Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 35 of 35

Thread: Help - TV LCD Buget 2800 RON

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    Scuze ca te intreb dar de ce in 6 ani 4 plasme ?
    Daca ma intrebai acum doi-trei ani... ti-as fi zis "Pentru ca pot". Si pentru ca vreau intotdeauna cel mai bun (si pe care mi-l pot permite, of course). Daca ma intrebi acum insa, nu-mi mai permit, pentru ca nu mai castig la fel nici pe departe... criza asta m-a lovit si pe mine ca pe multi altii. Motiv pentru care inca am un 50PY800 (G11)...

    Stai linistit, toate plasmele de la mine au plecat spre prieteni... sunt functionale si fara probleme si in ziua de azi. Unul din cele vechi, un 37PV500... e folosit de cineva si in ziua de azi pe Xbox 360 si PS3 aproape non-stop

  2. #22 SP
    Member PumaS's Avatar
    Super tare deci in ansamblu ma sfatuiesti sa merg pe acel G13 . isi merita banutzi si mai fac rost de 200 RON daca recomanzi tu .

  3. #23 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai... A schimbat plasmele odata cu 360-urile crapate. Dadea 360 RROD, schimba si plasma. Credea ca de la aia crapa prostia tehnica de 360.

  4. #24 SP
    Member PumaS's Avatar
    . Deci gata baieti m-am convertit spre plasma sa nu regret

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    Super tare deci in ansamblu ma sfatuiesti sa merg pe acel G13 . isi merita banutzi si mai fac rost de 200 RON daca recomanzi tu .
    Man, eu nu pot sa spun decat ce mi-as lua eu... TU esti cel care trebuie sa faca alegerea finala. Eu zic sa mergi sa le vezi intr-un showroom... Alege 2 modele care-ti plac, si pune-i sa ti le aseze unul langa celalalt (eu asa fac de fiecare data...). Daca nu vor, da si tu o spaguta mica... pt. ca merita. Eventual mergi cu PS3-ul dupa tine, faci un test de gaming, unul de movies... In 2-3 ore de teste ar trebui sa pleci cu ceea ce iti doresti intr-adevar. Bafta !

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    dar de televizoarele LED (sau OLED) de ce nu va "atingeti" ? nu se merita ?

    mie personal, mi se par foarte bune, subtiri, calitate si claritate a imaginii si un contrast foarte bun. si-a luat un prieten bun de app 1 luna iar PS3-ul i se vede "cristal" si in jocuri si in filme.

    Iar pretul nu este chiar atat de mare. Tot in Domo vazusem ceva la 30 de mil...

  7. #27 SP
    Member PumaS's Avatar
    nu la diagonala asta din pacate .

  8. #28 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eeeh, ele teoretic de pe la G8 nu mai aveau nevoie de "formatare". Insa daca intelegi cum functioneaza plasma si vrei sa fie perfect totul, faci si "incalzirea". Hope these helps: Deconstructed: How Plasma TVs Work : Video : Science Channel

    YouTube - plasma tv how it works


    ---------- Post added 12-06-2010 at 03:54 PM ----------


    http://www.consolegames.ro/forum/f32...ormare-plasma/
    Si nu, nu il tii 200 de ore aprins in continuu
    Frumos MonkY. Si eu eram curios cum sta treaba cu plasma TV.

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    dar de televizoarele LED (sau OLED) de ce nu va "atingeti" ? nu se merita ?
    Sper ca nu incurci backlight LED cu OLED, ca e o alta mancare de peste, in generatii diferite. Un OLED de 42" (daca s-ar vinde in masa) ar fi probabil peste 5000 EUR.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    mie personal, mi se par foarte bune, subtiri, calitate si claritate a imaginii si un contrast foarte bun. si-a luat un prieten bun de app 1 luna iar PS3-ul i se vede "cristal" si in jocuri si in filme.

    Iar pretul nu este chiar atat de mare. Tot in Domo vazusem ceva la 30 de mil...
    Din pacate... pana nu vor pune LED per pixel... ghostingul si glowing-ul vor fi la ele acasa. Din pacate, ultima generatie, in loc sa rezolve problema, a agravat-o si mai rau. Au preferat sa le faca mai subtiri (de parca eu ma uit din lateral la un TV) si sa renunte la backlight LED in favoarea tehnologiei EDGE LED. Mai exact, daca la clasica lampa totul era perfect cu exceptia marginilor, acum marginile sunt perfecte cu exceptia centrului... Bleah...

  10. #30 SP
    Member PumaS's Avatar
    ce pot spune e ca esti un geniu in ale tv Si poti recunoaste fiind lipsit de modestie deoarece cred ca toate lumea o recunoaste . Dupa ce cumpar Plasma o sa imi dau si eu cu parerea . Si daca poti te rog recomanda-mi un blueray sa cumpar pentru format . MULTUMESC . Dar nu afecteaza ps3-ul avand in vedere ca e singurul blueray player available ? . Adica sa las pe repeat ps3-ul si plasma mergand in reprize de 8h pe zi 5 zile pe spt . Pacat ca nu exista o PLASMA care nu mai are nevoie de format .

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca nu ai un receiver si boxe serioase... chiar nu vad motivul de a da mai multi bani pe un extra player bluray cand ai PS3. Si eu tot din PS3 playez, chiar daca am BluRay pe HTPC... E foarte ok calitatea imaginii, iar de sunet se ocupa oricum receiverul.

    P.S. Nu trebuie neaparat sa pui din PS3 sau un player BluRay... Poti face "formatarea" si din PC daca il ai legat la TV. Important e sa scoti 1920x1080 la 50 sau 60Hz, arunci o prezentare HD pe TV si asta este...

  12. #32 SP
    Member PumaS's Avatar
    Am iesire HDMI placa video am un 4650 512/256bit. Nu o sa fie greu sa il leg la tv . Am deschis un thread separat pentru Reciever + boxe . Nu stiu de ce am impresia ca dupa ce vei arunca o privire ma voi intoarce de unde am plecat adica la Reciever Surround/Stereo + Boxe . Si eu sunt de parere ca boxele slim nu isi fac datoria deci cred ca pica un sistem 5.1 . Bine nu pica dar iese din calcul un HOME CINEMA ca daca voi lua un reciever AV.Surround , poate in timp voi face un mic 5.1 dar deocamdata cred ca ma voi multumi cu 2 boxe am tot citit si multi recomanda in camera mica boxe bookshelf nu standfloor nu stiu de ce dar asa recomanda . Din ce am citit pe forum ai "recomandat" JBL ( eu in masina am JBL spate + Infinity fata ) .Dar ai spus ca bubuie prea tare . Eu ascult Hip/Hop - Trance - Minimal - House - R&B Muzica preferata e pe toane In functie de ziua respectiva . Dar cel mai mult stau pe VIBE FM . Bine daca vreau muzica din calc direct in boxe pe viitor tre sa schimb si placa audio dar asta e alta poveste alt thread de deschis .

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ti-am raspuns si acolo (pe ce as merge eu, pt. ca la audio e discutie luuuunga rau). Mai exact, eu zic NU din start jucariilor alora slim (care in afara de faptul ca arata bine, nu prea au legatura cu sunetul de calitate). JBL sunt ok la buget redus... dar daca vrei ceva sa te tina "forever", incearca PSB-urile. Nu le-as schimba cu nimic altceva (decat poate alte PSB-uri)

  14. #34 SP
    Member PumaS's Avatar
    Misiune indeplinita am apelat la AV STORE ( foarte ok baietii ) si l-am ascultat pe MONKY abea astept sa il vad in actiune acum zace in cutie cumintel .

    TX-P42S20E, 42'' (106cm)

  15. #35 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    bravo ! sa-l stapanesti sanatos !
    nu uita de asta: http://www.consolegames.ro/forum/f32...ormare-plasma/
    poti posta si impresii/intrebari daca vrei, ca oricum asta e thread-ul de plasme

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Problema Samsung Lcd.. Pls Help By Knowalex in forum Help Desk
    Replies: 6 Last Post: 06-04-2010, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts