV HD. Grila de programe HD se va mari fara costuri aditionale (zic ei). Noul decodor DVR HD are 320GB capacitate de stocare, fata de cel standard cu 160GB.


    Luni sunt programat pentru instalare. Revin cu detalii.
    Attached Images Attached Images decodor.jpg

  2. #2 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Am ridicat si eu astazi DVR-ul, o sa vad diseara ce si cum.
    Era o stire mai veche in care se spunea ca vor fi 9 canale, in final s-a ajuns la 5 dar tot este un inceput. Sper sa mai adauge pe parcurs.

  3. #3 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    ffocus cum se vede esti multumit ?

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    merge ok? cat costa pachetul?

  5. #5 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Cele cinci canale HD se vad sublim, optiunea de inregistrare (DVR) isi face si ea treaba cu brio, in limitele in care sunt introduse de catre UPC guide-urile programelor. Adica poti inregistra doar in baza ghidurilor emisiunilor.
    Pentru 30 de lei in plus eu zic ca momentan merita 5 canale HD, in premiera, si optiunea de DVR. Am inteles ca pe viitor grila de canale HD se va largi, fara costuri suplimentare. Ramane de vazut daca se si tin de promisiune.

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    De unde ai ma bani de Hashde ai fost la furat in Spania?

    Ontopic: EuroSport HD nu are si parti din EuroSport 2 in grila de programe? Daca as avea Premier League HD - ar fi vis

  7. #7 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Ontopic: EuroSport HD nu are si parti din EuroSport 2 in grila de programe? Daca as avea Premier League HD - ar fi vis
    same here

    on: am auzit o stire conform caruia s-a adoptat o lege pentru ca toata tara sa treaca pe semnal digital pana in 2012.

  8. #8 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    In state era obligatoriu din 2007 , deci 5 ani intarziere ... na ..

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Doar 5 posturi ? Din care 2 se prind gratis by air... Eu speram sa vina cu un pachet serios, avand in vedere ca pe satelit majoritatea posturilor serioase au 1080i... O sa intru si eu in hora dupa ce vad Discovery HD, SciFi & Co

    Btw (si un pic off-topic) ma oftic ca nu vad SciFi channel pe nicaieri prin oferta... Well, am fost la Campulung si acolo o "amarata" de firma de cablu a fost capabila sa introduca SciFi in lista. Ce Dzeu fac cablistii din Bucuresti ? Dorm pe ei ?

  10. #10 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Merita 15 lei, crede-ma. HistoryHD este de vis. Plus ca se vad putin mai bine toate posturile, receiverul avand HDMI out.

  11. #11 SP
    Senior Member tray's Avatar
    15 lei in plus lunar?

  12. #12 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    de ce nu este si in oradea ?!

    Valabil in localitatile: Alba Iulia, Bacau, Bistrita, Boldesti, Botosani, Braila, Bucecea, Bucuresti, Buzau, Calarasi, Campina, Campia Turzii, Cluj Napoca, Constanta, Deva, Focsani, Galati, Iasi, Mangalia, Miercurea Ciuc, Odorheiu Secuiesc, Ploiesti, Plopeni, Roman, Sebes, Slobozia, Suceava, Targoviste, Tecuci, Timisoara, Tulcea, Turda, Zalau.

    UPC Romania - Televiziune - UPC Digital TV HD (High Definition)

  13. #13 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by ineedmoney93 View Post
    de ce nu este si in oradea ?!

    Valabil in localitatile: Alba Iulia, Bacau, Bistrita, Boldesti, Botosani, Braila, Bucecea, Bucuresti, Buzau, Calarasi, Campina, Campia Turzii, Cluj Napoca, Constanta, Deva, Focsani, Galati, Iasi, Mangalia, Miercurea Ciuc, Odorheiu Secuiesc, Ploiesti, Plopeni, Roman, Sebes, Slobozia, Suceava, Targoviste, Tecuci, Timisoara, Tulcea, Turda, Zalau.

    UPC Romania - Televiziune - UPC Digital TV HD (High Definition)
    Mangalia!? Orasul asta micut in lista aia asa de mare... Sa ma duc si eu maine la UPC sa ma intresez daca chiar este si la noi.

  14. #14 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Au adaugat in grila si HBO HD. Superb. Usor, usor, intram si noi in randul lumii.

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Nu-i rau...sa mai adauge si ceva de muzica si inca un Discovery ceva si poate fac si eu saltul , pana una alta imi ajunge ce prind pe antena.

  16. #16 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Nu-i rau...sa mai adauge si ceva de muzica si inca un Discovery ceva si poate fac si eu saltul , pana una alta imi ajunge ce prind pe antena.
    Pai au largit distanta intre canalele HD, semn ca.... Am sunat la ei, dar nu au vrut sa imi dezvaluie ce canale HD urmeaza sa introduca.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pachetul Discovery, si gata... i'm set

    P.S. Astept sa vedem si concurenta ce face...

  18. #18 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    P.S. Astept sa vedem si concurenta ce face...

    Daca te referi la RDS,cred ca mai avem de asteptat 1 an ...eu am un tuner trebuie sa ii dau 1 data la o saptamana reset to default ...ca li se scoala lor sa schimbe frecventele si daca il pun pe analog se vede ca un ...

  19. #19 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Concurenta cam doarme in papuci..Romtelecom au pe IPTV doar Protv HD si HBO HD , si e disponibil doar in 10 orase , RDS nici macar nu au anuntat ceva legat de HD inca din cate stiu.

    ffocus poti confirma ca grila HBO HD e diferita de cea HBO "normala" ? nu am gasit nicaieri programul pt. HBO HD online

  20. #20 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    UPC Romania - Televiziune - UPC Digital TV HD (High Definition)
    Pe langa cele de acolo, recent introdus a fost HBO HD, asa cum a spus si ffocus.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Televiziunea HD de la RDS By MonkY in forum HiFi
    Replies: 45 Last Post: 27-10-2015, 22:44
  2. Televiziunea HD de la RTL By h0stile in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 08-02-2011, 00:32
  3. Net prin UPC By shroom in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 06-12-2010, 19:11
  4. GSPTV versus UPC By Chifteluta in forum Health, Food & Sports
    Replies: 38 Last Post: 08-01-2009, 23:19
  5. Televiziunea Consolegames ? By ionutzzz in forum Console Club
    Replies: 57 Last Post: 30-11-2008, 23:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts