Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 13 14 15
Results 281 to 294 of 294

Thread: LCD Full HD / LCD HD Ready / Plasma HD Ready 1024 * 768 / Plasma Full HD

  1. #281 SP
    Member BatsBike's Avatar
    cred ca a cam ramas doar 'legenda' despre treaba asta cu retentia ... aproape ca nu observ treaba asta,nu'mi sare'n ochi ... eram curios,la inceput,cam cat ar ramane un logo dar,cum zise MonkY,dispar in cateva zeci de secunde ... la a mea Panasonic,zic ...

  2. #282 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    MonkY, am incerca cu alt xbox/cablu si tot asa face..... Acum am mai intalnit altaproblema:
    In timpul jocului imi apar cand e negru, pete mai albastre. Din cate am citit sunt clouding effect si e din cauza panel-ului. Interesant e ca face asa doar in timpul gameplay-ului, adica daca sunt reclame sau intro-uri nu imi apar. Poza 1 e facuta intr-un intro la CoD 2 si nu imi apare efectul, in poza 2 am incercuit unde imi apare in timpul gameplay-ului.

    Am impresia ca am luat cel mai prost TV pe care il aveau.
    Attached Images Attached Images 05022012305.jpg 23.jpg

  3. #283 SP
    Admin MonkY's Avatar
    wackorine: din pacate nu e deloc o legenda. Te duc la cel putin 3 persoane care au problema asta. Si cu TV-uri din generatii destul de noi (2010-2011).

    djdanny: eu zic sa apelezi la service (desi pe dezastrul de afara... Dzeu stie cine se risca sa care monstrul)

  4. #284 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Salut,
    Am trecut azi intamplator prin Altex si am vazut acest televizor LG 50PV250 la 2.199 lei si mi-am dat seama ca este un televizor impresionant pentru acei bani. Insa ce m-a uimit este ca langa el statea o plasma Panasonic 50U30E la acelasi pret 2.199 lei. Si un idiot vroia sa isi cumpere la 2.000 de lei un Samsung de 32" EDGE LED doar pentru ca contrastul era setat mai puternic. Sincer luam Panasonicul fara sa stau pe ganduri. Ba inca m-am intors la servici gandindu-ma de unde fac rost de 2.200 de lei sa cumpar plasma .... Nu reusesc sa inteleg lumea.. Sa dai atatia bani pe un LCD LED doar pentru ca unii povestesc de burn-in si alte idiotenii, iar altii se cramponeaza cand isi cumpara televizorul care il vor tine ani de zile pentru 100-200 de lei in plus.

  5. #285 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Eu cand am fost sa imi cumpar TV nu am vazut nicio plasma la preturi asa mici.... Plasmele aveau preturi peste 3.500 Ron in sus....
    Asa ca am luat un LCD Samsung UE40D5800 cu 2.700 Ron... Am studiat fiecare TV de la Flanco in bugetul care ma incadram si "ala" mi-a facut cu ochii, ma gandeam ca la 2.700 Ron nu e un TV rau.... Problemele au aparut cand am conectat xbox-ul, nu stiu de ce se vad dungulitele acelea. Pe TV-ul cu tub nu am avut probleme de genul. Am impresia ca e un TV facut la abureala, nici macar nu gasesc un review despre el sau detali. Daca scriu pe samsung.com de acest TV rezultate sunt 0. Aiurea.


    MonkY: Si la garantie cum procedez? Ma duc si le zic ca nu am AA in jocuri si ca mi-au aparut clouds effect ? Asa am patit cu un PS2, nu imi citea Gran Turismo 4 si raspunsul a fost asa: E zgariat DVD-ul, de aia nu functioneaza. Imi pare rau dar nu stiu cum se procedeaza...

    P.S: La Multi Ani !

  6. #286 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Ziceti si voi 'pas' la cuparaturi. De luna viitoare apar si in Romania noile serii de la Samsung prezentate la CES 2012.
    Pintre cele de top vor fi ledurile ES8000, ES7000 si plasma E8000.
    De remarcat ar fi faptul ca Samsung aduce noile serii de TV-uri oficial in RO, ceea ce face ca romanii sa poata avea acces si la Smart Content (cloud based sharing content), Samsung Apps, Samsung Media Hub si altele.
    In aceiasi perioada probabil vor veni LG si Panasonic... la preturi pe masura, desigur.
    Pe masura faptului ca sunt noi aparute.

  7. #287 SP
    Member BatsBike's Avatar
    @djdanny ... pai,man,inainte sa iei ceva de genul asta(TV,consola de jocuri,sistem audio)dau un search pe google pentru cateva review'uri,macar ... nu mi'o lua in nume de rau,nu o zic doar pentru tine ...
    iar despre cei cu raspunsurile de genul"dvd'ul este de vina",nu'i nicio noutate ... cei care'i angajeaza sunt de vina!rar am dat peste cineva(lucrator comercial in altex,domo)care sa aiba habar despre produse ... tot internetul sau forumurile te ajuta ... oricum,mergi cu tupeu,eventual daca ai posibilitatea sa iei consola ca sa le expui,la propriu,problema ... bafta ...

  8. #288 SP
    Admin MonkY's Avatar
    cryyo: la fel cum sper sa apara si noile serii anuntate de Panasonic. Imi place ca au mai imbunatatit si ochelarii 3D

  9. #289 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by wackorine View Post
    @djdanny ... pai,man,inainte sa iei ceva de genul asta(TV,consola de jocuri,sistem audio)dau un search pe google pentru cateva review'uri
    Am citit un review despre un Samung 32D5800 si parea ok. Uite ce mult ma ajutat review-ul...
    Am trecut iara pe TV-ul cu tub, macar inteleg ceva cand ma joc si nu e totul "blurat". O sa merg intr-o zi cu soara ca pe vremea asta nu ma risc, oricum nu cred ca rezolv ceva.

  10. #290 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ignorati reviews-urile... sau cel putin luati-le doar ca o baza. Sunt bagati atat de multi bani in acele reviews, incat oricum pot fi, numai non-biased nu. Mergeti sa le vedeti la lucru! Jucati-va cu ele, cu setarile si toate cele. Eu nu inteleg cum de isi cumpara cineva un TV asa cum isi cumpara un tricou. Mai ales ca vorbim de zeci de milioane. Inarmati-va cu rabdare, informatii, disk-uri de test, poate chiar si consola sau playerul favorit (eventual cu laptopul dupa voi)... si alegeti ceea ce va place!

    P.S. Daca gasiti un magazin unde vanzatorii sunt carcotasi si nu va lasa sa testati... spuneti-le pas si mergeti la altul!

  11. #291 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Va salut ! Spuneti-mi si mie va rog unde gasesc si eu un cablu Hdmi Sony flat , gold plated 1.5 - 2m ? Trebuie sa fie online pentru ca nu locuiesc in Bucuresti ! Eu am cautat la cei mari, sa zic asa, dar nu am gasit.

  12. #292 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Imperatore View Post
    Va salut ! Spuneti-mi si mie va rog unde gasesc si eu un cablu Hdmi Sony flat , gold plated 1.5 - 2m ? Trebuie sa fie online pentru ca nu locuiesc in Bucuresti ! Eu am cautat la cei mari, sa zic asa, dar nu am gasit.
    Presupun ca asta iti trebuie, nu?
    Sony DLC-HE30HF flat high-speed HDMI cable Accesoriu foto-video - ElectroFun

  13. #293 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Pe 16 mai debuteaza TV-urile OLED (de la LG). Pret de lansare 8000E/35.000lei !!!
    Se baga cineva?!
    Report: LG OLED TV to Debut in May for $8K | PCWorld

  14. #294 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    cryyo: la fel cum sper sa apara si noile serii anuntate de Panasonic. Imi place ca au mai imbunatatit si ochelarii 3D
    Boss, spune-mi si mie parerea matale' in privinta trecerii marcii Panasonic cu 3D-ul la pasiv cu noua serie LED a lor. Din cate vad pe extern oamenii le lauda sincer !

    Un exemplu cu 4 perechi ochelari inclusi : http://www.avstore.ro/televizoare/panasonic-tx-l47et5e/ (se gaseste si pe www.magazinpanasonic.ro )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 13 14 15

Similar Threads

  1. Full HD/HD ready LCD By angloma in forum Hardware
    Replies: 7 Last Post: 18-01-2013, 21:04
  2. Plasma/lcd ? Hd ready/full hd ? By ReLLicK in forum HiFi
    Replies: 16 Last Post: 29-01-2010, 12:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts